Kumsal Girişli Yüzme Havuzları Detayları Rehber
Bize Ulaşın

Kumsal Girişli Yüzme Havuzları Detayları Rehber

Kurumsal girişli yüzme havuzu yaptırmayı arzu eden şahıslar arasında son derece arzu edilmesi artmıştır. Bu biçimde bir yüzme havuzuna alaka duymakta iseniz ilk olarak kurumsal girişli yüzme havuzlar hakkında bilgi edinilmeli ve bu havuzların yararlarına bakılmalıdır.

Aynı anda sıfır girişli ya da yürüyerek girilebilen havuz olarak bilinmekte olan bu havuz türlerinin avantajlarını ve de dezavantajlarını bilgi edinildikten sonra kurumsal girişli yüze havuzu yaptırıp ya da yaptırmama mevzusunda kesin karar verebilirsiniz. Düşünceleriniz de yer alan bütün sorularınıza cevap vererek sizler için en doğru olarak seçimi yapabilmektesiniz.

Kumsal Girişli Yüzme Havuzu Nedir?

Bir kumsal girişi yüzme havuzuna giden basamakları eğimli ve de açık bir girişle değiştirilmesi anlamına gelebilmektedir. Girişin büyük bir kısmı suya daldırılmış şekildedir yalnız küçük bir bölümü genellikle kuru yüzeyde bırakılmaktadır. Güverte bölümünde havuza iniş yapılırken giriş bölümü her adımda giderek daha derin olmaktadır. Bu yapılandırma dan dolayı havuza giriş oldukça daha yumuşak bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Kumsal tipi havuz girişleri hususi olarak yapılandırılan bir özellik olmaktadır. Kullanmakta olacağınız havuzu yapmakta olan kişilerce girişi havuza tamamlayıcı olacak biçimde uygulamak zorundadır. Çoğunlukla giriş havuzla aynı genişlikte inşa yapılmaktadır. Kimi durumlarda biraz daha dar olabilmektedir.

Kumsal Girişli Yüzme Havuzu: Giriş Özellikleri

Kumsal girişinin dizaynı ve de inşasında oldukça fazla etken hesaba katılması gereklidir. Bu etkenlerden bir takımı stil ve de estetikle ilgilidir. Bazıları da kod uyumu gibi uygulama konuları ile ilgili olmaktadır. Sizlerin ve de havuzu inşa edilmesinde sorunlu olan tarafın göz önünde bulundurması gerekli belirli noktalar bulunmaktadır.

Birden fazla durumda kumsal girişi yanında bir tür konuşma ya da özellik içerebilmektedir. Bu konuşma ya da özellikler getirdikleri dekoratif dokunuşlarla bölgenin ötekilerden farklı olmasını sağlayabilmektedir. Bundan dolayı da havuzu kullanan şahıslar için diplerin eğimli ve de derin bir şekilde arttığı anlaşılma konusunda oldukça yardımcı olabilmektedir.

Giriş kısmını limitlemek için en çok tercih edilmekte olan su altı kayaları ya da süs şeklinde olmakta olan kurbağalar ve de kaplumbağalar kullanılmaktadır. Bir başka önemli yaklaşım ise baloncuk oluşturmakta olan fıskiyelerin kullanılmasıdır. Kurumsal girişiniz bu biçimde olacak ise havuz yapılarak su özelliğinin karışımı olmasını sağlayabilmektesiniz.

Bu çeşit stil girişlerde arzu edilen yeni trend ise veranda şemsiyelerinin kullanılması olmaktadır. Havuzların yapımından sorumlu olan şahıslar bir direği dahil edebilmek için manşon kullanma yoluna gidebilir. Havuzların girişine ilave edilen şemsiye gölgelik olarak kullanılırken aynı anda havuzların girişini net olacak biçimde belli olmasını sağlamaktadır.

İsteğinize bağlı olarak girişe ilave olarak hareketlilik zorlukları olan kişilere özel biçimde dahil edilebilecek tırabzan seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Bu yöntemle entegre edilmesiyle birlikte suya girerken dengeyi korumak için ekstra destek elde edebilmektedir.

Kumsal Girişli Yüzme Havuzu: Renk Seçimi

Bu çeşit havuzların meydana gelmesinde renk seçiminde müşterek yaklaşım havuzun iç kısmının geri kalanıyla kontrast oluşturacak bir renk kullanılmaktadır. Bunun yapılması ile birlikte kumsal girişini havuzun tümünde fark edilebilecek bir odak noktası haline dönüştürülmektedir.

Rengi bu biçimde kontrast oluşturacak şekilde kullanılması halinde giriş için görsel işaretleyiciyi doğal olarak oluşturmuş olursunuz. Örnek verirsek turuncu tonlu bir taş havuzun geri kalan kısmını örtmekte olan yumuşak mavimsi bir kuvars kısmının bitişinde kullanılmaktadır. Bundan dolayı da havuzun geri kalanından göze çarpan şekilde ayrılan renkli taş giriş için görsel konuşma işareti olabilir.

Henüz kesintisiz bir görüntü ve de renk uyumunu arzu etmek isterseniz değişik bir rotayı seçebilmektesiniz. Havuzun iç yüzeyi ile taşları koordineli bir biçimde kullanabilmektesiniz. Kaldırım taşı çeşidi renginin daha açık renkli olması iyi bir sonuç almanıza oldukça yardımcı olabilmektedir. Taşın içerisinde benzer renkleri yakalayabilen bronz, kum ya da bej kaplama seçebilmektesiniz.

Kumsal Girişli Yüzme Havuzu: Özellikler

Kumsal girişli yüzme havuzlarının popülerliğinin çoğalmasını sağlamakta olan en önemli nedenlerden bir tanesi de havuz kullanıcılarının havuz terapilerinden ekstra yarar sağlanmasına yardımcı olabilmesidir. Bu özelliğin sayesinde fiziksel engelli ya da hareketlilik sorunu olan aile bireyleri için bu girişler havuzun sorunsuz bir biçimde kullanılması anlamına gelebilmektedir.

Klasik havuz girişlerinin tersine insanlar suya girerken ya da çıkarken bacakları yükseltmek, dizleri bükmek ya da aynı anda parmaklıkları kavramak zorunda kalmayacaklarından dolayı bu çeşitli girişle oldukça kullanışlı olmaktadır. Havuzun ulaşımı kolay olacağı için tekerlekli sandalye kullanmakta olan biri dahi suya kolayca ulaşa bilmekte ve de uyum sağlayabilecek derinlikte kalabilmektedir.

Küçük çocuklar için konik girişler normal havuzlar girişinden daha çok kolay olabilmektedir. Çocuklar hususiyetten bu çeşit kumsal girişlerin sağladığı sığ alanların sıçrama ve de oyun alanı olarak kullanabilmektedirler. Ayrıca evcil hayvanlarınızda bu alanların kullanımını sağlayarak tadını çıkarabilmektedir.

Fiziksel ulaşımı kolaylaştırmakla beraberinde bu tür girişler havuza girmek için oluşmakta olan psikolojik bariyerleri ortadan kaldırmaktadır. Bazı kişiler derin suya girmek konusunda türlü tedirginlik yaşayabilirler. Bu tedirginlikleri ortadan kalkması için eğimli girişlerden yaralanabilirsiniz. Sulu bir ortama daha yavaş ve de kademeli olarak girmek çoğunlukla yüzmeyi yeni öğrenen kişiler için oldukça uygun olmaktadır.

Girişin bünyesine ve eğimine dayalı olarak kumsal tipi girişi bronzlaşma ve güneşlenme çıkıntısı olarak kullanımını sağlayabilirsiniz. Vücutlarınız güneş ışınından yararlanır iken serinleyebilmektedir ve de vücutlarınızın bir bölümü su içerisinde kalacak bir biçimde uzanabilmektesiniz. Bu duruma ilave olarak, sıcaklığa hassas olan yüzücüler kumsal tipi giriş sayesinde normal havuz girişinden oldukça daha yavaş bir biçimde su içerisine inebildiği için oldukça rahat bir yüzme tecrübesi yaşaya bilinmektedir.

Kumsal tipi yüzme havuzları girişi evinizin bahçesinde bulunmakta olan havuza değişik bir tarz ve fonksiyonellik kazandırabilir. Bu durum ile beraber havuzları inşa etmekten mesul olan taraf ile beraber çalışıp türlü etkenlere dayalı alternatiflerde karar verebilmektesiniz. Böylelikle kullanımını sağlayacağınız havuzun aile bireyleriniz ve bütçeniz adına oldukça hesaplı olmasını sağlayabilmektesiniz.

Hemen kumsal tipi girişe sahip bir yüzme havuzuna sahip olmayı ya da kumsal girişli yüzme havuzları hakkında daha çok bilgiye gereksinim duyuyor iseniz anında irtibat formumuzu doldurarak ya da 0 216 529 00 37 telefon numarasını arayarak firmamız ile irtibata geçerek son derece kaliteli bir hizmet alabilirsiniz. Kumsal tarzı girişlere sahip yüzme havuzları konusunda önder, profesyonel, kaliteli, tecrübeli ve deneyimli bir şirket olarak siz değerli müşterilerimize hizmetlerimizi sunmaktayız.

 

 

 

 

Diğer Yazılar

Üzerinden Kumandalı Sauna Sobalarının Avantajları

Sauna ilk olarak 1600’lü senelerin başında Filliler tarafından dünyaya tanıtılmış olmaktadır. O zamandan itibaren, kişilerin yaşam şekillerinin bir parçası haline gelmekte olan saunalar son derece fazla çeşitli bir seçenekleri bulunmakta olan bir hale gelmiştir. Kişilerin kullanım sağlama şekline göre çeşitlilik göstermekte olan sauna modelleri ile yapmakta bundan dolayı da oldukça ayrıntı gerektirmekte olan bir işlem […]

Tuz Odası Yapım Maliyeti Nedir?

Tuz odası inşa etme çalışmasında hazırlık adımından, inşa etme adımında kullanımı sağlanan malzemelerden, işçiliğe kadar bütün hususiyetler aracısız tesir eder. Bunun nedeni ile bütün bu öğeler göz önünde tutularak tuz odası yapım maliyeti mevzu bahis olduğu zaman değişik ücret alternatifleri karşınıza çıkmaktadır. Bu adımda bütün öğeler nitelikli ve mütenasip fiyatlı olması adına şirket olarak ön […]

Termal Havuz Yapım Aşamaları Nelerdir?

Sıkıntılı kış aylarında, içleri ısıtabilecek bir havuzda yüzmeyi hayal edebilir veya termal bir havuzda o günün yorgunluğunu atmayı arzu etmekte olabilmektesiniz. Tema Havuz firması olarak sizi düşleriniz olan termal havuza kavuşturmakta. Sahibi olmakta olduğumuz profesyonel çalışma ekibi ile uzun seneler piyasada edinmiş olduğumuz deneyim ve tecrübeyi siz değerli müşterilerimiz ile buluşturmaktayız. Şu duruma kadar başarı […]

Kış Bakım İlacı Yazın Kullanılır Mı?

Sefahat, vakit geçirmek, ferahlama ve spor yapmak halleri adına seçimi yapılacak oldukça mütenasip mekandan bir tanesi de havuz olmaktadır. Havuzun sahip olduğu oldukça mühim hususiyetlerden bir tanesi de yazın ve kışın girilebilmesi olmaktadır. Fakat şahıslar genellik ile kış ayında havuzlara girmeyi tercih etmemektedir. Yaz ayları daha çok talep edilebilmektedir. Havuzun temizlenme işlemi de sistemli bir […]

Havuz Skimmerleri Ne İçin Kullanılır?

Yüzme havuzu, bireyler adına mükemmel bir tatil ve çocuklar adına da muhteşem bir eğlenme ortamı anlamlarını taşımaktadır. Ancak açık yüzme havuzları da olsa, kapalı yüzme havuzları da olsa korunmasız olmaktadır. Çağcıl havuz teknolojisi, havuza sahip olan kişilerin oldukça az bir çaba göstererek havuz bakımlarını pratik ve basit bir biçimde yapmalarını sağlamaktadır. Bir havuzun temizlenmesinin pratik […]

Havuz Pompalarının Çalışma Prensibi Nedir?

Havuz sistemlerinin nasıl çalıştığı ile ilgili pek çok bilgiye ulaşmak muhtemel olmaktadır. Fakat tam anlamı ile nasıl çalıştığı konusunda hiç kimse tatmin edecek bir bilgi veremez. Havuzun çalışma prensibi son derece basit olmaktadır. Basit bir mantığa dayanmakta olan su devir daim ve pompalama sistemleri ile çalışmasını gerçekleştirmektedir. Bu öğelerin yanında dezenfekte çalışmaları ve pis su […]

Hamam Mermeri Neye Göre Seçilmelidir?

Türk kültürünün mühim bünyelerinden bir tanesi olan ve vazgeçilmezi içerisine girmekte olan Türk hamamı gerek sıhhat açısından gerek ise oldukça zevk verir. Hamam birçok değişik dizaynlara sahip olarak pek çok alanda zevk ile kullanımı sağlanmaktadır. Küçük ve büyük çerçeveli kullanım sağlamaya mütenasip olmakta olan hamam modeli adına çok iyi bir hizmet alabilmektesiniz. Türk hamamları üretiminde […]

Iğdır Havuz Yapımı

Villa İçin Havuz Önerileri

Villalar için havuz inşa ettirmek isteyen kişilerin ilk olarak önem verecekleri konulardan birisi de yüzme, egzersiz, eğlence ve de dinlenme tarafından ortak bir ortam yaratılmasıdır. Havuz Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelidir?      İçerikte Neler Var?1 Havuz Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelidir?      2 Villa Havuzu Çeşitleri Nelerdir?3 Villa Havuzu Yapımında Seçilebilecek Ek Unsurlar Nelerdir?4 Villa Havuzlarında Farklı Alternatifler5 Kaliteli […]

Süs Havuzu Nasıl Işıklandırılır?

Yer aldığı ortama zariflik ve şıklık katmakta olan süs havuzu, havuz mühendisliği çerçevesinde oldukça tesirli profesyonellik gerektirmekte olan dal olarak kabul görmektedir. Bu durumda, estetik etmenlere hususi mühim vermekte olan teknik, mimari ve görsellik öğelerinin birleşmesi gerekir. Süs havuzu çeşme, heykel, su gösterisi ve başka tür konsept ile beraber yer aldığı ortama mükemmel bir armonik […]

Sauna Yaptırmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sauna yapacağınız yerin geniş ve de tesisatlı olması gerekmektedir. Bu durumdan dolayı yapacağınız veya yaptığınız yeni eğilimler içinde bir engeliniz kalmayacaktır. Saunanızın iç mimarisinde ısıya dayanıklı ve de nitelikli malzeme kullanılması ileride kullanılan zamanda meydana gelebilecek sorunlarda bir yaralanma ile karşı karşıya kalınmaması için alınan bir tedbir haline gelmektedir. Saunaya girerken veya çıkarken yapılması ya […]