Kumsal Girişli Yüzme Havuzları Detayları Rehber
Bize Ulaşın

Kumsal Girişli Yüzme Havuzları Detayları Rehber

Kurumsal girişli yüzme havuzu yaptırmayı arzu eden şahıslar arasında son derece arzu edilmesi artmıştır. Bu biçimde bir yüzme havuzuna alaka duymakta iseniz ilk olarak kurumsal girişli yüzme havuzlar hakkında bilgi edinilmeli ve bu havuzların yararlarına bakılmalıdır.

Aynı anda sıfır girişli ya da yürüyerek girilebilen havuz olarak bilinmekte olan bu havuz türlerinin avantajlarını ve de dezavantajlarını bilgi edinildikten sonra kurumsal girişli yüze havuzu yaptırıp ya da yaptırmama mevzusunda kesin karar verebilirsiniz. Düşünceleriniz de yer alan bütün sorularınıza cevap vererek sizler için en doğru olarak seçimi yapabilmektesiniz.

Kumsal Girişli Yüzme Havuzu Nedir?

Bir kumsal girişi yüzme havuzuna giden basamakları eğimli ve de açık bir girişle değiştirilmesi anlamına gelebilmektedir. Girişin büyük bir kısmı suya daldırılmış şekildedir yalnız küçük bir bölümü genellikle kuru yüzeyde bırakılmaktadır. Güverte bölümünde havuza iniş yapılırken giriş bölümü her adımda giderek daha derin olmaktadır. Bu yapılandırma dan dolayı havuza giriş oldukça daha yumuşak bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Kumsal tipi havuz girişleri hususi olarak yapılandırılan bir özellik olmaktadır. Kullanmakta olacağınız havuzu yapmakta olan kişilerce girişi havuza tamamlayıcı olacak biçimde uygulamak zorundadır. Çoğunlukla giriş havuzla aynı genişlikte inşa yapılmaktadır. Kimi durumlarda biraz daha dar olabilmektedir.

Kumsal Girişli Yüzme Havuzu: Giriş Özellikleri

Kumsal girişinin dizaynı ve de inşasında oldukça fazla etken hesaba katılması gereklidir. Bu etkenlerden bir takımı stil ve de estetikle ilgilidir. Bazıları da kod uyumu gibi uygulama konuları ile ilgili olmaktadır. Sizlerin ve de havuzu inşa edilmesinde sorunlu olan tarafın göz önünde bulundurması gerekli belirli noktalar bulunmaktadır.

Birden fazla durumda kumsal girişi yanında bir tür konuşma ya da özellik içerebilmektedir. Bu konuşma ya da özellikler getirdikleri dekoratif dokunuşlarla bölgenin ötekilerden farklı olmasını sağlayabilmektedir. Bundan dolayı da havuzu kullanan şahıslar için diplerin eğimli ve de derin bir şekilde arttığı anlaşılma konusunda oldukça yardımcı olabilmektedir.

Giriş kısmını limitlemek için en çok tercih edilmekte olan su altı kayaları ya da süs şeklinde olmakta olan kurbağalar ve de kaplumbağalar kullanılmaktadır. Bir başka önemli yaklaşım ise baloncuk oluşturmakta olan fıskiyelerin kullanılmasıdır. Kurumsal girişiniz bu biçimde olacak ise havuz yapılarak su özelliğinin karışımı olmasını sağlayabilmektesiniz.

Bu çeşit stil girişlerde arzu edilen yeni trend ise veranda şemsiyelerinin kullanılması olmaktadır. Havuzların yapımından sorumlu olan şahıslar bir direği dahil edebilmek için manşon kullanma yoluna gidebilir. Havuzların girişine ilave edilen şemsiye gölgelik olarak kullanılırken aynı anda havuzların girişini net olacak biçimde belli olmasını sağlamaktadır.

İsteğinize bağlı olarak girişe ilave olarak hareketlilik zorlukları olan kişilere özel biçimde dahil edilebilecek tırabzan seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Bu yöntemle entegre edilmesiyle birlikte suya girerken dengeyi korumak için ekstra destek elde edebilmektedir.

Kumsal Girişli Yüzme Havuzu: Renk Seçimi

Bu çeşit havuzların meydana gelmesinde renk seçiminde müşterek yaklaşım havuzun iç kısmının geri kalanıyla kontrast oluşturacak bir renk kullanılmaktadır. Bunun yapılması ile birlikte kumsal girişini havuzun tümünde fark edilebilecek bir odak noktası haline dönüştürülmektedir.

Rengi bu biçimde kontrast oluşturacak şekilde kullanılması halinde giriş için görsel işaretleyiciyi doğal olarak oluşturmuş olursunuz. Örnek verirsek turuncu tonlu bir taş havuzun geri kalan kısmını örtmekte olan yumuşak mavimsi bir kuvars kısmının bitişinde kullanılmaktadır. Bundan dolayı da havuzun geri kalanından göze çarpan şekilde ayrılan renkli taş giriş için görsel konuşma işareti olabilir.

Henüz kesintisiz bir görüntü ve de renk uyumunu arzu etmek isterseniz değişik bir rotayı seçebilmektesiniz. Havuzun iç yüzeyi ile taşları koordineli bir biçimde kullanabilmektesiniz. Kaldırım taşı çeşidi renginin daha açık renkli olması iyi bir sonuç almanıza oldukça yardımcı olabilmektedir. Taşın içerisinde benzer renkleri yakalayabilen bronz, kum ya da bej kaplama seçebilmektesiniz.

Kumsal Girişli Yüzme Havuzu: Özellikler

Kumsal girişli yüzme havuzlarının popülerliğinin çoğalmasını sağlamakta olan en önemli nedenlerden bir tanesi de havuz kullanıcılarının havuz terapilerinden ekstra yarar sağlanmasına yardımcı olabilmesidir. Bu özelliğin sayesinde fiziksel engelli ya da hareketlilik sorunu olan aile bireyleri için bu girişler havuzun sorunsuz bir biçimde kullanılması anlamına gelebilmektedir.

Klasik havuz girişlerinin tersine insanlar suya girerken ya da çıkarken bacakları yükseltmek, dizleri bükmek ya da aynı anda parmaklıkları kavramak zorunda kalmayacaklarından dolayı bu çeşitli girişle oldukça kullanışlı olmaktadır. Havuzun ulaşımı kolay olacağı için tekerlekli sandalye kullanmakta olan biri dahi suya kolayca ulaşa bilmekte ve de uyum sağlayabilecek derinlikte kalabilmektedir.

Küçük çocuklar için konik girişler normal havuzlar girişinden daha çok kolay olabilmektedir. Çocuklar hususiyetten bu çeşit kumsal girişlerin sağladığı sığ alanların sıçrama ve de oyun alanı olarak kullanabilmektedirler. Ayrıca evcil hayvanlarınızda bu alanların kullanımını sağlayarak tadını çıkarabilmektedir.

Fiziksel ulaşımı kolaylaştırmakla beraberinde bu tür girişler havuza girmek için oluşmakta olan psikolojik bariyerleri ortadan kaldırmaktadır. Bazı kişiler derin suya girmek konusunda türlü tedirginlik yaşayabilirler. Bu tedirginlikleri ortadan kalkması için eğimli girişlerden yaralanabilirsiniz. Sulu bir ortama daha yavaş ve de kademeli olarak girmek çoğunlukla yüzmeyi yeni öğrenen kişiler için oldukça uygun olmaktadır.

Girişin bünyesine ve eğimine dayalı olarak kumsal tipi girişi bronzlaşma ve güneşlenme çıkıntısı olarak kullanımını sağlayabilirsiniz. Vücutlarınız güneş ışınından yararlanır iken serinleyebilmektedir ve de vücutlarınızın bir bölümü su içerisinde kalacak bir biçimde uzanabilmektesiniz. Bu duruma ilave olarak, sıcaklığa hassas olan yüzücüler kumsal tipi giriş sayesinde normal havuz girişinden oldukça daha yavaş bir biçimde su içerisine inebildiği için oldukça rahat bir yüzme tecrübesi yaşaya bilinmektedir.

Kumsal tipi yüzme havuzları girişi evinizin bahçesinde bulunmakta olan havuza değişik bir tarz ve fonksiyonellik kazandırabilir. Bu durum ile beraber havuzları inşa etmekten mesul olan taraf ile beraber çalışıp türlü etkenlere dayalı alternatiflerde karar verebilmektesiniz. Böylelikle kullanımını sağlayacağınız havuzun aile bireyleriniz ve bütçeniz adına oldukça hesaplı olmasını sağlayabilmektesiniz.

Hemen kumsal tipi girişe sahip bir yüzme havuzuna sahip olmayı ya da kumsal girişli yüzme havuzları hakkında daha çok bilgiye gereksinim duyuyor iseniz anında irtibat formumuzu doldurarak ya da 0 216 529 00 37 telefon numarasını arayarak firmamız ile irtibata geçerek son derece kaliteli bir hizmet alabilirsiniz. Kumsal tarzı girişlere sahip yüzme havuzları konusunda önder, profesyonel, kaliteli, tecrübeli ve deneyimli bir şirket olarak siz değerli müşterilerimize hizmetlerimizi sunmaktayız.

 

 

 

 

Diğer Yazılar

Yosun Önleyiciler Ne Sıklıkla Kullanılmalıdır?

Yüzme havuzların da oluşan ve de havuz sahiplerini korku kaplayan en önemli nedenleri ilk sırasında yosunlar gelmektedir. Yosun problemi genelde gerekli olan önlemler alındığı zaman ve havuz kimyasalları ile havuzun bakımı yapıldığı zaman meydana gelmemektedir. Fakat bakımı sürekli ertelenmiş havuzlar da yosunların oluşması son derece normal karşılanmaktadır. Yosunlar havuz da oluşmuş ise havuzu yosunlardan temizlemek […]

Spa İçin Isıtmalı Yatak Seçimi

SPA merkezi sağlık ve de güzellik için tercih edilmekte olan yerler arasındadır. Kullanılmak da olan ürünler ve inşası ile natürel bir görünüm içindedir. Doğal mineraller kullanılması ile de sağlık açısından kullanılan bir yer olmaktadır. Kişiler rahatlamak için ve de arınmak için SPA merkezleri hizmet sunmaktadır. SPA inşası için kullanılması gereken ürünler doğal ve de nitelikli […]

Sauna Aksesuarları Neye Göre Tercih Edilmelidir?

Sauna insanların sağlığı ve de aynı anda halsizliğin ortadan kaldırılması basamağında ne kadar iyi geldiğini tüm herkes bilir. Sauna adımında insanların istirahat etmek de ve de bazı rahatsızlıkları iyileştirilmesinde de fayda sağlayan bir faktördür. Bundan dolayıdır ki insanlar saunayı tercih ederken birkaç ayrıntıyı dikkat etmeleri gereklidir. Bu mevzuda ise sauna yapımın da inşa halinde katılmakta […]

Olimpik Havuz Nasıl İnşa Edilir?

Havuz inşa etmede yurdumuzda hizmet sunmakta olan birkaç başarılı şirket içerisinde gösterilmekte olan Tema Havuz firmamız edinmiş olduğu deneyim, uzmanlık ve senelerdir bu işi doğru bir biçimde gerçekleştiriyor olması bu hususun son derece en iyi göstergesi olmaktadır. Müşterilerinin memnuniyetlerini ön planda tutmamız firmamızın vizyonu olarak görülür. Şirketimiz aracılığı ile sunulan hizmet içerisinde havuz inşa etme, […]

Kış Bakım İlacı Ne İşe Yarar?

Havuz, genellikle şahsın hususiyet ile yaz günlerinde kişilerin yüzmek, güzel vakit geçirmek ve de sıcak havayı üzerlerinden atmak için kullandığı, çelikten ve de betonarmeden inşa edilmiş eğlence alanlarından birisidir. Ayrıca havuzlar şehri süsleyen çok ilgi çeken ve de arzu edilen unsurlar arasındadır. Havuz suyu kuyulardan, göllerden ve de belediye şebeke suyundan elde edilmektedir. Havuzlarda Kirlilikİçerikte […]

Havuz Yüzey Temizleyiciler Ne Sıklıkla Kullanılmalı?

Havuzların sıhhatli bir biçimde kalması adına havuz sularının dengede durması gerekmektedir. Bu husus adına da havuz suları içinde türlü işlemler gerçekleşmesi gerekmektedir. Bu işlemlerin önceliğinde havuz içerisinin temizlenmesi gelmektedir. Havuz içerisi temizlik sistemi türlü havuz ürünleri ile sağlanmaktadır. Olası bir noktaya havuz inşası adına gerekmekte olan bütün seçenekler düşünülmesinden sonra havuzların sıhhatli ve kullanımlı bir […]

Havuz Su Perdesi Ne İşe Yarar?

Bütün ülkede ve İstanbul’ da nitelikten taviz vermeyen müşteri memnuniyetlerini öncelikli olarak tutmakta olan inşa piyasasının son derece başarılı şirketlerinden bir tanesi olan Tema Havuz şirketi uzun seneler boyunca bu piyasa da bulunmakta olmaktadır. Şartsız müşterilerinin memnuniyetlerini her vakit ön planda tutup yapmış olduğu uzman uygulamaları ile çalışma yaşamında ehemmiyet kazanmakta olduğu bu sayede sauna, […]

Havuz PH Ayarı Nasıl Yapılmalıdır?

Eğer ki havuz mevzu ise en mühim olanı havuzda havuz kimyasalları ile temizlenmesi gerek olduğudur. Sistemli olarak havuzun temizliği ve de bakımı yapılması lazım.  Yapılmazsa eğer havuz sağlınızı tehdit edecek bir hale varır. Bu da son derece tehlikeli olmaya başlar. Hususi olarak ortak kullanım alanı olan havuzun hijyeni havuzun kullanımını sağlamakta olan kişilerin hasta olmaması […]

Havuz Parlatıcılar Nasıl Kullanılmalıdır?

Havuz inşası çok nitelikli ürünlerin kullanılması son derece önem arz etmektedir. Nitelikli ürünlerin kullanılan havuzlar hem uzun bir zaman boyunca dayanıklı olacak hem de siz değerli müşterilerimiz bir problem yaşamayacaksınızdır. Havuzların nitelikli ürünler kullanarak inşa edilmesinin yanı sıra son derece mühim olan bir diğer mevzu ise havuzun düzenli bakım ve de hijyenin sağlanmasıdır. Hijyen bir […]

Havuz Mozaikleri Nasıl Yerleştirilir?

Yaz sezonu ile birlikte havuz tatil noktalarının vazgeçilmeyen öğesi olmaktadır. Bu husustan ötürü insanları tesir altına almak adına havuzların temizlikleri, suların berraklığı kadar içerisinin ya da etrafının dekorasyonu da oldukça fazla mühim olan bir konu olmaktadır. Bu adımda www.temahavuz.com.tr firması gerekli olan hizmeti sağlamaktadır. Aynı zamanda ise site içinde havuz ile ilgili teknik bilgileri de […]