Kumsal Girişli Yüzme Havuzları Detayları Rehber
Bize Ulaşın

Kumsal Girişli Yüzme Havuzları Detayları Rehber

Kurumsal girişli yüzme havuzu yaptırmayı arzu eden şahıslar arasında son derece arzu edilmesi artmıştır. Bu biçimde bir yüzme havuzuna alaka duymakta iseniz ilk olarak kurumsal girişli yüzme havuzlar hakkında bilgi edinilmeli ve bu havuzların yararlarına bakılmalıdır.

Aynı anda sıfır girişli ya da yürüyerek girilebilen havuz olarak bilinmekte olan bu havuz türlerinin avantajlarını ve de dezavantajlarını bilgi edinildikten sonra kurumsal girişli yüze havuzu yaptırıp ya da yaptırmama mevzusunda kesin karar verebilirsiniz. Düşünceleriniz de yer alan bütün sorularınıza cevap vererek sizler için en doğru olarak seçimi yapabilmektesiniz.

Kumsal Girişli Yüzme Havuzu Nedir?

Bir kumsal girişi yüzme havuzuna giden basamakları eğimli ve de açık bir girişle değiştirilmesi anlamına gelebilmektedir. Girişin büyük bir kısmı suya daldırılmış şekildedir yalnız küçük bir bölümü genellikle kuru yüzeyde bırakılmaktadır. Güverte bölümünde havuza iniş yapılırken giriş bölümü her adımda giderek daha derin olmaktadır. Bu yapılandırma dan dolayı havuza giriş oldukça daha yumuşak bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Kumsal tipi havuz girişleri hususi olarak yapılandırılan bir özellik olmaktadır. Kullanmakta olacağınız havuzu yapmakta olan kişilerce girişi havuza tamamlayıcı olacak biçimde uygulamak zorundadır. Çoğunlukla giriş havuzla aynı genişlikte inşa yapılmaktadır. Kimi durumlarda biraz daha dar olabilmektedir.

Kumsal Girişli Yüzme Havuzu: Giriş Özellikleri

Kumsal girişinin dizaynı ve de inşasında oldukça fazla etken hesaba katılması gereklidir. Bu etkenlerden bir takımı stil ve de estetikle ilgilidir. Bazıları da kod uyumu gibi uygulama konuları ile ilgili olmaktadır. Sizlerin ve de havuzu inşa edilmesinde sorunlu olan tarafın göz önünde bulundurması gerekli belirli noktalar bulunmaktadır.

Birden fazla durumda kumsal girişi yanında bir tür konuşma ya da özellik içerebilmektedir. Bu konuşma ya da özellikler getirdikleri dekoratif dokunuşlarla bölgenin ötekilerden farklı olmasını sağlayabilmektedir. Bundan dolayı da havuzu kullanan şahıslar için diplerin eğimli ve de derin bir şekilde arttığı anlaşılma konusunda oldukça yardımcı olabilmektedir.

Giriş kısmını limitlemek için en çok tercih edilmekte olan su altı kayaları ya da süs şeklinde olmakta olan kurbağalar ve de kaplumbağalar kullanılmaktadır. Bir başka önemli yaklaşım ise baloncuk oluşturmakta olan fıskiyelerin kullanılmasıdır. Kurumsal girişiniz bu biçimde olacak ise havuz yapılarak su özelliğinin karışımı olmasını sağlayabilmektesiniz.

Bu çeşit stil girişlerde arzu edilen yeni trend ise veranda şemsiyelerinin kullanılması olmaktadır. Havuzların yapımından sorumlu olan şahıslar bir direği dahil edebilmek için manşon kullanma yoluna gidebilir. Havuzların girişine ilave edilen şemsiye gölgelik olarak kullanılırken aynı anda havuzların girişini net olacak biçimde belli olmasını sağlamaktadır.

İsteğinize bağlı olarak girişe ilave olarak hareketlilik zorlukları olan kişilere özel biçimde dahil edilebilecek tırabzan seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Bu yöntemle entegre edilmesiyle birlikte suya girerken dengeyi korumak için ekstra destek elde edebilmektedir.

Kumsal Girişli Yüzme Havuzu: Renk Seçimi

Bu çeşit havuzların meydana gelmesinde renk seçiminde müşterek yaklaşım havuzun iç kısmının geri kalanıyla kontrast oluşturacak bir renk kullanılmaktadır. Bunun yapılması ile birlikte kumsal girişini havuzun tümünde fark edilebilecek bir odak noktası haline dönüştürülmektedir.

Rengi bu biçimde kontrast oluşturacak şekilde kullanılması halinde giriş için görsel işaretleyiciyi doğal olarak oluşturmuş olursunuz. Örnek verirsek turuncu tonlu bir taş havuzun geri kalan kısmını örtmekte olan yumuşak mavimsi bir kuvars kısmının bitişinde kullanılmaktadır. Bundan dolayı da havuzun geri kalanından göze çarpan şekilde ayrılan renkli taş giriş için görsel konuşma işareti olabilir.

Henüz kesintisiz bir görüntü ve de renk uyumunu arzu etmek isterseniz değişik bir rotayı seçebilmektesiniz. Havuzun iç yüzeyi ile taşları koordineli bir biçimde kullanabilmektesiniz. Kaldırım taşı çeşidi renginin daha açık renkli olması iyi bir sonuç almanıza oldukça yardımcı olabilmektedir. Taşın içerisinde benzer renkleri yakalayabilen bronz, kum ya da bej kaplama seçebilmektesiniz.

Kumsal Girişli Yüzme Havuzu: Özellikler

Kumsal girişli yüzme havuzlarının popülerliğinin çoğalmasını sağlamakta olan en önemli nedenlerden bir tanesi de havuz kullanıcılarının havuz terapilerinden ekstra yarar sağlanmasına yardımcı olabilmesidir. Bu özelliğin sayesinde fiziksel engelli ya da hareketlilik sorunu olan aile bireyleri için bu girişler havuzun sorunsuz bir biçimde kullanılması anlamına gelebilmektedir.

Klasik havuz girişlerinin tersine insanlar suya girerken ya da çıkarken bacakları yükseltmek, dizleri bükmek ya da aynı anda parmaklıkları kavramak zorunda kalmayacaklarından dolayı bu çeşitli girişle oldukça kullanışlı olmaktadır. Havuzun ulaşımı kolay olacağı için tekerlekli sandalye kullanmakta olan biri dahi suya kolayca ulaşa bilmekte ve de uyum sağlayabilecek derinlikte kalabilmektedir.

Küçük çocuklar için konik girişler normal havuzlar girişinden daha çok kolay olabilmektedir. Çocuklar hususiyetten bu çeşit kumsal girişlerin sağladığı sığ alanların sıçrama ve de oyun alanı olarak kullanabilmektedirler. Ayrıca evcil hayvanlarınızda bu alanların kullanımını sağlayarak tadını çıkarabilmektedir.

Fiziksel ulaşımı kolaylaştırmakla beraberinde bu tür girişler havuza girmek için oluşmakta olan psikolojik bariyerleri ortadan kaldırmaktadır. Bazı kişiler derin suya girmek konusunda türlü tedirginlik yaşayabilirler. Bu tedirginlikleri ortadan kalkması için eğimli girişlerden yaralanabilirsiniz. Sulu bir ortama daha yavaş ve de kademeli olarak girmek çoğunlukla yüzmeyi yeni öğrenen kişiler için oldukça uygun olmaktadır.

Girişin bünyesine ve eğimine dayalı olarak kumsal tipi girişi bronzlaşma ve güneşlenme çıkıntısı olarak kullanımını sağlayabilirsiniz. Vücutlarınız güneş ışınından yararlanır iken serinleyebilmektedir ve de vücutlarınızın bir bölümü su içerisinde kalacak bir biçimde uzanabilmektesiniz. Bu duruma ilave olarak, sıcaklığa hassas olan yüzücüler kumsal tipi giriş sayesinde normal havuz girişinden oldukça daha yavaş bir biçimde su içerisine inebildiği için oldukça rahat bir yüzme tecrübesi yaşaya bilinmektedir.

Kumsal tipi yüzme havuzları girişi evinizin bahçesinde bulunmakta olan havuza değişik bir tarz ve fonksiyonellik kazandırabilir. Bu durum ile beraber havuzları inşa etmekten mesul olan taraf ile beraber çalışıp türlü etkenlere dayalı alternatiflerde karar verebilmektesiniz. Böylelikle kullanımını sağlayacağınız havuzun aile bireyleriniz ve bütçeniz adına oldukça hesaplı olmasını sağlayabilmektesiniz.

Hemen kumsal tipi girişe sahip bir yüzme havuzuna sahip olmayı ya da kumsal girişli yüzme havuzları hakkında daha çok bilgiye gereksinim duyuyor iseniz anında irtibat formumuzu doldurarak ya da 0 216 529 00 37 telefon numarasını arayarak firmamız ile irtibata geçerek son derece kaliteli bir hizmet alabilirsiniz. Kumsal tarzı girişlere sahip yüzme havuzları konusunda önder, profesyonel, kaliteli, tecrübeli ve deneyimli bir şirket olarak siz değerli müşterilerimize hizmetlerimizi sunmaktayız.

 

 

 

 

Diğer Yazılar

Havuz Kaç Saat Çalışmalı?

Bahçemizde bir havuzumuz var ise kafamıza takılan bir başka soru ise “havuz kaç saat çalışmalı?”. Havuzdaki tüm suyu temiz ve berrak tutmak için havuz pompanızı, havuzunuzdaki tüm su hacmini  günde en az bir kez filtreleyecek kadar uzun süre çalıştırmayı planlayın . Havuzdaki tüm suyun filtreden geçmesi için geçen saat sayısına “devir hızı” denir. Havuz kullanımında, hava şartları, kullanım […]

Isparta Havuz Yapımı

Havuzlarda Hangi Beton Kullanılır?

Havuz yapımında bir çok etkenin önemli olması gibi, bir başka önemli etken ise havuz yapımı için kullandığımız betondur. Su sızdırmaz özelliğinin ön planda olmasına dikkat etmemiz gerekmektedir. TS500-B20-B225 kalitesinde beton olmalıdır. Betongranülometrik evsafta beton santralinde betoniyer ile hazırlanmış, vibratör ile sıkıştırılmış olarak dökülmelidir. Radye temel ve perdelerin mütemadi olarak (arka arkaya) dökülmesi uygun olur. Havuz betonu […]

Havuz İçerisinde Kullanılan Taşlar

Havuz yapımında kullanılan havuz taşları genellikle sızdırmazlık özelliği yüksek olan ve yansıma özelliği olan seramik mozaik ürünleri tercih edilmektedir. Havuz içerisinde duru ferah bir görüntü ve dayanıklı oluşu nedeni ile seramik ideal bir üründür.Havuz kenarlarında kaygan ve ıslak zemin oluşu nedeni ile bazalt taşlar ve traverten ürünler kullanılabilir. En çok tercih edilen ürün genellikle bazalt […]

Kırklareli Havuz Yapımı

Havuz Kaça Kaç Olmalı?

Havuz yapımında standart havuz ölçüleri olsa da sizi istediğiniz ölçülerde de havuz yapımları mevcuttur. Biz Tema Havuz olarak, uzun yıllar süren deneyimlerimizle birlikte sizin için en şık ve ideal ölçülerde havuz yapmak için çalışmaktayız. Uluslararası standartlarda bazı havuz ölçüleri vardır. Örnek vermek gerekirse şöyle; Derin Havuzlar: 1.35 metreden daha derin olan  ve yüzme bilenlerin ve yetişkinlerin […]

Havuz Kaç Günde Yapılır?

Havuz yaptırma fikrine sahip olan kişilerin yapacakları araştırmalar içerisinde projenin hazırlanması, havuzun maliyetinin ne olacağı ve en önemli konulardan biri olan havuz yapım sürecinin kaç günde olacağıdır. Havuz inşaatında net bir zaman dilimi vermek yapılacak olan havuzun tipine göre değişiklik göstermektedir. Prefabrik havuzların inşaatları ortalama 5 – 7 gün sürerken betonarme havuzlar normal standartlarda bir […]

Giresun Havuz Yapımı

Havuz Hangi Çevreye Yapılır?

Havuz yaptırmak istediğimizde düşündüğümüz bir başka şey ise benim havuz için kullanmak istediğim alan havuz yapımına uygun mudur? Arazinize, bahçenize, evinize, otelinize, veya herhangi bir bölgeye havuz yaptırmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken hususlar vardır Havuz yaptırmak istediğiniz yerin çevresi havuz için uygun olası lazım, Hafriyatın kolay ulaşım sağlaması lazım, Zeminin düz ve sağlam olması lazım, […]

Kayseri Havuz Yapımı

Havuz Isıtması Nasıl Yapılır?

Havuz denilince aklımıza yaz aylarında ailemizle veya sevdiklerimizle birlikte geçirdiğimiz güzel vakitler, eğlenceli etkinlikler veya havuz başında yapmış olduğumuz güzel kahvaltı gelebilir. Ama bunun yanı sıra kışın da havuza girmek, güzel vakit geçirmek isteyenler de oluyordur. Siz de eğer kış aylarında da havuz keyfinden ödün vermeyen kişilerden iseniz aklına gelen soru ; havuz ısıtması nasıl […]

Balıkesir Havuz Yapımı

Havuz Işıklandırması Nasıl Olur?

Havuz sahibi olan kişilerin kafasına takılan bir başka soru ise “havuz aydınlatması nasıl olmalıdır?” Sıcak yaz aylarında gündüzleri havuzumuzu kullansak da geceleri de havuz başı eğlence yapabilmekteyiz ve bu durumu göz önünde bulundurursak, geceleri de havuzumun güzel durması istemekteyiz, ışıklandırma dikkat etmeliyiz ki hem ışıkların güzel bir şekilde yayılmasını sağlayalım hem de sağlıklı ve uzun […]

Fiber Havuz Nedir?

Fiberglas, cam elyafı kullanan yaygın bir elyaf takviyeli plastik türüdür. Elyaflar rastgele düzenlenebilir, kıyılmış iplikçik olarak adlandırılan bir tabaka halinde düzleştirilebilir veya cam kumaşa dokunabilir. Günümüzde Amerika ve Avrupa kıtasında yaygın olarak kullanılmaktadır. Fiberglas havuzlar dayanıklılık, hijyen, su sızdırmazlık ve inşa süresi açısında göz önünde bulundurulduğunda betonarme ve lineer havuzlara göre çok avantajlıdır. İnşa sonrasında […]

Malatya Havuz Yapımı

Havuz Çeşitleri

Başta spor amaçlı olmak üzere, sağlık, eğlence için kullanılan, farklı derinlik ve boyutlara sahip olan içi su dolu alanlara havuz denir. Kimi zaman tatil yapmak için farklı şehirlere gidilemiyor ve bahçemizde bulunan havuzu kullanıyoruz. Yaşam standartlarının gelişmesi, eğlence ve dinlenme amaçlı kullanımın artışı, yüzme havuzlarının da doğru orantıda artışını etkiler. Havuz çeşitleri yapıları ve kullanım […]