Süs Havuz Yapımı

Süs havuzları yaşam alanlarını güzelleştiren etmenlerdir. Süs havuzu yapımı projeleri için birçok seçeneğiniz vardır. Yaşam alanlarınızın yapısına göre farklı mimari detayları barındıran süs havuzları yaptırabilirsiniz. İç mekan havuzları yanında klasik bahçe havuzları da tercih edebilirsiniz. Sizin için her türlü dekorasyon ve tarz ihtiyacına uygun malzemelerde süs havuzu üretimi yapıyoruz.

Süs havuzunun nerede kullanılacağına göre tasarım yapılması gerekiyor. Bu havuzlar dekoratif detaylarla yaşam alanlarınızı estetik hale getirebilir. Parkta, bahçede, iç mekanlarda ve daha birçok yerde süs havuzu yaptırabilirsiniz. Havuzu alanın büyüklüğü, konumu ve durumuna göre planlayarak yapıyoruz. Doğru filtreleme sitemleri sayesinde havuzlarınızı en kaliteli şekilde üretiyoruz.

Yaşam alanlarınızı güzelleştirmek sizin elinizdedir. Her zaman yüzme havuzu yaptırmanıza gerek yok. Süs havuzları kendinize huzurlu bir ortam ve peyzaj çalışmaları oluşturmak için tercih edebileceğiniz projelerdir. Ekiplerimiz profesyonel havuz yapımı konusunda sizlere profesyonel destek sağlıyor. Her türlü havuz yapımı konusunda bize ulaşarak detaylı bilgi alabilir ve projelendirme çalışmalarımızda bizlere yardımcı olabilirsiniz.

Süs Havuzu İmalatı

Süs havuzu yapımında yaprak döken ağaç kozalaklı ağaç ve kökleri kuvvetli bitkilerden uzak durulması önemlidir. Ağaçlar arasında yapılacak süs havuzları için özel bariyerler yapılır. Ayrıca süs havuzlarının gün içinde 4-6 saat arasında direkt olarak güneş ışığı alması gerekiyor. Bu durum olmazsa havuz içindeki suda bakteri oluşabilir.

Havuzun kış aylarında donmasını engellemek adına gerekli derinlik hesabı da ekiplerimiz tarafından yapılır. Süs havuzu tasarımı tamamen sizin hayal gücünüze göre olur. Çünkü süs havuzu yapımında bir sınır yoktur. Havuz için öncelikle alan kontrolü yapılır. Daha sonra yer belirlenir. Taleplerinize göre uygun yer özenle seçilmelidir.

Yer belirlendikten sonra süs havuzunun boyutu belirlenir. Planlama ve tasarım aşamasından sonra gerekli kazılar ekiplerimiz tarafından yapılır. Bu işlemden sonra kum katman oluşturulur. Süs havuzu imalatı sürecinde daha sonra astar yerleştirilir. Astar havuz alanında daha büyük olmalıdır. Ardından filtreler yerleştirilir ve süs havuzu doldurulur. En son aşamada son kontroller yapılarak süs havuzu yapımı tamamlanır ve havuz size belirtilen tarihte teslim edilir.

Süs Havuzu Modelleri

Yaz akşamlarında bahçelerinizde kendinizi susun sesinde rahatlatmak istiyorsanız süs havuzu bunun için ideal bir seçimdir. Yaşam alanlarınıza dinginlik getirecek süs havuzları bahçelerinizi ve açık alanlarınızı estetik hale getirmede de etkilidir. Yaptırabileceğiniz çok farklı süs havuzu modelleri bulunur. Bu modeller genel olarak şu şekildedir;

Doğal Süs Havuzu: Bu havuzlar peyzaj çalışmanızın bir parçası olarak görülmektedir. Havuzun serbest biçimli kenarları olmaz. Düz yapıda olan bu havuzların en önemli özelliği etrafındaki alanla uyumlu olmasıdır. Bahçenizde bitkilerle desteklenerek çok estetik bir alan oluşturulabilir.

Yarı Doğal Süs Havuzu: Bu havuz ev ya da alanın etrafındaki görünümü değiştirmek için yapılır. Tuğla, beton ya da taş veranda yanına yerleştirilebilir. Evlerin bahçesinde estetik bir alan oluşturmak adına serbest biçimli şekillere sahip olarak yapılır. Yarı doğal bir tarza sahip havuz türüdür.
Biçimsel Süs Havuzu: Bu havuzlar geometrik şekillere göre yapılır. Bu havuzlarda pahalı malzemeler kullanılır. Bahçelere estetik ve farklı havalar katmaktadır. Bu havuzlar içinde bulunan canlıları öne çıkarır. Pahalı havuz türleri olduğu için az tercih edilirler.

Yukarıda süs havuzu çeşitleri hakkında bilgi verdik. Ama unutmayın süs havuzu konusunda bir kısıtlılığınız yoktur. İstediğiniz tarza ve özelliklere uygun bir süs havuzu tasarımı yapılabilir. Bu konuda detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşabilirsiniz.

Süs Havuzu Yapımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Süs havuzu yapmak istiyorsanız değişik türdeki havuz seçeneğiniz olacaktır. Çeşmeli ve mimari detayı olan bir havuz seçebilir veya klasik olan bahçe havuzundan birisini tercih edebilirsiniz. Çilek havuz türü ise gereksinim için elinde doğru ve değişik malzemeleri bulundurur. Süs havuzu her nerede bulunmasını istediğiniz yerde size özgü çözümler sunabilecek uzmanlardan yardımda alabilirsiniz. Bahçede, parkta ya da farklı bir yerdeki yer alan süs havuzun inşası ve alanın büyüklüğünü, konumunu ve durumun planlama işlemi ile işe başlar. Doğru filtreleme sistemine ek olarak da süs havuz yapılırken uyulması zorunlu birkaç kural vardır.

Süs havuzu inşa ederken yaprak döken ağaçlardan, kozalaklı ağaç türünden ve kökleri kuvvetli bitkilerden yeteri kadar mesafeli olmaları gerekir. Ağaçların arasında orta alana süs havuzu yapılacak ise bu durumda süs havuzunuzu korumak için etrafına bir bariyer oluşturmayı düşünmeniz gerekir.

Süs havuzun günde dört ile altı saat doğrudan güneş ışığına maruz bırakılmasına dikkat edilmelidir. Bu sayede havuzda alg gelişimini önlemek mümkün duruma gelecektir. Süs havuzun kışı tamamen dönmesini önlemek için derinlik hesabının mutlaka doğru yapılması gerekir. Süs havuzlarının tasarımını firmamızın olanaklarıyla profesyonel bir çalışma ile sizlere sunuyoruz. Dilediğiniz modeldeki süs havuzu zaman tasarrufu ile sizlere sağlıyoruz. Ayrıca yapım malzemesinde güvenilir ve uygun maliyetli üretim yapmaktayız.

Süs Havuzu Fiyatları

Süs havuzu fiyatları çok değişkendir. Süs havuzlarında çok farklı estetik detaylar ekleyebilir ve farklı büyük ve tarzlarda yapılabilirsiniz. Kullanılan malzeme, havuzun türü, işçilik zorluğu, genişliği gibi birçok unsur süs havuzu maliyetine etki eden durumlar arasında yer almaktadır. Sizler de yaşam alanlarınızın daha güzel olması için süs havuzunu bütçenize uygun bir şekilde yaptırabilirsiniz.
Bahçelerinizde ve dış mekanlarda çok estetik duracak süs havuzları için bütçenizi tamamen siz belirlersiniz. Çok pahalı havuzlar yaptırabileceğiniz gibi daha uygun maliyetli havuzlar da tercih edilebilir. Bize hemen ulaşın ve sizlere süs havuzu yapımı konusunda detaylı bilgi verelim. Sizi dinledikten ve keşif yaptıktan sonra size fiyat teklifi verebiliriz.