Tuz Odası Yapımı

Tuz mağaraları çok eski dönemlerden bu yana şifalı olduğu düşünülen yerlerdir. Tuz mağaralarının içeriğinde çok sayıda bileşen vardır. Bu bileşenler insan sağlığını çok olumlu yönde etkilemektedir. Tuz mağaralarının yaşam alanlarında inşa edilmeye başladıktan sonra tuz odası yapımı ortaya çıkmıştır.

Tuz odaları tuzun içinde yer alan yararlı bileşenlerin özel alanlarda taşınması sayesinde ortaya çıkan özel bir sistemdir. Bu odalar sağlıklı yaşam merkezleri ya da alternatif tedavi klinikleri içinde yer alabilir. Ayrıca kendi konutlarınızda da tuz odaları yapabilirsiniz. Tüm dünyayla birlikte ülkemizde de son yıllarda tuz odası yapımına olan talep artmaktadır.

Bu yapının ortaya çıkabilmesi profesyonellik ister. Deneyimli bir ekip tarafından tuz odası yapımı hizmeti almak için bize ulaşabilirsiniz. Tuz odası için öncelikle yapım olacak mekan belirlenir. Daha sonra sizin taleplerinize ve bütçenize uygun bir tasarım gerçekleştirilir. Bu aşamadan sonra tuz odası projesi hazırlanır.
Tuz odası projesi daha sonra yapılmaya başlanır. Yapım aşamaları başarıyla tamamlandıktan sonra tuz odası kullanıma hazır olarak teslim edilir. Profesyonel bir tuz odası yapım hizmeti için bize ulaşabilirsiniz.

Tuz Odası Modelleri

Tuz odası modelleri için tercihinize göre hareket ediyoruz. Bu odalar içinde aktif tuz odaları ve halojeneratör yer alır. Bu odada mikro parçacık tuzlar yer almaktadır. Bu tuzlar nefes ve cilt sağlığı açısından etkilidir. Tuz odasında halojeneratör isimli özel bir ekipman sayesinde çalışma sağlanır. Bu cihazın içine saf hale sodyum klorür koyulur ve bu klorür cihaz yardımıyla mikro boyutlarda parçalanır. Daha sonra elde edilen tuz odada dağılır. Böylece kuru tuz terapisi yapılabilir.

En çok tercih edilen tuz odası modelleri arasında pasif tuz odaları vardır. Bu odalarda ise denizden elde edilen farklı tuz türleri kullanılır. Bu odalarda halojeneratör yoktur. İnsan yapımı ortamlar olarak bilinmektedir. Bu odalar tamamen doğaldır ve yabancı bir madde barındırmaz. Salık açısından faydalıdır. Ancak ortamda hava akışı, nem ve sıcaklık dengesi iyi kurulmalıdır.
Pasif tuz odalarında speleotherapi isimli bir terapi uygulanır. Bu işlem yer altında yer alan doğal ortamlarda oluşan tuz odaları olarak görülebilir. Meditasyon, rahatlama ve psikolojik rahatlama için çok uygun ortamlardır.

Tuz Odası Nasıl Kullanılır?

Tuz odalarında tuz jeneratörü belirli aralıklarla çalışmaktadır. Bu yüzden tuz odası kullanıyorsanız içeride uzun bir süre kalmaktan kaçınmalısınız. İçerisi doğada ya da ağaçların bol olduğu bol oksijenli bir ortamda bulunuyormuş gibidir. Astım hastalarının kullanımı sırasında ilk kez girdiklerinde bol öksürük şikayetleri olabilir. Süre ilerledikçe astım hastalarında öksürük azalır.

Tuz odaları solunum yolu hastalıklarının tedavisinde destekleyici yöntemler olarak uzmanlarca önerilmektedir. Avrupa’da tuz terapisi merkezlerine olan talep çok fazladır. Azerbaycan, tuz otellerinin meşhur olduğu bir ülkedir.
Tuz odasında ortalama 20 dakika ile 60 dakika arasında kalmak doğru olur. İlk kez tuz odası kullananlar için biraz zorlu olabilir. Düzenli kullanımda psikolojik açıdan da rahat hissedebilirsiniz. Dünyanın birçok yerinde solunum hastaların kendi evlerinde de tuz odası yaptırmaktadır.

Tuz odalarında hava ve tuz dengesi de çok iyi oluşturulmalıdır. Sizin için Türkiye’nin birçok yerinde profesyonel tuz odası yapımı hizmeti veriyoruz. Detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Tuz Odası Yararları

Tuz odaları son zamanlarda sağlık açısından oldukça fazla tercih ediliyor. Tuz odaları ile tuz mağaralarının sağlık açısından getirdiği yararlar sağlıklı yaşam alanlarına ve kliniklere taşınıyor. Kişisel olarak yapımı zor olduğu için profesyonel kişilere yaptırmak daha doğrudur. Bizler firma olarak müşterilerimizin talepleri doğrultusunda spa merkezlerine, otellere, evlere ve kliniklere tuz odası yapımı işi yapıyoruz. Yapım ekibimiz alanında başarılı bir ekip olduğu için yaptığımız işten memnun olacağınızı garanti ediyoruz.

Tuz iyi bir ödem atıcı alarak bilindiği için tuz odalarını sağlık açısında oldukça fazla faydası vardır. Öncelikle tuz terapisi nefes yoluyla solunum yollarını açılmasında etkilidir. Solunum yollarından rahatsızlığı olan kişilerin sağlıklarına kavuşmaları hedefleniyor. Astım ve alerjik astım sorunlarında etkilidir. Bunların dışında sinüzit, horlama, burun tıkanıklıkları, koah, öksürükler ve uyku düzensizlikleri gibi rahatsızlıklarında alternatif tedavi yöntemi olarak kullanılabiliyor.

Fazla sigara içenlerin, büyük şehir trafik sorunlarına maruz kalanların, çevre kirliliğinin fazla olduğu şehirlerde yaşayan kişilerin ve işlerinde tozlu ortamlara maruz kalan kişilerin tuz terapisi ile sağlıklarını korumaları da mümkündür. Ancak tuz odası kullanımının sakıncalı görüldüğü rahatsızlıklarda bulunmaktadır.

Örneğin kanser hastaları, kalp yetmezliği olanlar, böbrek rahatsızlığı olanlar, verem hastaları ve yüksek tansiyon hastalarının tuz odalarını kullanmaları önerilmemektedir. Bunlar dışında tuz odalarının kullanılmasında bir sakınca yoktur . Sizlerde sağlığınızın düzelmesini istiyorsanız tuz odalarını kullanabilirsiniz. İşletmeniz veya evinizde tuz odanız olmasını istiyorsanız firmamız ile iletişime geçmelisiniz.

Tuz Odası Fiyatları

Tuz odası fiyatları hazırlık sürecinden yapım aşamasına kadar kullanılacak tüm malzemelerin özelliklerine göre değişir. Yani kullanılacak malzemeler, yapılacak tuz odası türü, alan genişliği, malzeme markaları gibi birçok unsur maliyeti doğrudan etkilemektedir. Bu yüzden tuz odası yapımı için önceden bir fiyat teklifi veremiyoruz.

Tuz odası yaptırmak isteyenler öncelikle bizimle iletişime geçmelidir. Daha sonra ekiplerimiz gerekli incelemeyi yaparak alan belirler ve kullanılacak malzemelere karar verir. Tuz odası yapımı projesi için ön çalışma yapıldıktan sonra sizlere fiyat teklifi sunabiliriz. Aksi halde tuz odası için bir fiyat teklifi sunmamız zor olacaktır.

Tuz odası fiyatları konusunda detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak tesis ya da özel konutlar için tuz odası yapımı yapıyoruz. Her bütçeye özel tuz odası yapımı projeleri üretiyoruz. Kısa süre içinde projeyi sizin onayınızla hayata geçiriyor ve belirttiğimiz sürede tamamlanan projeyi sizlere teslim ediyoruz.