Kompozit Deck

Dış ve iç mekanlarda güvenle kullanabilecek kaplama malzemesi kompozit deck, modern yaşam alanlarının imkanlı hale gelmesini sağlamayı başaran bir malzemedir. Dış mekan yer döşemelerinde kullanılacak olan ahşap sistemler, zamanla yıpranma ve bozulmaya başlarlar. Bu durum görsel olarak zeminin modern mimari yapıya uygun olmasını önler. Bu sorunu ortadan kaldırmak için geliştirilen kompozit deck kaplama teknolojisi, ahşabı maruz kaldığı yıpranma ve bozulmamalara karşı dayanıklı bir malzemedir.
Yapısında plastik türevleri ve ahşap malzeme kullanılır. Dekoratif açıdan kusursuz bir görünüme sahip olan kompozit deck deforme olmadan uzun süre kullanıma uygundur. Aynı zamanda anti-bakteriyel yapıya sahip olmuş olması, ahşap zemin üstünde üreyen mantar, küf ve parazitlerin oluşumu ortadan kaldırır. Suya karşı dayanıklı bir yapıya sahiptir. Neme karşı dayanıklı yapısı ile, mevsimsel şartlardan dolayı meydana gelen bozuklukları ortadan kaldırır.
Bahçe ve yürüyüş parkuru, marina ve iskeleler, plajlar ve verandalarda kullanılabilen kompozit deck kaplama, iç mekanlarınızı da süslemektedir. Banyo, sauna, oteller, kafeler ve restoranlarda tercih edilir. Mekanları mantar ve küf gibi istenmeyen maddelerden koruyan kompozit deck, kolay bir biçimde uygulanmaktadır. Ahşaba uygulanmakta olan bakım maliyetlerini ortadan kaldıran yeni nesil kaplama kompozit deck, maliyetleri azaltarak daha kaliteli zemin malzemesi haline geldi. Dünyanın pek çok ülkesinde en çok kullanılacak olan yer döşeme malzemesi olan kompozit deck, Türkiye’de de giderek yaygınlaşmaya başlamıştır.

  • Kilitli sistem,
  • 5 yıl garanti,
  • Bakım gerektirmez,
  • Zararlı kimyasal içermez,
  • Bakteri ve çürüme oluşturmaz,
  • Hava şartlarına oldukça dayanıklı,
  • UV ışınlarına ve suya karşı dayanıklıdır.