Şok Havuzu Yapımı

Şok havuzları, termal suyun ısısının çok yüksek olduğu mekanlarda mutlaka bulunmalıdır. Bu havuzlar gevşeyen vücut kaslarını sıkılaştırmak için gerekli olurken, özellikle saunadan sonra kullanılır. Şok havuzu yapımı tercihlere göre değişim gösterir. Kullanılacağı mekana göre şok havuz tasarımları ve kullanılan materyaller farklı olmaktadır. Betondan yapılan şok havuzları otel, motel ve termal konseptler için uygun olurken, sert plastik kullanılarak tasarlanan şok havuzları da vardır. Firmamız kuruluşundan bu yana en özel tasarımlı havuz, sauna, termal havuz ve şok havuzu tasarımı yapan, nitelikli bir üretim firmasıdır. Her mekana uygun dizaynlarıyla özel motifli ve gösterişli havuzlar inşa etmektedir. Özel tasarım havuzlarla mekanın kalitesi gözler önüne serilmekte ve son derece şaşalı havuzlar yapılmaktadır.

Şok havuzu çok sıcak ortamlarda gevşemiş olan kasların yeniden daha sıkı hale gelmesi için tercih edilen özel bir havuzdur. Bu havuzlar genel olarak tedavi amaçlı kullanılmaktadır. Soğuk şok uygulaması için kullanılan havuzlardır. Bu havuzda üst düzey sonuçlar elde edebilmek için sıcaklık kontrolü doğru şekilde gerçekleştirilmelidir.

Vücudumuzda yer alan kaslar sıcak ortamlarda gevşeyebilir. Ancak soğuk ortamlarda durum bunun tam tersidir. Soğuk suda kaslar sıkılaşır ve kan dolaşımı kısa süre içinde hızlanmaya başlar. Kan dolaşımının hızlanması sayesinde sinir uçları vücut tarafından uyarılır. Daha sonra vücudun birçok bölgesinde görülen ağrılar ortadan kalkar. Buhar odası, sauna, Türk hamamı gibi sıcak ortamlardan sonra şok havuzu kullanımı önerilir.

Şok havuzu yüzme amacıyla kullanılmaz. Bu havuzların boyutu küçük olur. Kullanım amacı ise vücut sıcaklığının o an soğutulmasıdır. Bu yüzden ideal boylarda ve istediğiniz sıcaklıkta bir havuz yaptırabilirsiniz. Şok havuzu için profesyonel bir destek arıyorsanız hemen bize ulaşabilirsiniz. Profesyonel ekibimizle şok havuzu yapımı hizmetini sizlere de verelim.

Şok Havuzu Nasıl Yapılır?

Çok havuzunda ye alan sular soğuktur. İsteğinize bağlı olarak şok havuzları belirli durumlarda SPA olarak kullanılacak şekilde de tasarlanabilmektedir. Bu durumda şok havuzuna ısıtıcı kullanılır. Şok havuzunu istediğiniz sıcaklıkta tutabilirsiniz. Ayrıca tercihinize bağlı olarak standart havuz sıcaklığına çıkartmak da mümkündür. Bu havuzlarda standart bir sıcaklık uygulanmamaktadır. Sıcaklık tamamen sizin tercihinize göre belirlenir.

Şok havuzunun hangi boyutta olacağı ve tasarımı tamamen değişebilir. Bu havuzlar daha çok kare, dikdörtgen ya da yuvarlak olarak tasarlanır. Ancak boyutlar genel olarak yüzme amaçlı olmadığı için küçüktür. Kullanılabilir bir alan isteyenler için dikdörtgen havuz tercihi daha doğru bir seçim olacaktır.

Şok havuzu yapımı projelerimizde aynı zamanda estetik bir görünüm oluşturacak örtüler ya da havuz kapakları kullanıyoruz. Modern ve yenilikçi şok havuzu tasarımları için bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca kullanılacağı alandaki mimari yapıya uyumlu tasarımlar gerçekleştiriyoruz. Her bütçeye ve tarza uygun şok havuzu yapımı için bize ulaşabilirsiniz. Havuzu en kısa zamanda sizlere teslim ediyoruz.

Şok Havuzu Yapımındaki Aşamalar

Şok havuzda hızlı bir kurulum isteyenler beton şok havuzu seçebilir. Bu havuzların en önemli özelliği her ortamda ulaşılabilir olmasıdır. İnşa işlemleri klasik yüzme havuzuyla benzerlik gösterir. Klasik havuzlardan farkı ise boyutunun küçük olmasıdır.

Şok havuzu yapımı için öncelikle tasarım çalışması yapılır. Bunun için ücretsiz keşif yapılır ve havuzun yapılacağı alana bakılır. Daha sonra müşteri talepleri de alınarak gerekli tasarım süreçleri yürütülür. Tasarım konusunda karar verildikten sonra inşa adımına geçilir.
Bu aşamada havuzun yapılması için birçok işlem yapılır. Bu havuzlar boyutu küçük olduğu için inşası kısa sürer. Kişiselleştirilebilir havuzlar olduğundan tarzınıza uygun bir proje ortaya çıkabilir. Farklı isteklere yönelik şok havuz yapımı daha uzun sürecektir.

İnşa sürecinde ilk olarak inşaat alanı çevrelenir. Daha sonra havuz yüzeyi hazırlanır. Bu bittikten sonra elektrik ve sıhhi tesisat işlemleri yapılır. Daha sonra havuzun yüzeyi, zemini ve güverte kısımları oluşturulur. En son aşamada havuz temizliği yapılır. Temizlik yapıldıktan sonra su dengesine bakılır ve havuzun gerekli sıcaklık ayarı yapılır. Bu aşamadan sonra havuzunuzu istediğiniz gibi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Şok Havuzlarında Kalite

Vermiş olduğumuz hizmetlerde önceliğimiz kalitemizdir. Sunmuş olduğumuz işçilik, kaliteli ürün kullanımımızla bütünlük sağlamakta ve göz doldurucu tasarımlara imza atmaktayız. Son dönemlerde artan modüler havuz tercihlerine de cevap veren firmamız, istenilen ebatlarda havuz tasarımı sunmaktadır. Şok havuzlarındaki bir diğer aksan özellikleri estetik olarak gösterişli oluşlarıdır. Havuza iniş çıkış merdivenleri ve tırabzanlardaki ahenk kaliteli görüntüyle uyum sağladığında ortaya son derece modern bir görüntü çıkmaktadır.

Şok Havuzlarının Tesis Özellikleri

Tasarım ve imalatını gerçekleştirdiğimiz şok havuzlarının tesisat özellikleri de kaliteyi sağlayan etmenlerdendir. Su pompası filtre kullanımında, havuzun boyut ve debisine uygun olan ürünleri tercih etmekteyiz. Elektrik tesisatında profesyonel ekibimizle dizayn yapmakta ve güven konusunda asla taviz vermemekteyiz. İş yerleri, oteller, evler ve daha birçok mekan için sağladığımız şok havuzlarımızda en gelişmiş seçenekleri kullanmaktayız. Hijyenik temizliğinin daha kolay sağlanması için üretim aşamasında farklı materyaller kullanmakta ve şok havuzlarından istenilen performansın alınmasını sağlamaktayız.

Şok Havuzu Fiyatları

Şok havuz fiyatları, havuzun boyutuna, tarzına ve kişisel isteklerinize göre değişir. Bu yüzden de öncelikle bir keşif hizmeti verilmelidir. Yapısı küçük olsa da özel tasarım ve özel malzemeler isteyebilirsiniz. Bu durumda şok havuz yapımı maliyeti artacaktır. Ekiplerimiz keşiften sonra planlama yapar ve sizlere fiyat teklifi sunarlar.

Şok havuzlarında vinil astar, fiberglas kabuk ya da beton tasarım tercih edebilirsiniz. En düşük maliyet için vinil havuzlar doğru seçim olacaktır. Beton havuzlar ise en maliyetli şok havuzu türüdür. Havuz yapımında temel olarak malzeme türünü belirliyoruz. Özelleştirilebilir tasarımlar olduğundan maliyet planı detaylı bir çalışma sonrasında ortaya çıkarılır.

Bu havuzlarda da su pompası, filtre, ısıtıcı gibi malzemeler kullanılır. Ayrıca yüzey yapım maliyeti de vardır. Şok havuzu yapımı konusunda bize ulaşın ve sizler için çok özel bir fiyat teklifi hazırlayalım. Ekiplerimiz her tarza ve ihtiyaca uygun şok havuzu yapımı projeleri hayata geçiriyor.