Termal Havuz Yapımı

Termal sağlık konusunda termal havuz yapımı konusunda bizlerden destek alabilirsiniz. Termal kaynaklar açısından zengin ve sağlıklı yaşamla ön plana çıkan bu havuzlar birçok kişi ve işletme tarafından tercih edilmektedir.
Yüzme havuzlarında da termal havuz kullanabilirsiniz. termal havuzlar tuzlu suya ya da havuz suyuna özel olarak tasarlanabilir. Her türlü suya karşı profesyonel termal havuz yapımı hizmetlerinde bize ulaşabilirsiniz. Ekiplerimiz profesyonel ve çok yönlü projeleri çok geniş bilgi birikimi ve son teknoloji aletlerle hayata geçirmektedir.

Kapalı, açık ya da yarı açık farklı su seviyesinde termal havuz yapımı için bize başvurabilirsiniz. Ayrıca havuzlarda taleplerinize göre şelale, su masaj alanı, nehir ve lagün gibi farklı alanlar oluşturuyoruz ve çok kreatif tasarımlarla yaşam alanlarınızı güzelleştiriyoruz.
Termal havuz projelerinde daha estetik çalışmalar ortaya çıkarmak için bank, ada, gayzer ya da su masaj salonu gibi farklı alanlar oluşturuyoruz. Ayrıca çeşitli aydınlatma çalışmalarımızla da alanlarınızı destekliyoruz. Profesyonel termal havuz yapımı için hemen bize ulaşabilirsiniz.

Termal Havuz Nasıl Yapılır?

Termal havuz yapımı belirli aşamalarda ele alınmaktadır. Bu süreç tasarımdan havuzun teslim edilmesine kadar geçen süreyi içine almaktadır. Ekibimiz tarafından sizlere termal havuz projelerinde verilecek destek konusunda detaylı bilgi verelim;

 • Öncelikle sizin için planlama yapıyoruz. Bu aşamada sizin alanınıza keşif yapıyor ve en uygun havuz modelini ortaya koyuyoruz. Bu aşamada tasarım için size farklı alternatifler sunuyoruz. Bilgisayar ortamında alanın planlamasını yapıyoruz.
 • Termal havuzu daha sonra dış alan ve iç alan olacak şekilde toprak kazıları yapıyoruz. Sıhhi tesisat ve elektrik tesisatı gibi işlemler için bu aşamada planlama yapılıyor.
 • Bu aşamada havuz zemini oluşturuluyor. Bu zemin yüksek basınca dayanıklı bir betondur. Havuz yapılacağı alana en uygun kalınlıkta bir zemin oluşturma işlemi yapıyoruz. Bu aşamada dayanıklılığın artması için püskürme beton uygulanmaktadır.
 • Havuzun zemininden sonra sıhhi tesisat yapıyoruz. Bu aşamada havuz suyunu tedarik edecek ve havuz suyu bakımını kolaylaştıracak bir planlama yapıyoruz.
 • Sıhhi tesisattan sonra dış tasarım için havuz lambaları kuruyoruz ve elektrik tesisatını ortaya çıkarıyoruz.
 • Termal havuzlarda güverte kısmını özenle yapmak gerekir. Doğru renk, desen ve biçin için yaratıcı güverte alanları oluşturuyoruz.
 • Son tasarımları da yaptıktan sonra havuzu sizlere teslim ediyoruz.

Termal Havuz Yapımında Kullanılan Malzemeler

Termal havuz yapımında çok farklı malzemeler kullanılır. Bir havuzun kaliteli ve verimli olması için özel malzemeler kullanılır. Havuzda kullanılan bazı malzemeler şöyledir;

 • Bütçeye göre termal havuz yapımı projelerinde beton döküm, püskürtme beton ya da yapısal beton kullanılabilir.
 • Havuzda bir su pompası yer almalıdır. Bu pompa suyu havuzdan çekerek filtreden geçirir ve havuza geri verir.
 • Her havuzda filtreleme sistemi olması gerekir. Su pompası tarafından emilen su bu filtrede temizlenir.
 • Filtreden geçen suyun tekrar havuza dönmesi için geri dönüş jetleri kullanılır ve suya gerekli itme gücünü verirler.
 • Havuzlarda ana drenaj havuzun tahliyesinde görevlidir.
 • Normal havuzun yüzey alanlarında sıva boya, fayans seçimleri yapabilirsiniz. Termal havuz yaptıracaksanız mermer seçmeniz gerekiyor.

Tüm bunlar dışında termal havuz için giriş merdiveni ve çit gibi özel alanlar tercihe göre oluşturulur.

Termal Havuz Tasarımlarımız

Kişisel kullanılan alanlarda hijyenin önemli oluşu kadar ortak kullanılan alanlarda da hijyen önem taşır. Sağlığa ve tatile yönelik olan ortak kullanım alanlarından biri de termal havuzlardır. Termal havuzların dıştan bakıldığında kişilere güven vermesi ve temizlik kokması son derece önemlidir. Bu havuzların tasarımı en başından düzenli yapılmadığında, hijyenik alanlar oluşmayacağı gibi, sürekli sorun varlığı ortaya çıkar. Firmamız yıllardır, havuz, şok havuzu, sauna ve benzeri mekanlar hazırlayan üretici bir firmadır. Üretimimizde her alan için en kaliteli ürünleri kullanmakta ve sorunsuz tasarımlar sunmaktayız. Gerek dizayn görüntüsü gerekse kullanım açısından kalite sağlayan yapılarımız ile güzel referanslara sahip olmaktayız. Kullandığımız mazgallardan, mermer ekipmanlarımıza kadar tüm üretim gereçlerimizi birinci sınıf kalitede ürünlerden karşılamaktayız.

Bilindiği üzere termal suların farklı kimyasal yapıları bulunur. Kişiler bu havuzları sağlıklarına fayda sağlamak için tercih eder. Ürettiğimiz termal havuzlarda önceliğimiz termal veya şifalı suyun kalitesine etki etmeyecek ürünlerdir. Her boyutta hazırlamış olduğumuz termal havuzlarda, suyun ısı seviyesine karşı dayanıklı materyaller kullanmakta ve suyun özelliğini en değerli olarak sunmasını sağlamaktayız. Profesyonel bir işçilikle hazırladığımız termal havuzlarımız, özel korunaklı ürünlerle, kaymaz yapıda ve en parlak hammaddeden üretilmektedir.

Termal Havuz Kalitemiz

Termal havuzlarda farklı ölçü ve boyutlarda tasarım yapmaktayız. Çocuk havuzu, yetişkin havuzu ve özel brandalı havuz tasarımlarımızda önceliğimiz her zaman için güvenilirlik olmaktadır. Almış olduğumuz her iş için dürüstlük ilkesinden ödün vermeden söz verdiğimiz zamanda işlerimizi teslim etmekteyiz. Tecrübeyi ve gelişmiş teknolojiyi en verimli şekilde kullanarak müşteri mağduriyetini önlediğimiz gibi, firmamızın niteliğine de söz getirmemekteyiz. Kaliteli bir işçiliğe sahip olan ve merkezinizin kalitesiyle uyum sağlayan termal havuz inşası için firmamızla iletişim kurabilirsiniz.

Termal Havuz Fiyatları

Termal havuz fiyatları değişkenlik gösterir. Öncelikle normal yüzme havuzlarından daha yüksek olduğunu belirtelim. Çünkü bu havuzlarda fayans yerine daha maliyetli olan mermer kullanılır. Fiyatları etkileyen en önemli unsur büyüklüğü olacaktır. Çok büyük termal havuzlarda daha fazla malzeme kullanılacağı için maliyet artacaktır.

Termal havuz fiyatlarını etkileyen diğer bir unsur ise havuzun tasarımıdır. Havuzda olması planlanan özel tasarım unsurları ekstra maliyet ve malzeme demektir. Bu yüzden bir termal havuzun maliyet hesaplaması yapılabilmesi için öncelikle keşif yapılmalıdır. Keşif yapılmayan bir havuz için maliyet hesabı yapılamaz. Maliyet hesabı sonrasında havuz için bir fiyat teklifi alabilirsiniz.

Termal havuzlar çok farklı tasarımlara sahip olabilir. Havuzun yapısı kadar etrafındaki mimari detaylar da önemlidir. Havuz çevrenin  mimarisiyle uyumlu olmalı ve havuz ısısının dengelenmesi için çevre koşullarına da bakılmalıdır. Bize ulaştığınızda hemen keşif yapalım ve ücretsiz olarak yapacağımız çalışma sonrasında istediğiniz termal havuz yapımı için bir fiyat teklifi sunalım.