Buhar Odası Yapımı

Su buharının etkisi ile insanların rahatlama sağladığı ve huzur bulacağı buhar odalarının yapımı için profesyonel ekip ve kalite malzeme kullanan firmamız müşterilerimize hizmet etmektedir. Yorgunluğunuzu alan, sizi rahatlatan, derinizde bulunan hava kanallarının açılması ile vücudunuzun oksijen almasına yarayan buhar odaları otellerde, hamamlarda, spor salonlarında olmak üzere müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

Buhar Odası Nasıl Yapılır

Buhar odası yapımı oldukça zor ve riskli bir hizmet olduğu için alanında uzman bir ekip tarafından yapılması gerekmektedir. Buhar odasının yapımı için belirlenen mekanın öncelikle plan yapılması gerekmektedir. Özellikle otel gibi birçok kişinin kullanıma açık olan yerlerde planlama daha önemlidir. Çok kişinin kullandığı buhar odalarında buharın oluşması için güçlü motorlara sahip buhar üreten makineler kullanılır. Bu makinelere ek olarak da su yumuşatma ve özel koruyucu ekipmanlar kullanılır.

Buhar odalarının tavanları eğimli yapılmalıdır. Çünkü buhar sonucu oluşan damlacıkların müşterilerin üzerine damlamaması gerekir. Buhar odasının en önemli kısmı ise kapısıdır. Kapı genellikle yurtdışından ithal edilen krom kaplama buhara ve suya dayanıklı kapılar kullanılır. Bu kapılar buharın dışarı sızmasını engeller. Kapılar dışarı doğru açılır. Çünkü herhangi olumsuz bir durumda kolay olarak tahliye edilmesi için dışa açılır. Buhar odası yapımı için profesyonel ve kaliteli ekipman gerekmektedir. Yukarıda saydığımız nedenler ve bazı durumlarda tehlike arz etmesi yapım işlemi için profesyonel ekibimize ihtiyaç oluşturmaktadır.

Buhar Odasının Faydaları

Buhar odaları vücutta oluşan toksin ve zararlı maddelerden arınmanızı sağlar. Grip, sinüzit, astım, nefes yolu hastalıklarında rahatlatıcı etkisi vardır. Öksürüğü azaltır, kasları gevşetir. Gözenekleri açar, cildi ölü hücrelerden arındırır, hücreleri yeniler ve canlı pürüzsüz bir cilde sahip olursunuz. Damarların gevşemesine, dolaşım sisteminin hızlanmasını sağlar. Yorgunluk ve stresi azaltır, spor sonrası vücutta biriken laktik asidi dağıtılmasına olanak sağlar.