Buhar Odası Yapımı

Buhar odası, kapalı bir alanda buhar yaratarak daha sonra daha sonra bu buharı kapalı bir alanda muhafaza eder.  Buhar odaları sayesinde kendinize çok özel ve stresten uzaklaştırıcı alanlar yaratabilirsiniz. Bu alanlarda buhar vücudu arındırır. Ayrıca buhar iyi hissetmenize yardımcı olur. Modern ve konforlu özel vakit geçirme alanları için buhar odası yapımı konusunda bize başvurabilirsiniz.

Buhar odaları rahatlama konusunda kendinize özel alanlar yaratabileceğiniz alanlar arasındadır. Evinizde ya da işletmeniz buhar odası yaptırmak için bize ulaşın. Buhar odasında yumuşak sıcaklık hissi, rahat ışık terapisi gerçekleştirebilirsiniz. Hem yaz hem de kış aylarında kullanım için uygun bir terapi alanı gibi görülebilir.

Ülkemizde birçok kişi evi ya da farklı yaşam alanlarında sağlık için de buhar odası tercih etmektedir. Kendi yaşama alanınızda SPA benzeri ortamlar yaratmak için  buhar odası yapımı da tercih edebilirsiniz. Bunun için alan seçimi ve doğru planlama çok önemlidir. Buhar odası konusunda detaylı bilgi almak ve  projenizi başlatmak için bizi arayın.

Buhar Odası Yapımında Kullanılan Malzemeleri

Buhar odasının yapımında özel malzemeler kullanılır. Malzemeler buharın dışarı kaçmaması ve buhar etkinliğinin kırılmaması için uygun olarak seçilmelidir. Odanın içi tamamen kapatılır. Bunun için tek parça malzemeler kullanılır. Önceden buhar bariyeri monte edebilirsiniz.

Buhar odalarında döşeme malzemesi de en temel noktalar arasındadır. Döşemenin buharı emmeye dayanıklı olması şarttır. Bu yüzden özel filme işlemden geçen seramik karo gibi malzemeler yoğun olarak tercih edilir. Buhar odasında duvar ve pençelerler de buhardaki neme karşı dayanıklı olmalıdır. Duvarlarda camlı fayanslar doğru seçim olabilir.

Buhar odasında termostat seçimi de çok önemlidir.  Buhar odası yapımında kullanılan buhar jeneratöründe bir termostat da bulunur. Jeneratör olmaması durumunda da bir termostat mutlaka kullanılmalıdır. Buhar jeneratörü ise buhar odasının büyüklüğüne göre seçilmelidir. Büyük odalar için daha büyük modeller seçilmelidir. Ayrıca buhar odasının yapıldığı alanda jeneratörün çalışması için gerilime dayanacak kablolamanın da yapılması gerekir.  Jeneratör de eğimli bir şekilde yerleştirilmelidir.

Buhar Odası Yapım Aşamaları

Buhar odası yapımı için gerekli malzemeler seçilmeden önce çok dikkatli olunması gerekir. Bu aşamada ekiplerimiz tüm detayları özellikle seçiyor. Doğru malzemeler ve planlama ile buhar odalarınızı kısa süre içinde size teslim ediyoruz.

Buhar odası yapım aşamaları şu şekildedir;

  • İlk olarak malzeme seçimi vardır. oturma alanları için gerekli malzemeler, kapı için iyi yalıtılmış ve özel üretilmiş bir buhar kapısı tercih edilir. Daha sonra da buhar çıkışını sağlayacak özel bir boru alınır. Buhar odasında düşük voltajlı ışıklar ve havalandırma için de özel alanlar seçilir.
  • Tüm malzemeler seçildikten sonra buhar odası inşaatı planlanır. Bunun için zemin, duvar, oturma yerleri ve tavan gibi her bölge özenle planlanır. Zemin su geçirmez olmalıdır Duvarlar için farklı tasarımlar gerçekleştirilebilir. Kullanılan banklar ise tercihe göre uzanabileceğiniz şekilde de tasarlanabilir.
  • Buhar odası planlamasında son aşama aksesuar planlamasıdır. Bu aşamada kaba inşaat bittikten sonra fayans, duş alanları gibi aşamalar tasarlanır. Fayanslar için seçimde özgürsünüz. Bir tek gözenekli fayanslar seçemeyeceğiniz belirtelim.  Sıva için de duş sıva yöntemleri seçilebilir. Buhar odasında müzik sistemi, farklı ışıklandırma gibi isteğe bağlı detaylar projeye eklenebilir.

Buhar odası kısa süre içinde sizlere teslim edilir. Detaylı bilgi almak ve yapım aşamaları hakkında sorularınızı sormak için bize ulaşın. Buhar odası yapımı konusunda profesyonel ekiplerimizi yolluyoruz ve size en kısa sürede odayı teslim ediyoruz.

Buhar Odası Nasıl Yapılır

Buhar odası yapımı oldukça zor ve riskli bir hizmet olduğu için alanında uzman bir ekip tarafından yapılması gerekmektedir. Buhar odasının yapımı için belirlenen mekanın öncelikle plan yapılması gerekmektedir. Özellikle otel gibi birçok kişinin kullanıma açık olan yerlerde planlama daha önemlidir. Çok kişinin kullandığı buhar odalarında buharın oluşması için güçlü motorlara sahip buhar üreten makineler kullanılır. Bu makinelere ek olarak da su yumuşatma ve özel koruyucu ekipmanlar kullanılır.

Buhar odalarının tavanları eğimli yapılmalıdır. Çünkü buhar sonucu oluşan damlacıkların müşterilerin üzerine damlamaması gerekir. Buhar odasının en önemli kısmı ise kapısıdır. Kapı genellikle yurtdışından ithal edilen krom kaplama buhara ve suya dayanıklı kapılar kullanılır. Bu kapılar buharın dışarı sızmasını engeller. Kapılar dışarı doğru açılır. Çünkü herhangi olumsuz bir durumda kolay olarak tahliye edilmesi için dışa açılır. Buhar odası yapımı için profesyonel ve kaliteli ekipman gerekmektedir. Yukarıda saydığımız nedenler ve bazı durumlarda tehlike arz etmesi yapım işlemi için profesyonel ekibimize ihtiyaç oluşturmaktadır.

Buhar Odasının Faydaları

Buhar odaları vücutta oluşan toksin ve zararlı maddelerden arınmanızı sağlar. Grip, sinüzit, astım, nefes yolu hastalıklarında rahatlatıcı etkisi vardır. Öksürüğü azaltır, kasları gevşetir. Gözenekleri açar, cildi ölü hücrelerden arındırır, hücreleri yeniler ve canlı pürüzsüz bir cilde sahip olursunuz. Damarların gevşemesine, dolaşım sisteminin hızlanmasını sağlar. Yorgunluk ve stresi azaltır, spor sonrası vücutta biriken laktik asidi dağıtılmasına olanak sağlar.

Buhar Odası Fiyatları

Buhar odası maliyetleri tercihinize göre değişir.  Buhar odası fiyatları için öncelikle projelendirme yapmanız gerekiyor. Bu projelerde kullanılan malzemeler çok özel malzemelerdir. Bu yüzden de malzeme maliyeti yüksektir. Buhar odası büyüklüğü arttıkça maliyet de yükselir. Ayrıca buhar odasına ekleteceğiniz ek duş, oturma alanı, müzik sistemi ve ışıklandırma çözümleri de maliyete etki eder.

Buhar odası projeleri için bizi arayın ve sizinle bir keşif hizmeti yapalım. Taleplerinizi de dinleyerek buhar odası projelerinizi oluşturalım. Daha sonra size buhar odası fiyat teklifi oluşturalım. Detaylı bilgi almak ve buhar odası fiyatlarını öğrenmek için iletişim kanallarımız üzerinden bizi arayabilir ya da bize yazabilirsiniz.