Betonarme Havuz

BETONARME HAVUZ

Son derece fazla bilinmekte olan ve oldukça yaygın uygulanmakta olan bir sistem olmaktadır. Skimmerli, yarı taşmalı ve taşmalı olarak 3’ e ayrılmaktadır. İdeal Havuz olarak firmamız bir kalıp sisteminin kullanımını sağlamaktayız. Zemin, duvar betonunu kanla denge tankı bütün betonarme sistemlerinin betonunu bir defada aracısız dökeriz. Bu sistemde ilave noktalarda oluşabilecek su sızdırma, çatlama gibi arzu edilmeyen halleri büsbütün meydandan kaldırır.

Betonarme Havuza Dair Bazı Hususlar

Betonarme havuz inşasına başlamadan ilk olarak havuzun inşa edilmesi düşünülmekte olan alanın ölçümü yapılması gerekmektedir. Bunun nedeni ise havuz yapımı için verimli bir alan olup olmadığına dair bakılmaktadır. Havuz inşa edilecek yerden çıkartılan kazı ölçülerine ve kazı projesine mütenasip olması gerekmektedir. Betonarme yüzme havuzunda sahip olunacak tabanın muntazam olması maksadı ile blokaj, tünevan, dolgu gibi taş tabaka ürünleri ile sıkıştırma uygulamaları yapılmaktadır. Havuz inşasında gerekmekte olan tüm döküm işlemleri bittikten sonra statik projeye uygun olarak demir bağlantı gerçekleşmektedir. Bu işlemin ardından beton dökmeye hasar vermemek için son derece dikkatli olarak tesisat, elektrik, mekanik bağlantı çalışmaları gerçekleşmektedir.

Betonarme yüzme havuzu inşa etmede son derece mühim etmenlerden bir tanesi de havuza dıştan sızıntı ya da bilinmeyen öğelerin karışmaması olmaktadır. Bu nedenden dolayı havuz izolasyonu son derece iyi bir şekilde gerçekleşmelidir. Su ile temas etmekte olan tüm noktalarda havuz yalıtımı gerçekleşmektedir. Havuz sıvası adına kullanımı sağlanan kum mutlaka dere kumu olması gerekli ve herhangi bir biçimde diğer öğeler ile karıştırılmaması gerekmektedir. Betonarme yüzme havuzunda son derece iyi oturtma sağlanabilmesi adına havuz yatakları taş tabakalar ile sıkıştırılması gerekmektedir. Gerçekleşen sıkıştırma uygulamasının hemen sonrasında tabanın muntazam olması adına gro beton dökülmesi gerekmektedir. Yüzme havuzlarının dış beton kalıbı ve perde kalıbı da atıldıktan daha sonra taban kalıbı dökülmektedir. Ardından ise bir parça durumunda taban kalıbı dökülmektedir. Kalıp dökülmesi gerçekleştikten daha sonra gerekmekte olan zaman kadar beklenmeli ve ardından temel havuz yalıtımı gerçekleşmelidir. En son adım olarak sıva ve şap atılmadan ilk olarak esneklik sağlamakta olan ürün ile serpme gerçekleşerek 1 gün süresinde bekletilmesi gereklidir. Kaplama adımına gelmekte olan havuza sıva atılıp betonarme havuz inşası son bulmuş olmaktadır.

Hayat ortamlarında gerçekleşen betonarme havuz inşası genel de yüzme ve dekor maksadı ile kullanımı sağlanır. Niteliğin ön planda bulunmakta olduğu betonarme havuz inşası değişik hazırlık adımlarına sahip olmaktadır. Değişik hazırlık adımlarına sahip yüzme ve dekor maksatlı havuzun betonarme projesi son derece fazlaca istek görmektedir.

Kalitenin Ön Planda Olduğu Betonarme Havuz Projesi Sunumları

Hayat merkezine inşası gerçekleşen havuzun birçoğu yüzme veya dekorasyon alt bünyesi ile oluşturulur. Hazırlık adımları birbirlerinden değişik olan havuz adına niteliğin ön planda olduğu betonarme projesi genel de istek görmektedir.

Havuz inşalarının betonarme dizaynları adına fazla taraflı işlem ortamları hizmet verir. Bu mevzuda yenilikçi aşamalar ile betonarme havuz projesi sunumunu üstlenmekte olan ve kararlı bir işlem grubu ile hizmet vermekte olan site, her ortam adına dizayn düşünceleri imal ediyor.

Betonarme, havuzun taban tabakalarının başlamasından son adımına kadar gerçekleşen çalışmanın hepsini oluşturur. Bu çeşit uygulamalı işlemler kapsamında sitenin  blok kısmında oldukça çok hazır görünüm bulunmaktadır.

Havuz projesi mevzusunda birbirlerinden eşsiz ve hoş bünyeler oluşturmakta olan site, büyük bir çerçevede sunum gerçekleşiyor. Bu hususların arasında spor etkinlikleri adına olimpik havuz, otel havuzu ve hayat ortamlarındaki standart havuzu betonarme projesi çerçevesinde sunumu gerçekleşmektedir.

Analiz Ve Ölçülerle Havuz Demir Donatısı

Havuz inşa adımlarında son derece mühim ana hususunu demir teçhizatları kapsar. Site hizmeti ile analiz ve ölçüler ile dayalı olarak havuzların ana hususundaki demirin duyarlılık ile döşemesini sağlar.

Betonarme havuzlarının mühim bir parçasını oluşturmakta olan demir teçhizatı site yönünden mütenasip bir biçimde yerleştirilir. Bu durumda son derece iyi ve son derece kaliteli uygulamalarını site havuz demir teçhizatı uygulamalarında gerçekleşmektedir. Bu durum adına havuz dizaynı veya üretimi mevzusunda siteye güvenip, nitelikli ve modern hizmet gerçekleşmesini takip edebilmektesiniz.

Site, havuz kapsamında aktif işlem yapma yapmaktadır. Ayrıca bütün almış olduğu havuz çalışmalarını gün geçmeden müşterilerine sunar.

Site hizmeti ile demir teçhizatı mevzusunda problemsiz ve pürüzsüz döşeme sağlar. Demir teçhizatı havuzların ana hususunu tutmakta olan mühim bir öğe olmak ile beraber sitenin profesyonel ekibi dikkat ile hizmet sağlar.

Her Alan İçin Özgün Değerler İle Betonarme Havuz Tasarımları Hazırlanıyor

Betonarme uygulaması, her ortam adına özgün değer ile gerçekleşmektedir. Bu çalışma adına sitenin dizayn hazırlığını gerçekleştirmesi çerçevesinde arazi ölçümü gerçekleştirmesi gerekir. Havuz ortamının genişliği veya küçüklüğü çerçevesinde arazinin duyarlık ile açılması ve kazı işleminin mütenasip şekilde çıkarılması gerçekleşmektedir.

Bu durum gibi çalışmalar son bulduktan daha sonra site hizmeti ile toprak, demir, beton ve benzer çalışmaları yapmaktadır. Site havuz inşa çalışanları ile nitelikten ödün vermeden taban açma, beton atma işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Her ürünün kullanımı sağlanmasında kaliteli ve sağlamlığı fazla olan türleri havuz inşasında arzu edilir. Bu çeşit uygulamalar adına sitenin blok kısmından erişim sağlayarak hizmet alabilmektesiniz. Betonarme havuz dizaynlarının sunumunda site hızlı ve deneyimli kadro ile işlem gerçekleştirmektedir.

Havuzlarda En Önemli İşlem Demir Donatısı

Havuz işlemlerini desteklemekte olan malzemeler ve işlemler çerçevesinde site nitelikli sunum sağlamaktadır. Kurumsal olma anlayışı ve müşterilerinin memnuniyetlerine mühim vermek ile beraber site elemanları; demir teçhizatı son derece dayanıklı döşeme gerçekleşmektedir.

Havuzun vakit ile türlü noktalarından su sızıntısı gerçekleşmemesi adına da test analizi gerçekleştirerek, çalışmalarını bitirmektedir. Havuzun son derece mühim çalışmasını kapsamakta olan demir teçhizatın bütün destekli olarak kenar kısımlarına tutturulması gerçekleşmektedir. Çalışma işleminin bitişinde havuza dair herhangi bir sorun yaşanmaması adına site aracılığı ile fazla kaliteli demir bağlantısı kullanımı sağlanmaktadır.

Memnuniyet prosedürleri ve mükemmel çalışmaları ile her havuz proje sunumunda site, oldukça dikkatli olmaktadır. Bu mevzuda site ile görüşme gerçekleştirerek; betonarme, demir teçhizatı çalışmalarının yanı sıra daha çok hizmet alabilmektesiniz. Betonarme ve demir teçhizatı kapsamında site aracılığı ile mütenasip maliyetler ile hizmet sağlar.

Betonarme Havuz Yapımı

Betonarme havuz temeli ve perdeleri betonarme olarak gerçekleşmiş havuzlar olmaktadır. Betonarme havuz üstten taşmalı olacağı gibi skimmer sistemli de olabilmektedir.

Üstten taşmalı havuzda taban besi yerlerinden çıkmış olan su havuz çevresindeki ızgaradan taşıp denge deposuna gitmektedir. Denge deposundan da filtrasyon ve dezenfeksiyon sisteminden temizlenmekte olan pompa aracılığı ile tekrar havuzun taban besisi yeniden havuza döndürülmektedir.

Skimmer sistemli havuzda ise havuz kenarında taşma ızgarası veya bir denge havuzu bulunmamaktadır. Zeminden veya yan perdelerde ki besiden havuza girmekte olan havuz üst katındaki skimmer ismi verilmekte olan yüzey sıyırıcıdan emilip filtrasyon ve dezenfeksiyon sistemine gitmektedir. Pompa aracılığı ile anında tekrar havuza yönlendirilmektedir.

Üstten taşmalı sistemde betonarmesi C25 ya da C30 ile gerçekleşmiş, kaba inşası bitmiş olan havuzun sıva ve şap uygulamaları son bulmaktadır. Seramik havuzun son derece mühim bölümü su yalıtımının hatasız ve noksansız şekilde gerçekleşmesidir. Bu adımda seramik döşemelerden ilk olarak çift kompenantlı su izolasyonu uygulamaktadır.

Bu uygulamanın ardından seramik çalışma adımına gelinir. Seramik yapıştırıcı ve derzinde ise flex hususiyeti olan destekçi ürünler kullanımı sağlarız.

Seramik kaplamanın yerine liner kaplama da seçimi yapılabilmektedir. Liner kaplamaları % 100 sızdırmazlık güvencesi ile uygulamaktayız. Liner kaplama adına liner havuz kısmından ayrıntılı bilgi edinebilmektesiniz.

Dilerseniz seramik kaplama dilerseniz liner kaplama tercihi yapmak size kalmıştır.

Bütün betonarme havuzda oldukça fazla aksesuar türleri ve eğlence sistemi kullanımı sağlanmaktadır.

Betonarme havuzda, lamba – aydınlatma ekipmanları, paslanmaz veya fiber basamaklar, kum filtrasyon sistemleri, Klor ph, tuz ph. Ozon gibi dezenfeksiyon sistemi, karşı akıntı sistemi, şelale, su perdesi, havuz suyu ısıtıcısı, tramplen, çocuklar adına kaydırak gibi öğelerin kullanımı sağlanabilir.

En son adım olarak havuz çevresi güneşlenme yeri inşa edilir. Bu adımda kaymaz ürünlerin seçimi yapılmaktadır. Bu ürünler antislip seramik, doğal taş ya da ahşap deckler içerisinde tercihi yapılabilir.

Betonarme Havuz Yapım Aşamaları

Betonarme havuz inşası basamakları 7 evreden gerçekleşmektedir.

  1. Havuzun inşa edileceği yerin ölçümü yapılması gerekmektedir. Havuz inşasının nereye ve nasıl biçimde yapılacağı aynı zamanda boyutu planlanması gerekmektedir. Havuzun inşa edileceği yerin verimli olup olmadığı son derece mühim olmaktadır.
  2. Havuz inşasında çıkartılacak olan kazı işlemi projelendirilir. Kazı işlemi projesine mütenasip olarak kazı işlemi gerçekleşir.
  3. Betonarme havuz inşasında muntazam bir tabana sahip olmak gereklidir. Bu sebep ile türlü dolgu prosedürleri ve tabaka ürünleri ile sıkıştırma uygulaması gerçekleşmektedir.
  4. Havuz inşa etmenin son derece mühim adımlarından bir tanesi de demir teçhizatı oluşturmaktadır. Projeye dayalı olarak, analiz ve ölçüm de göz önünde tutularak temelde bulunan demirler duyarlılık ile döşenmesi gerekmektedir.
  5. Havuz inşasında tüm döküm son bulduktan sonra statik projeye uygun demir bağlantısı gerçekleşmektedir.
  6. Demir bağlantı gerçekleştikten daha sonraki adım ise, dökülmüş betona hasar vermemek için özen gösterip gerekmekte olan bağlantı uygulamaları gerçekleşir. Gerekmekte olan bağlantı çalışmaları mekanik, elektrik, tesisat bağlantısının gerçekleşmesini kapsar.
  7. Yüzme havuzlarının beton ve perde kalıbı da atılarak taban kalıbı dökülmektedir. Yeterli zaman kadar beklendikten sonra temel havuz yalıtımı gerçekleşir. Sıva ve şap atılmadan ilk olarak esneklik sağlayan ürün serpilmektedir. Bu işlemden sonra 1 gün beklenmesi gerekmektedir. Böylelikle havuza sıva atılarak inşa son bulmaktadır.

Bir betonarme havuzu inşa ettirmeyi düşünüyor iseniz İdeal Havuz olarak sizlere bu hizmeti sunmaktan gurur duyarız. Gerek havuz yapımı olsun gerek havuz malzemeleri olsun gerek ise havuza dair her şey için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Aynı zamanda havuz ile ilgili aklınıza takılan her konu hakkında da bizim ile irtibata geçebilirsiniz.

 

Diğer Yazılar

Yosun Önleyiciler Ne Sıklıkla Kullanılmalıdır?

Yüzme havuzların da oluşan ve de havuz sahiplerini korku kaplayan en önemli nedenleri ilk sırasında yosunlar gelmektedir. Yosun problemi genelde gerekli olan önlemler alındığı zaman ve havuz kimyasalları ile havuzun bakımı yapıldığı zaman meydana gelmemektedir. Fakat bakımı sürekli ertelenmiş havuzlar da yosunların oluşması son derece normal karşılanmaktadır. Yosunlar havuz da oluşmuş ise havuzu yosunlardan temizlemek […]

Spa İçin Isıtmalı Yatak Seçimi

SPA merkezi sağlık ve de güzellik için tercih edilmekte olan yerler arasındadır. Kullanılmak da olan ürünler ve inşası ile natürel bir görünüm içindedir. Doğal mineraller kullanılması ile de sağlık açısından kullanılan bir yer olmaktadır. Kişiler rahatlamak için ve de arınmak için SPA merkezleri hizmet sunmaktadır. SPA inşası için kullanılması gereken ürünler doğal ve de nitelikli […]

Sauna Aksesuarları Neye Göre Tercih Edilmelidir?

Sauna insanların sağlığı ve de aynı anda halsizliğin ortadan kaldırılması basamağında ne kadar iyi geldiğini tüm herkes bilir. Sauna adımında insanların istirahat etmek de ve de bazı rahatsızlıkları iyileştirilmesinde de fayda sağlayan bir faktördür. Bundan dolayıdır ki insanlar saunayı tercih ederken birkaç ayrıntıyı dikkat etmeleri gereklidir. Bu mevzuda ise sauna yapımın da inşa halinde katılmakta […]

Olimpik Havuz Nasıl İnşa Edilir?

Havuz inşa etmede yurdumuzda hizmet sunmakta olan birkaç başarılı şirket içerisinde gösterilmekte olan Tema Havuz firmamız edinmiş olduğu deneyim, uzmanlık ve senelerdir bu işi doğru bir biçimde gerçekleştiriyor olması bu hususun son derece en iyi göstergesi olmaktadır. Müşterilerinin memnuniyetlerini ön planda tutmamız firmamızın vizyonu olarak görülür. Şirketimiz aracılığı ile sunulan hizmet içerisinde havuz inşa etme, […]

Kış Bakım İlacı Ne İşe Yarar?

Havuz, genellikle şahsın hususiyet ile yaz günlerinde kişilerin yüzmek, güzel vakit geçirmek ve de sıcak havayı üzerlerinden atmak için kullandığı, çelikten ve de betonarmeden inşa edilmiş eğlence alanlarından birisidir. Ayrıca havuzlar şehri süsleyen çok ilgi çeken ve de arzu edilen unsurlar arasındadır. Havuz suyu kuyulardan, göllerden ve de belediye şebeke suyundan elde edilmektedir. Havuzlarda Kirlilikİçerikte […]

Havuz Yüzey Temizleyiciler Ne Sıklıkla Kullanılmalı?

Havuzların sıhhatli bir biçimde kalması adına havuz sularının dengede durması gerekmektedir. Bu husus adına da havuz suları içinde türlü işlemler gerçekleşmesi gerekmektedir. Bu işlemlerin önceliğinde havuz içerisinin temizlenmesi gelmektedir. Havuz içerisi temizlik sistemi türlü havuz ürünleri ile sağlanmaktadır. Olası bir noktaya havuz inşası adına gerekmekte olan bütün seçenekler düşünülmesinden sonra havuzların sıhhatli ve kullanımlı bir […]

Havuz Su Perdesi Ne İşe Yarar?

Bütün ülkede ve İstanbul’ da nitelikten taviz vermeyen müşteri memnuniyetlerini öncelikli olarak tutmakta olan inşa piyasasının son derece başarılı şirketlerinden bir tanesi olan Tema Havuz şirketi uzun seneler boyunca bu piyasa da bulunmakta olmaktadır. Şartsız müşterilerinin memnuniyetlerini her vakit ön planda tutup yapmış olduğu uzman uygulamaları ile çalışma yaşamında ehemmiyet kazanmakta olduğu bu sayede sauna, […]

Havuz PH Ayarı Nasıl Yapılmalıdır?

Eğer ki havuz mevzu ise en mühim olanı havuzda havuz kimyasalları ile temizlenmesi gerek olduğudur. Sistemli olarak havuzun temizliği ve de bakımı yapılması lazım.  Yapılmazsa eğer havuz sağlınızı tehdit edecek bir hale varır. Bu da son derece tehlikeli olmaya başlar. Hususi olarak ortak kullanım alanı olan havuzun hijyeni havuzun kullanımını sağlamakta olan kişilerin hasta olmaması […]

Havuz Parlatıcılar Nasıl Kullanılmalıdır?

Havuz inşası çok nitelikli ürünlerin kullanılması son derece önem arz etmektedir. Nitelikli ürünlerin kullanılan havuzlar hem uzun bir zaman boyunca dayanıklı olacak hem de siz değerli müşterilerimiz bir problem yaşamayacaksınızdır. Havuzların nitelikli ürünler kullanarak inşa edilmesinin yanı sıra son derece mühim olan bir diğer mevzu ise havuzun düzenli bakım ve de hijyenin sağlanmasıdır. Hijyen bir […]

Havuz Mozaikleri Nasıl Yerleştirilir?

Yaz sezonu ile birlikte havuz tatil noktalarının vazgeçilmeyen öğesi olmaktadır. Bu husustan ötürü insanları tesir altına almak adına havuzların temizlikleri, suların berraklığı kadar içerisinin ya da etrafının dekorasyonu da oldukça fazla mühim olan bir konu olmaktadır. Bu adımda www.temahavuz.com.tr firması gerekli olan hizmeti sağlamaktadır. Aynı zamanda ise site içinde havuz ile ilgili teknik bilgileri de […]