Betonarme Havuz

BETONARME HAVUZ

Son derece fazla bilinmekte olan ve oldukça yaygın uygulanmakta olan bir sistem olmaktadır. Skimmerli, yarı taşmalı ve taşmalı olarak 3’ e ayrılmaktadır. İdeal Havuz olarak firmamız bir kalıp sisteminin kullanımını sağlamaktayız. Zemin, duvar betonunu kanla denge tankı bütün betonarme sistemlerinin betonunu bir defada aracısız dökeriz. Bu sistemde ilave noktalarda oluşabilecek su sızdırma, çatlama gibi arzu edilmeyen halleri büsbütün meydandan kaldırır.

Betonarme Havuza Dair Bazı Hususlar

Betonarme havuz inşasına başlamadan ilk olarak havuzun inşa edilmesi düşünülmekte olan alanın ölçümü yapılması gerekmektedir. Bunun nedeni ise havuz yapımı için verimli bir alan olup olmadığına dair bakılmaktadır. Havuz inşa edilecek yerden çıkartılan kazı ölçülerine ve kazı projesine mütenasip olması gerekmektedir. Betonarme yüzme havuzunda sahip olunacak tabanın muntazam olması maksadı ile blokaj, tünevan, dolgu gibi taş tabaka ürünleri ile sıkıştırma uygulamaları yapılmaktadır. Havuz inşasında gerekmekte olan tüm döküm işlemleri bittikten sonra statik projeye uygun olarak demir bağlantı gerçekleşmektedir. Bu işlemin ardından beton dökmeye hasar vermemek için son derece dikkatli olarak tesisat, elektrik, mekanik bağlantı çalışmaları gerçekleşmektedir.

Betonarme yüzme havuzu inşa etmede son derece mühim etmenlerden bir tanesi de havuza dıştan sızıntı ya da bilinmeyen öğelerin karışmaması olmaktadır. Bu nedenden dolayı havuz izolasyonu son derece iyi bir şekilde gerçekleşmelidir. Su ile temas etmekte olan tüm noktalarda havuz yalıtımı gerçekleşmektedir. Havuz sıvası adına kullanımı sağlanan kum mutlaka dere kumu olması gerekli ve herhangi bir biçimde diğer öğeler ile karıştırılmaması gerekmektedir. Betonarme yüzme havuzunda son derece iyi oturtma sağlanabilmesi adına havuz yatakları taş tabakalar ile sıkıştırılması gerekmektedir. Gerçekleşen sıkıştırma uygulamasının hemen sonrasında tabanın muntazam olması adına gro beton dökülmesi gerekmektedir. Yüzme havuzlarının dış beton kalıbı ve perde kalıbı da atıldıktan daha sonra taban kalıbı dökülmektedir. Ardından ise bir parça durumunda taban kalıbı dökülmektedir. Kalıp dökülmesi gerçekleştikten daha sonra gerekmekte olan zaman kadar beklenmeli ve ardından temel havuz yalıtımı gerçekleşmelidir. En son adım olarak sıva ve şap atılmadan ilk olarak esneklik sağlamakta olan ürün ile serpme gerçekleşerek 1 gün süresinde bekletilmesi gereklidir. Kaplama adımına gelmekte olan havuza sıva atılıp betonarme havuz inşası son bulmuş olmaktadır.

Hayat ortamlarında gerçekleşen betonarme havuz inşası genel de yüzme ve dekor maksadı ile kullanımı sağlanır. Niteliğin ön planda bulunmakta olduğu betonarme havuz inşası değişik hazırlık adımlarına sahip olmaktadır. Değişik hazırlık adımlarına sahip yüzme ve dekor maksatlı havuzun betonarme projesi son derece fazlaca istek görmektedir.

Kalitenin Ön Planda Olduğu Betonarme Havuz Projesi Sunumları

Hayat merkezine inşası gerçekleşen havuzun birçoğu yüzme veya dekorasyon alt bünyesi ile oluşturulur. Hazırlık adımları birbirlerinden değişik olan havuz adına niteliğin ön planda olduğu betonarme projesi genel de istek görmektedir.

Havuz inşalarının betonarme dizaynları adına fazla taraflı işlem ortamları hizmet verir. Bu mevzuda yenilikçi aşamalar ile betonarme havuz projesi sunumunu üstlenmekte olan ve kararlı bir işlem grubu ile hizmet vermekte olan site, her ortam adına dizayn düşünceleri imal ediyor.

Betonarme, havuzun taban tabakalarının başlamasından son adımına kadar gerçekleşen çalışmanın hepsini oluşturur. Bu çeşit uygulamalı işlemler kapsamında sitenin  blok kısmında oldukça çok hazır görünüm bulunmaktadır.

Havuz projesi mevzusunda birbirlerinden eşsiz ve hoş bünyeler oluşturmakta olan site, büyük bir çerçevede sunum gerçekleşiyor. Bu hususların arasında spor etkinlikleri adına olimpik havuz, otel havuzu ve hayat ortamlarındaki standart havuzu betonarme projesi çerçevesinde sunumu gerçekleşmektedir.

Analiz Ve Ölçülerle Havuz Demir Donatısı

Havuz inşa adımlarında son derece mühim ana hususunu demir teçhizatları kapsar. Site hizmeti ile analiz ve ölçüler ile dayalı olarak havuzların ana hususundaki demirin duyarlılık ile döşemesini sağlar.

Betonarme havuzlarının mühim bir parçasını oluşturmakta olan demir teçhizatı site yönünden mütenasip bir biçimde yerleştirilir. Bu durumda son derece iyi ve son derece kaliteli uygulamalarını site havuz demir teçhizatı uygulamalarında gerçekleşmektedir. Bu durum adına havuz dizaynı veya üretimi mevzusunda siteye güvenip, nitelikli ve modern hizmet gerçekleşmesini takip edebilmektesiniz.

Site, havuz kapsamında aktif işlem yapma yapmaktadır. Ayrıca bütün almış olduğu havuz çalışmalarını gün geçmeden müşterilerine sunar.

Site hizmeti ile demir teçhizatı mevzusunda problemsiz ve pürüzsüz döşeme sağlar. Demir teçhizatı havuzların ana hususunu tutmakta olan mühim bir öğe olmak ile beraber sitenin profesyonel ekibi dikkat ile hizmet sağlar.

Her Alan İçin Özgün Değerler İle Betonarme Havuz Tasarımları Hazırlanıyor

Betonarme uygulaması, her ortam adına özgün değer ile gerçekleşmektedir. Bu çalışma adına sitenin dizayn hazırlığını gerçekleştirmesi çerçevesinde arazi ölçümü gerçekleştirmesi gerekir. Havuz ortamının genişliği veya küçüklüğü çerçevesinde arazinin duyarlık ile açılması ve kazı işleminin mütenasip şekilde çıkarılması gerçekleşmektedir.

Bu durum gibi çalışmalar son bulduktan daha sonra site hizmeti ile toprak, demir, beton ve benzer çalışmaları yapmaktadır. Site havuz inşa çalışanları ile nitelikten ödün vermeden taban açma, beton atma işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Her ürünün kullanımı sağlanmasında kaliteli ve sağlamlığı fazla olan türleri havuz inşasında arzu edilir. Bu çeşit uygulamalar adına sitenin blok kısmından erişim sağlayarak hizmet alabilmektesiniz. Betonarme havuz dizaynlarının sunumunda site hızlı ve deneyimli kadro ile işlem gerçekleştirmektedir.

Havuzlarda En Önemli İşlem Demir Donatısı

Havuz işlemlerini desteklemekte olan malzemeler ve işlemler çerçevesinde site nitelikli sunum sağlamaktadır. Kurumsal olma anlayışı ve müşterilerinin memnuniyetlerine mühim vermek ile beraber site elemanları; demir teçhizatı son derece dayanıklı döşeme gerçekleşmektedir.

Havuzun vakit ile türlü noktalarından su sızıntısı gerçekleşmemesi adına da test analizi gerçekleştirerek, çalışmalarını bitirmektedir. Havuzun son derece mühim çalışmasını kapsamakta olan demir teçhizatın bütün destekli olarak kenar kısımlarına tutturulması gerçekleşmektedir. Çalışma işleminin bitişinde havuza dair herhangi bir sorun yaşanmaması adına site aracılığı ile fazla kaliteli demir bağlantısı kullanımı sağlanmaktadır.

Memnuniyet prosedürleri ve mükemmel çalışmaları ile her havuz proje sunumunda site, oldukça dikkatli olmaktadır. Bu mevzuda site ile görüşme gerçekleştirerek; betonarme, demir teçhizatı çalışmalarının yanı sıra daha çok hizmet alabilmektesiniz. Betonarme ve demir teçhizatı kapsamında site aracılığı ile mütenasip maliyetler ile hizmet sağlar.

Betonarme Havuz Yapımı

Betonarme havuz temeli ve perdeleri betonarme olarak gerçekleşmiş havuzlar olmaktadır. Betonarme havuz üstten taşmalı olacağı gibi skimmer sistemli de olabilmektedir.

Üstten taşmalı havuzda taban besi yerlerinden çıkmış olan su havuz çevresindeki ızgaradan taşıp denge deposuna gitmektedir. Denge deposundan da filtrasyon ve dezenfeksiyon sisteminden temizlenmekte olan pompa aracılığı ile tekrar havuzun taban besisi yeniden havuza döndürülmektedir.

Skimmer sistemli havuzda ise havuz kenarında taşma ızgarası veya bir denge havuzu bulunmamaktadır. Zeminden veya yan perdelerde ki besiden havuza girmekte olan havuz üst katındaki skimmer ismi verilmekte olan yüzey sıyırıcıdan emilip filtrasyon ve dezenfeksiyon sistemine gitmektedir. Pompa aracılığı ile anında tekrar havuza yönlendirilmektedir.

Üstten taşmalı sistemde betonarmesi C25 ya da C30 ile gerçekleşmiş, kaba inşası bitmiş olan havuzun sıva ve şap uygulamaları son bulmaktadır. Seramik havuzun son derece mühim bölümü su yalıtımının hatasız ve noksansız şekilde gerçekleşmesidir. Bu adımda seramik döşemelerden ilk olarak çift kompenantlı su izolasyonu uygulamaktadır.

Bu uygulamanın ardından seramik çalışma adımına gelinir. Seramik yapıştırıcı ve derzinde ise flex hususiyeti olan destekçi ürünler kullanımı sağlarız.

Seramik kaplamanın yerine liner kaplama da seçimi yapılabilmektedir. Liner kaplamaları % 100 sızdırmazlık güvencesi ile uygulamaktayız. Liner kaplama adına liner havuz kısmından ayrıntılı bilgi edinebilmektesiniz.

Dilerseniz seramik kaplama dilerseniz liner kaplama tercihi yapmak size kalmıştır.

Bütün betonarme havuzda oldukça fazla aksesuar türleri ve eğlence sistemi kullanımı sağlanmaktadır.

Betonarme havuzda, lamba – aydınlatma ekipmanları, paslanmaz veya fiber basamaklar, kum filtrasyon sistemleri, Klor ph, tuz ph. Ozon gibi dezenfeksiyon sistemi, karşı akıntı sistemi, şelale, su perdesi, havuz suyu ısıtıcısı, tramplen, çocuklar adına kaydırak gibi öğelerin kullanımı sağlanabilir.

En son adım olarak havuz çevresi güneşlenme yeri inşa edilir. Bu adımda kaymaz ürünlerin seçimi yapılmaktadır. Bu ürünler antislip seramik, doğal taş ya da ahşap deckler içerisinde tercihi yapılabilir.

Betonarme Havuz Yapım Aşamaları

Betonarme havuz inşası basamakları 7 evreden gerçekleşmektedir.

  1. Havuzun inşa edileceği yerin ölçümü yapılması gerekmektedir. Havuz inşasının nereye ve nasıl biçimde yapılacağı aynı zamanda boyutu planlanması gerekmektedir. Havuzun inşa edileceği yerin verimli olup olmadığı son derece mühim olmaktadır.
  2. Havuz inşasında çıkartılacak olan kazı işlemi projelendirilir. Kazı işlemi projesine mütenasip olarak kazı işlemi gerçekleşir.
  3. Betonarme havuz inşasında muntazam bir tabana sahip olmak gereklidir. Bu sebep ile türlü dolgu prosedürleri ve tabaka ürünleri ile sıkıştırma uygulaması gerçekleşmektedir.
  4. Havuz inşa etmenin son derece mühim adımlarından bir tanesi de demir teçhizatı oluşturmaktadır. Projeye dayalı olarak, analiz ve ölçüm de göz önünde tutularak temelde bulunan demirler duyarlılık ile döşenmesi gerekmektedir.
  5. Havuz inşasında tüm döküm son bulduktan sonra statik projeye uygun demir bağlantısı gerçekleşmektedir.
  6. Demir bağlantı gerçekleştikten daha sonraki adım ise, dökülmüş betona hasar vermemek için özen gösterip gerekmekte olan bağlantı uygulamaları gerçekleşir. Gerekmekte olan bağlantı çalışmaları mekanik, elektrik, tesisat bağlantısının gerçekleşmesini kapsar.
  7. Yüzme havuzlarının beton ve perde kalıbı da atılarak taban kalıbı dökülmektedir. Yeterli zaman kadar beklendikten sonra temel havuz yalıtımı gerçekleşir. Sıva ve şap atılmadan ilk olarak esneklik sağlayan ürün serpilmektedir. Bu işlemden sonra 1 gün beklenmesi gerekmektedir. Böylelikle havuza sıva atılarak inşa son bulmaktadır.

Bir betonarme havuzu inşa ettirmeyi düşünüyor iseniz İdeal Havuz olarak sizlere bu hizmeti sunmaktan gurur duyarız. Gerek havuz yapımı olsun gerek havuz malzemeleri olsun gerek ise havuza dair her şey için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Aynı zamanda havuz ile ilgili aklınıza takılan her konu hakkında da bizim ile irtibata geçebilirsiniz.

 

Diğer Yazılar

Yuvarlak Havuz

Duru, açık mavi, tüy kadar yumuşak ve dokunulması mümkün olmayacak kadar sıcak olan duru su. Bireylerin rahatlayacağı, ferahlayacağı ve dostları ile vakit geçireceği sessiz, şahsi bir yer. Az tesirli alıştırma ve kalp sıhhati kardiyo adına muhteşem bir çıkış olmaktadır. Bir havuzun avantaj listesi bu şekilde sürer. Fakat bu makaleyi okuyor iseniz 2 husus mutlaktır: bir […]

Tesis Havuzları

Yurdumuzda bulunmakta olan şahsi ve resmi kuruluşların bir bölümünün sosyal tesisi mevzu bahis olmaktadır. Bu unsurların içerisinde havuzu olan tesislerin son derece çok yer almaktadır. Sosyal tesis havuzu adına her ne derece belirlenmekte olan bir standart mevzu bahis olsa bile genel de farklı hususiyetlerin ön planda olduğundan bahsetmek muhtemel olmaktadır. Tesislerin sahip olmakta olduğu kapasite, […]

Sauna Havuzu

Ev sauna düşüncesi ilginizi çekti ise İdeal Havuz düşlerinizi gerçeğe dönüştürmek mevzusunda sizlere destek olabilir. Sauna, buhar odası ve sauna dizaynını gerçekleştirme, yapımı ve monte etme mevzusunda profesyonel olan çalışanlarımız arzu ettiğiniz tip de bir saunaya kavuşabilmenizi sağlayabilir. Bir sauna sahibi olduğunuz zaman evlerinizi şahsi cennet alanlarına dönüştürmeniz muhtemel olmaktadır. Sahip olduğumuz bütün tecrübeyi sizler […]

Panel Havuz

Havuzlar; zevkli zaman geçirmek ve bulunmakta olan ortam içindeki görünüm niteliğini yükseltmek adına son derece mühim bir husus olmaktadır. Pek çok türü yer almakta olan havuz inşa etme içinde olumlu hususiyetleri açısından son derece ilgi çekmekte olanlardan biri panel havuz olarak karşınıza çıkar. Panel havuz; hususi imal edilmiş levhaların yardımı ile duvar oluşturup hızlı ve […]

Erzincan Havuz Yapımı

Ozon Havuz Dezenfeksiyonu

İçme suları dezenfeksiyonu, başka su arıtma aşamaları ile ilişkili olmaktadır. Uygun dezenfeksiyon yalnız su yeterli ön arıtma yapılınca gerçekleşmektedir. Pek çok hususta, dezenfeksiyon uygulaması su arıtma sisteminde yer alan son aşamalardan bir tanesidir. Örnek verir isek; su arıtılmasında, dezenfeksiyon adımı eleme, çökeltme, topaklanma ve kum filtrasyonu ile ilk olarak belirlenmektedir. Bu durumda su, son dezenfeksiyon […]

Infinity Havuz

İnfinity havuzlarına sonsuzluk havuzu adı da söylenmektedir. İnfinity havuzu, denize karşı manzarası bulunmakta olan havuza söylenmekte olan isimdir. İnfinity havuzu esas olarak sıfır kenar havuz olarak da bilinmektedir. Bu havuz türü her vakit hususi olarak yapımı gerçekleşmektedir. Bu tür havuzda maksat manzaraya ilgi çekmek olmaktadır. İnfinity havuzları sizlere bir şelale görünümü gibi görünen akmakta olan […]

Havuz Bakım Hizmeti

Genellik ile yaz günlerinde son derece daha fazla ilgi görmekte olan havuzlar, pek çok birey kullanımını sağlar. Kişi çeşitliliğinin fazla olması yüzme havuzlarının temizleme uygulamasının da önemli olduğunu ortaya çıkarmaktadır. Villada, tesiste, yazlıkta yer almakta olan yüzme havuzlarının süreli olarak bakımları, hijyenleri ve kontrolleri oldukça önemli olmaktadır. Havuz bakımı, havuzların hijyenik olmaları çerçevesinden ihmal edilmemesi […]

Hamam

Kültürü ve tarihi Antik Yunanlara kadar yansımakta olan hamamlar, çağımıza kadar da yansımakta olan etmenlerden bir tanesi olmaktadır. Hamam inşası zamanının öncelikli aşamasından kullanım sağlamak için hazır biçime gelmesine kadar nitelikten ödün vermeyerek yapmak muhtemel olmaktadır. Gerek şahsi gerek ticari kullanma için gerçekleşsin, hamam inşasının son derece tesirli şekilde yapımı gerçekleşmesi gerekmektedir. Bu durumun sebebi, […]

Betonarme Havuz

BETONARME HAVUZİçerikte Neler Var?1 BETONARME HAVUZ2 Betonarme Havuza Dair Bazı Hususlar3 Kalitenin Ön Planda Olduğu Betonarme Havuz Projesi Sunumları4 Analiz Ve Ölçülerle Havuz Demir Donatısı5 Her Alan İçin Özgün Değerler İle Betonarme Havuz Tasarımları Hazırlanıyor6 Havuzlarda En Önemli İşlem Demir Donatısı7 Betonarme Havuz Yapımı 8 Betonarme Havuz Yapım Aşamaları Son derece fazla bilinmekte olan ve […]

Üzerinden Kumandalı Sauna Sobalarının Avantajları

Sauna ilk olarak 1600’lü senelerin başında Filliler tarafından dünyaya tanıtılmış olmaktadır. O zamandan itibaren, kişilerin yaşam şekillerinin bir parçası haline gelmekte olan saunalar son derece fazla çeşitli bir seçenekleri bulunmakta olan bir hale gelmiştir. Kişilerin kullanım sağlama şekline göre çeşitlilik göstermekte olan sauna modelleri ile yapmakta bundan dolayı da oldukça ayrıntı gerektirmekte olan bir işlem […]