Havuz Temizleme Nasıl Yapılır?

En son ne vakit havuz temizliğini gerçekleştirdiğinizi hatırlıyor musunuz? Bu hususta baştan savma gerçekleşmiş temizlemeden değil de ayrıntılı bir temizleme işleminden bahsetmekteyiz. Şu anda sahibi olduğunuz havuz ya da havuzların oldukça iyi bir biçimde temizlenme işlemine gereksinimi olabilmektedir. Yalnız sizler bu temizleme işini ileriye atıp devamlı havuzda yüzmeyi tasarlıyor olabilmektesiniz. Herkes bazı vakitlerde üşengeç olabilir. Bunun nedeni hepimizin insan olması. Yalnız havuz iş içine girdiği zaman üşengeçlik azıcık sorun olabilir. Havuzları belli aralıklarda muntazam olarak uygun bir biçimde temizlemeyi gerçekleştirmez iseniz fazla vakit geçmeden oldukça pis bir havuza sahip olabilmektesiniz.

Havuz temizliği, havuzların bakımları adına gerekmekte olan 3 mühim unsurdan bir tanesi olmaktadır. Diğer 2’ si de havuz dolaşımı ve havuz kimyasalı olmaktadır. Uygun ekipmanın kullanımını sağladığınız zaman az bir fırçalama ve az bir süpürme işlemi ile tertemiz bir havuz sahibi olabilmektesiniz.

Havuz Temizliği Neden Yapılmalı?

Şu anda mümkün olduğunca havuz suyuna klor ve başka temizleyici kimyasalları da ilave ederken havuzunuzu ovalamak ya da temizleme ile uğraşma uğraşmama mevzusunda istikrarsız olabilmektesiniz. Bu sual kısmi olarak her insanın aklına gelebilir. Tema Havuz’ un ise sizlere bu mevzuda destek olabilecek belli yanıtları vardır. Banyo yapar iken temizlik malzemesi olarak sabun, duş jeli ya da şampuan kullanımı yollarına gedebilmektesiniz. Yalnız kullanmış olduğunuz küvet ya da banyo yapacağınız ortamın temiz durması garanti olmamaktadır. Sabun, duş jeli ve şampuan vücutlarınızı temizlemeniz adına kullanılmakta fakat seramik, cam ya da fayans için bu malzemeleri kullanmanız muhtemel olmamaktadır. Bir zaman sonra banyo yaptığınız ortamda pisliklerin birikmeye başladıklarını görebilmektesiniz.

Banyo yaptığınız ortamda duvar pek çok vakit ıslak kalmasından dolayı duvar üzerinde mümkün olduğunca türlü kalıplar meydana gelmeye başlar. Banyo yaptığınız ortamı devamlı olarak temizlemez iseniz bir vakit sonra kir ve pislik içerisinde duş almaya başlamaktasınız. Bu hususun zevk verici bir eğlence olduğunu düşünmekte iseniz banyo yaptığınız ortamı olduğu gibi bırakmaya devam edebilmektesiniz. Banyo yaptığınız ortam için geçerli olmakta olan bu hususlar havuzunuz adına da aynı şekilde geçerli olmaktadır. Brom, klor ve başka kimyasallar havuz sularınızı temiz tutmanıza destek olacaktır. Yalnız bu hususlar havuz tabanını, duvarını ve etrafını yalnızca bir mertebeye kadar temiz tutabilir.

Oldukça nitelikli kimyasalların kullanımını sağlamış olsanız bile yaprak ve böcekleri havuzlardan uzak tutmanız mümkün olmaz. Bu durum ile beraber kimyasallar havuz duvarını ve zeminini müddetsiz olarak temiz tutamamaktadır. Yani temizlik için bahaneye gerek bulunmamaktadır. Havuzları temiz tutabilmek adına klor ya da başka kimyasalları kullanarak ilave olarak aynı zamanda düzenli olarak temizlik yapmanız gerekir.

Havuz Temizleme Malzemeleri Nelerdir?

Havuz temizleme işlemine başlanmadan ilk olarak gereken bütün araçlara ve bütün ürünlere sahip olunduğundan net olunması istenir. Gereksiniminiz olan ürünlere sahip olmanız havuz temizliğinin sizler adına oldukça daha pratik olmasını sağlar. Havuz temizliği oldukça pratik olmasından dolayı temizlik işlemini daha sıklık ile gerçekleştirmeniz adına çaba göstermeye başlamaktasınız. Öyle ise havuz temizliği adına gerekmekte olan ürünleri toplamaya başlamalı ve dökümünüzü hazır tutmanız gerekir. Öncelikli olarak sahip olduğunuz ekipmanları incelemeniz gerekir. Hala kullanılır olup olmadığını gözden geçiriniz. Yeni aletlere gereksiniminiz var ise o aletleri temin etmeniz gerekmektedir. Bunun peşi sıra ürünler kapsamında eksikleri kontrol etmeniz gerekmektedir.

Şayet yeni bir havuz kullanma halinde iseniz ne tür havuz temizleme ürünlerine gereksiniminiz olmasından dolayı tam olarak kesin olmanız gerekir. Bu husus adına Tema Havuz aracılığı ile sunulmakta olan aşağıda bulunan önerilere göz atabilmektesiniz.

Teleskopik Sap

Teleskopik sap havuzların temizliklerinin oldukça mühim ürünlerinden bir tanesi olmaktadır. Bunun nedeni teleskopik sapın ucuna arzu ettiğiniz her çeşit şeyi ilave edebilirsiniz. Yüzey sıyırıcı olarak kullanılmakta olan fırça, vakum başlığı ve kelepçe ve benzeri gibi her türlü şeyleri bu ekipmanın ucuna ilave edebilirsiniz.

Aynı zamanda anlaşılacağı gibi de teleskopik sap fazla değişik uzunlukta olabilir. Oldukça fonksiyonel olanı satın almayı arzu ediyorsanız 2.5 m uzunluklarında olan ve gerekli olunduğunda 4 m’ ye kadar uzanabilmekte olan teleskopik sapının seçimini yapabilirsiniz. Böylelikle havuzların duvarını ve tabanını pratik bir şekilde temizleyebilmektesiniz.

Havuz Kepçesi

Bu ürünü diğer şeylerden oldukça daha çok kullanımını sağlayacak olacağınızdan kesin olabilmektesiniz. Teleskopik sapa dayalı olan bir havuz kepçesi ya da yüze sıyırıcı, su üzerinde ve altında birikmekte olan kalıntıları toplamanıza izin verebilmektedir. İnce dal, sağ bağı, yaprak ve böcek ve benzeri gibi objeleri bir havuz kepçesi yardımı ile kolaylık ile toplayabilmektesiniz. Havuz temizliği adına bir havuz kepçesi tercih eder iken 2 değişik alternatifiniz olur. Düz bir havuz kepçesi ya da torbalı bir havuz kepçesi seçimini yapabilmektesiniz. Düz kepçe kullanımı sağlanması oldukça daha uygun olur. Bu sebep ile havuz içerisindeki pislikleri temizleyebilmek oldukça daha kolay olur. Her ne derece torbalı bir havuz kepçesi oldukça yararlı olsa dahi ıslandığı vakit pislikleri içerisinden çıkartmak oldukça eziyetli olabilir.

Havuz kepçesi satın alır iken hususiyet ile kullanırken sağlam olacakları seçmeniz gerekir. Nerede ise bütün şeylerde olması gibi oldukça uygun fiyatlı olan havuz kepçeleri sıklık ile kırılma eğilimlerine sahip olmaktadır. Bu sebep ile ilk baştan sağlam olan havuz kepçesi seçimi yapılmalı ve her iklim yeni bir havuz kepçesi alınmasına gerek duyulmamaktadır.

Havuz kepçesi ile hangi sıklıkla temizlik yapılması gerekir? Bu soru temizliğe başlanmadan ilk olarak problemleri durduracak mühim bir soru olmaktadır. Kalıntının havuz tabanına batmasını engellemek adına her gün kullanımı sağlanması oldukça daha uygun olabilir. Böylelikle vakumlama uygulamasının oldukça daha pratik gerçekleşmesini sağlayabilmektesiniz.

Havuz Fırçası

Teleskopik sapının uç kısmına havuz fırçasını takarak havuz duvarlarını ve tabanını pratik bir şekilde ovalayıp pisliğin meydandan yok olmasını sağlayabilmektesiniz. Bu prosedür hususiyet ile pislikler katmana dönmeden müdahale edilmesi gerekli olan husus olmaktadır. Şüphesiz havuz fırçası seçimi yapar iken oldukça doğru olanın seçimini yapmaya çalışınız. Doğru havuz fırçaları seçimini yapar iken kesinlik ile havuz yüzeylerinin hangi gereçten yapılmış olduğunu bilmek gerekir.

Havuzların yüzeyleri boyasız beton ile yapıldı ise bu halde gerek paslanmaz çelikten gerek ise naylon kıldan oluşmakta olan bir fırça kullanımını sağlamalısınız. Havuzların yüzeyleri püskürtme beton ile yapıldı ise bu halde paslanmaz çelik kıllarından oluşmakta olan bir fırça kullanımını sağlamalısınız. Havuzların yüzeyleri fiberglas ya da boyalı beton ile yapıldı ise bu halde yalnız naylon kıllı bir fırça kullanımı sağlamalısınız.

Aynı havuz kepçelerinde olduğu gibi havuz fırçaları için de sık kullanılmaya dayanabilen bir havuz fırçası seçmeniz gerekir. Böylelikle uygun fiyatlı fırçanın devamlı bozulmakta olan ürün niteliği ile uğraşılması durumunda kalınmaz. Havuz fırçalarının hangi sıklık ile kullanımı sağlanmalıdır? Hafta içerisinde en az 2 defa havuz duvarını, merdivenini ve köşe kısımlarını fırlamanız gerekmektedir. Gizlenmiş olan yosun oluşmalarını temizleyebilmek adına muhtemel olan bütün köşelere ulaşım sağlanıyor olmasından kesin olunuz. Fırçalama işlemi yosunları su içerisine itip yosunların klor ve başka dezenfektanlar aracılığı ile yok edilmelerini kolay bir hale getirmektedir.

Kullanımını sağladığınız havuzlarda oldukça mühim önemli yosun sorunları bulunuyor ise fırçalama işleminin yetecek bir işlem olmadığını bilmeniz gerekir. Bu hususta havuz yosununu meydandan yok etmek adına daha değişik çözümlerin kullanılmasını sağlamanız gerekmektedir.

Manuel Havuz Vakumu

Manuel havuz vakumu ile temizlik işlemini gerçekleştirmeyi arzu ediyor iseniz gereksinim duyacağınız öncelikli şey elbet teleskopik sap olmaktadır. Teleskopik sap hazır ise bir vakum hortumu, yağsız bir vakum plakası ve bir vakum başlığı temin edebilirsiniz. Havuz vakumunun hangi sıklık ile kullanımı sağlanmalıdır? Bu sorunun kesin bir yanıtı yoktur. Yalnız temizlik işlemi adına oldukça fazla kullanılması gerekli olan bir durum bulunmuyor ise havuz vakumunun kullanımını sağlamama seçimini yapmalısınız.

Bir havuzu oldukça fazla rüzgarlı ya da yağmurlu bir günden sonra temizleme işlemi yapmanız gerektiği vakit havuz vakumlarının kullanımını sağlama yollarına başvurabilirsiniz. Bunun nedeni havuz vakumları olmadan havuzun temizlik işlemini gerçekleştirmek son derece zor bir hal alabilir. Her ne derece manuel bir vakum kullanımı sağlamak her vakit oldukça daha kullanımlı olsa dahi çalışmalarınızı pratikleştirmek adına robotik bir vakuma para yatırmanız oldukça daha uygun olabilir.

Otomatik Havuz Temizleyicisi

Otomatik havuz temizleyicisi havuzların içerisini kendi başlarına temizleyecek bir fonksiyonelliğe sahip teknolojik bir araç olmaktadır. Otomatik havuz temizleyicisi her ne derece bütün temizlik çalışmalarını halledecek bir araç olamasa dahi havuzların tabanında birikmekte olan herhangi bir şeyi kendi başına temizleyecek bir araç olmaktadır.

Otomatik havuz temizleyicisinin tek bir dezavantajı ise fiyatıdır. Bu havuz temizleyicisi emiş ve basınç kapsamındaki bütün temizleyicilerden oldukça daha pahalı olmaktadır. Bu hususta ilave olarak bir şey ters gitmesi durumunda bu malzemelerin onarım fiyatları son derece yüksek olmaktadır. Otomatik havuz temizleyicisi satın almayı istemekte iseniz şirketin sunmuş olduğu garanti şartlarına fazla özen göstermeniz gerekmektedir.

Havuz Güvertesi Temizliği Nasıl Yapılır?

Havuz temizliği, temizlik çalışmasının yalnızca yarısı olmaktadır. Havuz kepçeleri, havuz fırçaları ve havuz vakumları ile temizlik çalışması son bulduktan sonra havuz güvertelerini ve havuz filtrelerini temizlemeyi düşünmeniz gerekir. Bu hususu gerçekleştirmez iseniz kullanımını sağladığınız havuz oldukça çok pislenmeye devam edebilir. Yalnızca su püskürtme ya da süpürme havuz güvertelerinin temizlik işlemi adına pek çok vakit yeterli olmaktadır. Yalnız havuz güvertelerini temiz tutabilmenin bir yolu yalnızca görünmekte olan kalıntının meydandan yok edilmesinden ibaret olmamaktadır. Temizlik işlemine ilave olarak kimi zaman dezenfekte de etmek gerekebilmektedir.

Havuz suyunu temiz tutabilmek adına havuzda dezenfektan kullanımı sağlasanız dahi bu kimyasallar vakit ile dağılmaktadır. Bu sebep ile düzgün olarak havuz kimyasalı ilave etmeye çalışmak gerekir. Havuzlardan çıkar iken güvertelere girmiş olduğunuz havuz suları güvertelerde kaldıktan sonra sterilize eden kimyasal dağılması yerine buharlaşmaktadır. Bu husus güvertelerin, yosun ve bakterinin çoğalması adına uygun ortam olmasını sağlar. Bu etmenler ayrıca güvertelerin kaygan olmalarına sebebiyet vereceğinden tehlikeli bir alan oluşturabilir.

Havuz güvertelerini temizleyebilmek ve dezenfekte edebilmek adına bir iki alternatifiniz bulunmaktadır. Genelde sıvı konsantresi olarak gelmekte olan hususi bir havuz güvertesi temizleyicisi temin edebilirsiniz. Bu duruma ilave olarak su içerisinde çözünür bir toz olan trisodyum fosfat kullanabilmektesiniz. Kullanımını sağladığınız temizlik çözümü ne olur ise olsun imal edicinin talimatına uymaya dikkat etmelisiniz. Bunun nedeni bu ürünleri ne ölçüde kullanımını sağlayacağınız ya da ne derece sıklık ile kullanımını sağlayacağınız havuz güvertesinin yapılmış olduğu ürüne dayalı olarak farklılık gösterebilir.

Kullanımını sağladığınız havuz güverteleri son derece büyük ise bütün güverteyi el ile temizlemek son derece eziyetli olabilmektedir. Havuz güvertesi temizliği gerçekleştirmek istemekte iseniz basınçlı bir yıkayıcı temin etmeyi düşünebilmektesiniz. Seçenek olarak bahçe hortumlarına yüksek basınçlı bir ağızlık temin edebilirsiniz.

Havuz Filtresi Temizliği Nasıl Yapılır?

Havuz temizleme işinde ana bir ilke bulunmaktadır. Havuz filtreleri ne derece pis ise ne yapar iseniz yapın sularınız pis olmaya devam etmektedir. Havuz fırçaları ve havuz vakumu ile ne derece uğraş verirseniz verin havuzları temiz tutmanız mümkün olmayacaktır.

Havuz filtrelerinin temizlik işlemi büsbütün filtre çeşidine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Havuz filtrelerinin çeşidine uygun olarak oldukça doğru bir filtre temizleyicisi temin edilmeli ve temin edilen temizleyiciyi devamlı olarak kullanmanız gerekmektedir. Bu işlemi gerçekleştirir iken herhangi bir pislik kalmamasına dikkat edilmelidir.

Havuz Seramik Nasıl Temizlenir?

Havuz seramiğini temizleme işlemine başlamadan ilk olarak bu işlem adına kullanılacak oldukça iyi ürünlerin ne olduğunu bilmek gerekmektedir. Havuz seramiğini, seramiklere olası bir hasar vermeden temizleme işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu hususun oldukça yüksek nedeni hasar görmüş olan seramiğin pislik toplama mevzusunda oldukça daha hızlı ve inatçı olmasıdır. Havuz seramiğini temizleme işlemi adına oldukça pratik alternatif kimyasallardan yararlanma olmaktadır. Bu kimyasallar değişik türlere sahip olmaktadır. Bu sebep ile havuz seramiğinde oluşan pislikleri düşünüp oldukça mütenasip temizlik ürününü temin etmeye çalışmanız gerekmektedir.

Havuz temizleme işleminde kullanılmakta olan kimyasallar oldukça fazla kuvvetli madde içermektedirler. Bu sebep ile temizlik işlemine başlamadan ilk olarak kesinlik ile koruyucu güvenlik ehemmiyetlerine tamı tamına uymak gerekmektedir. Havuz seramiğiniz adına oldukça mütenasip temizlik ürününü bulduktan sonra fırçalama uygulamasını yapmak adına el ile pratik bir şekilde tutabileceğiniz bir fırça temin etmelisiniz. Böylelikle havuz seramiğinin üstünde oluşmakta olan pislikleri basit bir şekilde sökerek yok edebilirsiniz.

 

 

Yeşil Havuz Nasıl Temizlenir?

Bütün havuz sahipleri bazı zamanlarda bu husus ile karşılaşabilmektedir. Masmavi görmeyi dilediği havuz suları bir anda yemyeşil bir durum alabilir. Bu durumda endişelenecek bir husus bulunmamaktadır. Küçük bir işlem ile suların bu kirli durumundan kısa zaman da kurtulmayı başarabilmektesiniz. Havuz suları ne sebep ile yeşil olmaktadır? Yeşil bir havuzun oldukça büyük nedeni yosunun havuzlarınızda söz sahipleri olamaya başlaması olmaktadır. Bu sebep ile yüzmeye başlamadan ilk olarak havuzları temizlemeniz gerekir. Yeşil havuz temizliği işleminde hususiyet ile özen göstermeniz gerekli 2 husus bulunur:

  • Havuzun filtre sistemi
  • Mütenasip kimyasallar

He ne derece küçük bir çalışma gibi görünse dahi mütenasip aşamaları izleyip havuzu temizleyerek havuzunuzu eski durumuna getirmeniz takribi 5 gün devam edebilecektir.

Yeşil Havuz Temizliği: Hazırlık Adımı

Bir kimyasal test kiti kullanıp problemin aşamasını belli duruma getirme yollarına gidebilirsiniz. İlk olarak havuz sularının klor düzeyini ve ph düzeyini kontrol etmeniz gerekmektedir. Bu neden ile klor düzeyi 1 ppm seviyesinin altına düşer ise havuzlarda yosunların oluşması ve havuz suyunun yeşile dönmesi mevzu bahis olmaktadır. Test neticesi elde edecek olduğunuz ph düzeyine göre onu 7.8 düzeyine getirmek adına azıcık asit ya da baz ilave etmeniz gerekir. Bu düzey havuzlarda yüzmek adına kabul edilir düzey olmamaktadır. Yalnız yosundan kurtulabilmek adına istenmesi gerekli olan oldukça uygun düzey olmaktadır.

Ph düzeyini dengede tutmak adına havuz pompalarını açıp kimyasalın havuzda dolaşmalarını sağlamanız gerekmektedir. Düzeyin hangi tarafa doğru yönelmesini istemekte iseniz ph düşürücü ya da ph arttırıcı kullanıp havuzlardaki ph düzeyini düzeltmeniz gerekir. Havuz filtresinde bulunmakta olan çubuk, yaprak ve bunlara benzeyen maddeleri temizlemeniz gerekmektedir. Bu duruma ilave olarak filtrelerin tıkanmalarına sebep olacak bütün kirleri meydandan kaldırmanız gerekir. Filtrelerin çalışıyor olduğundan kesin olabilmek adına filtreyi test etmelisiniz ve gerekir ise filtreyi kimyasalları ilave etmeden ilk olarak iş görür durumda bırakmanız gerekmektedir.

Her ne derece havuz tabanını görmek zor olsa dahi sulara kimyasal ilave etmeden ilk olarak havuzu ovalamak adına bir yosun fırçası kullanabilmektesiniz. Yosun genelde havuzların yüzeylerine yapışabilir. Bu sebep ile havuzların tabanını ve yanını ovalayıp yosunu parçalama yollarına gidebilmektesiniz.

Yeşil Havuz Temizliği: Klorlama

Havuz kloru yosunu hızlı bir biçimde meydandan yok eden ve havuzu sterilize etmekte olan bir etmen olmaktadır. Yalnız bu defa havuz klorunu şoklama prosedürü ile ilave etmeniz gerekir. Gerek yosunu gerek ise bakteriyi meydandan yok eden bir çözüm talep ediyorsanız şoklama adına oldukça az % 70 klor içermekte olan kimyasallar kullanmanız gerekir.

Havuzlarda büyük ölçüde yosun var ise yosunun geri gelmesini önlemek adına havuzlara bir kereden daha çok şoklama gerçekleştirmeniz gerekebilir. Şoklama uygulamasından sonra havuz suyunun pis ya da bulanık gözüktüğünün farkına varabilirsiniz. Su filtreden geçmeye başladığında temizlenecek olduğu için kaygı içerisine girmemelisiniz. Şoklama çalışması ile yosunu meydandan yok ettikten sonra düzgün olarak havuz filtrelerini temizleme işlemi gerçekleştirmelisiniz. Filtrelerde herhangi bir kirlilik olmamasına dikkat edilmeli ve böylelikle yosunun meydana çıkma ihtimalini düşürmeye çalışmanız gerekir.

Yeşil Havuz Temizliği: Son Aşama

Bir havuz fırçası kullanımını sağlayıp havuzların kenar ve tabanını yeniden temizleme işlemine başlayabilmektesiniz. Böylelikle gerçekleştirmiş olduğunuz ilk önceki uygulamaların değişikliklerini görebilmektesiniz. Kenarları ve tabanı ovalama uygulamasını son buldurduktan sonra temiz olduğundan net olana değin ölü yosunu ve başka kalıntıyı süpürmeye çalışmanız gerekir.

Havuzlarda şoklama uygulaması gerçekleştikten ve bütün pislikleri meydandan yok ettikten sonra havuzların rengine özen göstermeniz gerekmektedir. Havuz eskisi gibi sizleri yüzmek için davet edebilmektedir. Bu durum ile beraber, havuzların içerisine girmeden ilk olarak yosunun yeniden meydana gelip gelmediğinden net olmak adına havuz filtrelerinin bir zaman çalışmasına izin vermeniz gerekmektedir.

Bütün uygulamaları bitirdikten sonra havuzların yosundan kurtulmuş olduğunu ve eskisi gibi mavi bir renkte olduğunu görebilmektesiniz. Yalnız yüzmeye başlamadan ilk olarak kesinlik ile havuz sularını test edip kimyasal düzeyinin kullanımı sağlamak adına mütenasip olduğundan net olmanız gerekmektedir.

Diğer Yazılar

Üzerinden Kumandalı Sauna Sobalarının Avantajları

Sauna ilk olarak 1600’lü senelerin başında Filliler tarafından dünyaya tanıtılmış olmaktadır. O zamandan itibaren, kişilerin yaşam şekillerinin bir parçası haline gelmekte olan saunalar son derece fazla çeşitli bir seçenekleri bulunmakta olan bir hale gelmiştir. Kişilerin kullanım sağlama şekline göre çeşitlilik göstermekte olan sauna modelleri ile yapmakta bundan dolayı da oldukça ayrıntı gerektirmekte olan bir işlem […]

Tuz Odası Yapım Maliyeti Nedir?

Tuz odası inşa etme çalışmasında hazırlık adımından, inşa etme adımında kullanımı sağlanan malzemelerden, işçiliğe kadar bütün hususiyetler aracısız tesir eder. Bunun nedeni ile bütün bu öğeler göz önünde tutularak tuz odası yapım maliyeti mevzu bahis olduğu zaman değişik ücret alternatifleri karşınıza çıkmaktadır. Bu adımda bütün öğeler nitelikli ve mütenasip fiyatlı olması adına şirket olarak ön […]

Termal Havuz Yapım Aşamaları Nelerdir?

Sıkıntılı kış aylarında, içleri ısıtabilecek bir havuzda yüzmeyi hayal edebilir veya termal bir havuzda o günün yorgunluğunu atmayı arzu etmekte olabilmektesiniz. Tema Havuz firması olarak sizi düşleriniz olan termal havuza kavuşturmakta. Sahibi olmakta olduğumuz profesyonel çalışma ekibi ile uzun seneler piyasada edinmiş olduğumuz deneyim ve tecrübeyi siz değerli müşterilerimiz ile buluşturmaktayız. Şu duruma kadar başarı […]

Kış Bakım İlacı Yazın Kullanılır Mı?

Sefahat, vakit geçirmek, ferahlama ve spor yapmak halleri adına seçimi yapılacak oldukça mütenasip mekandan bir tanesi de havuz olmaktadır. Havuzun sahip olduğu oldukça mühim hususiyetlerden bir tanesi de yazın ve kışın girilebilmesi olmaktadır. Fakat şahıslar genellik ile kış ayında havuzlara girmeyi tercih etmemektedir. Yaz ayları daha çok talep edilebilmektedir. Havuzun temizlenme işlemi de sistemli bir […]

Havuz Skimmerleri Ne İçin Kullanılır?

Yüzme havuzu, bireyler adına mükemmel bir tatil ve çocuklar adına da muhteşem bir eğlenme ortamı anlamlarını taşımaktadır. Ancak açık yüzme havuzları da olsa, kapalı yüzme havuzları da olsa korunmasız olmaktadır. Çağcıl havuz teknolojisi, havuza sahip olan kişilerin oldukça az bir çaba göstererek havuz bakımlarını pratik ve basit bir biçimde yapmalarını sağlamaktadır. Bir havuzun temizlenmesinin pratik […]

Havuz Pompalarının Çalışma Prensibi Nedir?

Havuz sistemlerinin nasıl çalıştığı ile ilgili pek çok bilgiye ulaşmak muhtemel olmaktadır. Fakat tam anlamı ile nasıl çalıştığı konusunda hiç kimse tatmin edecek bir bilgi veremez. Havuzun çalışma prensibi son derece basit olmaktadır. Basit bir mantığa dayanmakta olan su devir daim ve pompalama sistemleri ile çalışmasını gerçekleştirmektedir. Bu öğelerin yanında dezenfekte çalışmaları ve pis su […]

Hamam Mermeri Neye Göre Seçilmelidir?

Türk kültürünün mühim bünyelerinden bir tanesi olan ve vazgeçilmezi içerisine girmekte olan Türk hamamı gerek sıhhat açısından gerek ise oldukça zevk verir. Hamam birçok değişik dizaynlara sahip olarak pek çok alanda zevk ile kullanımı sağlanmaktadır. Küçük ve büyük çerçeveli kullanım sağlamaya mütenasip olmakta olan hamam modeli adına çok iyi bir hizmet alabilmektesiniz. Türk hamamları üretiminde […]

Iğdır Havuz Yapımı

Villa İçin Havuz Önerileri

Villalar için havuz inşa ettirmek isteyen kişilerin ilk olarak önem verecekleri konulardan birisi de yüzme, egzersiz, eğlence ve de dinlenme tarafından ortak bir ortam yaratılmasıdır. Havuz Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelidir?      İçerikte Neler Var?1 Havuz Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelidir?      2 Villa Havuzu Çeşitleri Nelerdir?3 Villa Havuzu Yapımında Seçilebilecek Ek Unsurlar Nelerdir?4 Villa Havuzlarında Farklı Alternatifler5 Kaliteli […]

Süs Havuzu Nasıl Işıklandırılır?

Yer aldığı ortama zariflik ve şıklık katmakta olan süs havuzu, havuz mühendisliği çerçevesinde oldukça tesirli profesyonellik gerektirmekte olan dal olarak kabul görmektedir. Bu durumda, estetik etmenlere hususi mühim vermekte olan teknik, mimari ve görsellik öğelerinin birleşmesi gerekir. Süs havuzu çeşme, heykel, su gösterisi ve başka tür konsept ile beraber yer aldığı ortama mükemmel bir armonik […]

Sauna Yaptırmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sauna yapacağınız yerin geniş ve de tesisatlı olması gerekmektedir. Bu durumdan dolayı yapacağınız veya yaptığınız yeni eğilimler içinde bir engeliniz kalmayacaktır. Saunanızın iç mimarisinde ısıya dayanıklı ve de nitelikli malzeme kullanılması ileride kullanılan zamanda meydana gelebilecek sorunlarda bir yaralanma ile karşı karşıya kalınmaması için alınan bir tedbir haline gelmektedir. Saunaya girerken veya çıkarken yapılması ya […]