Havuz Temizleme Nasıl Yapılır?

En son ne vakit havuz temizliğini gerçekleştirdiğinizi hatırlıyor musunuz? Bu hususta baştan savma gerçekleşmiş temizlemeden değil de ayrıntılı bir temizleme işleminden bahsetmekteyiz. Şu anda sahibi olduğunuz havuz ya da havuzların oldukça iyi bir biçimde temizlenme işlemine gereksinimi olabilmektedir. Yalnız sizler bu temizleme işini ileriye atıp devamlı havuzda yüzmeyi tasarlıyor olabilmektesiniz. Herkes bazı vakitlerde üşengeç olabilir. Bunun nedeni hepimizin insan olması. Yalnız havuz iş içine girdiği zaman üşengeçlik azıcık sorun olabilir. Havuzları belli aralıklarda muntazam olarak uygun bir biçimde temizlemeyi gerçekleştirmez iseniz fazla vakit geçmeden oldukça pis bir havuza sahip olabilmektesiniz.

Havuz temizliği, havuzların bakımları adına gerekmekte olan 3 mühim unsurdan bir tanesi olmaktadır. Diğer 2’ si de havuz dolaşımı ve havuz kimyasalı olmaktadır. Uygun ekipmanın kullanımını sağladığınız zaman az bir fırçalama ve az bir süpürme işlemi ile tertemiz bir havuz sahibi olabilmektesiniz.

Havuz Temizliği Neden Yapılmalı?

Şu anda mümkün olduğunca havuz suyuna klor ve başka temizleyici kimyasalları da ilave ederken havuzunuzu ovalamak ya da temizleme ile uğraşma uğraşmama mevzusunda istikrarsız olabilmektesiniz. Bu sual kısmi olarak her insanın aklına gelebilir. Tema Havuz’ un ise sizlere bu mevzuda destek olabilecek belli yanıtları vardır. Banyo yapar iken temizlik malzemesi olarak sabun, duş jeli ya da şampuan kullanımı yollarına gedebilmektesiniz. Yalnız kullanmış olduğunuz küvet ya da banyo yapacağınız ortamın temiz durması garanti olmamaktadır. Sabun, duş jeli ve şampuan vücutlarınızı temizlemeniz adına kullanılmakta fakat seramik, cam ya da fayans için bu malzemeleri kullanmanız muhtemel olmamaktadır. Bir zaman sonra banyo yaptığınız ortamda pisliklerin birikmeye başladıklarını görebilmektesiniz.

Banyo yaptığınız ortamda duvar pek çok vakit ıslak kalmasından dolayı duvar üzerinde mümkün olduğunca türlü kalıplar meydana gelmeye başlar. Banyo yaptığınız ortamı devamlı olarak temizlemez iseniz bir vakit sonra kir ve pislik içerisinde duş almaya başlamaktasınız. Bu hususun zevk verici bir eğlence olduğunu düşünmekte iseniz banyo yaptığınız ortamı olduğu gibi bırakmaya devam edebilmektesiniz. Banyo yaptığınız ortam için geçerli olmakta olan bu hususlar havuzunuz adına da aynı şekilde geçerli olmaktadır. Brom, klor ve başka kimyasallar havuz sularınızı temiz tutmanıza destek olacaktır. Yalnız bu hususlar havuz tabanını, duvarını ve etrafını yalnızca bir mertebeye kadar temiz tutabilir.

Oldukça nitelikli kimyasalların kullanımını sağlamış olsanız bile yaprak ve böcekleri havuzlardan uzak tutmanız mümkün olmaz. Bu durum ile beraber kimyasallar havuz duvarını ve zeminini müddetsiz olarak temiz tutamamaktadır. Yani temizlik için bahaneye gerek bulunmamaktadır. Havuzları temiz tutabilmek adına klor ya da başka kimyasalları kullanarak ilave olarak aynı zamanda düzenli olarak temizlik yapmanız gerekir.

Havuz Temizleme Malzemeleri Nelerdir?

Havuz temizleme işlemine başlanmadan ilk olarak gereken bütün araçlara ve bütün ürünlere sahip olunduğundan net olunması istenir. Gereksiniminiz olan ürünlere sahip olmanız havuz temizliğinin sizler adına oldukça daha pratik olmasını sağlar. Havuz temizliği oldukça pratik olmasından dolayı temizlik işlemini daha sıklık ile gerçekleştirmeniz adına çaba göstermeye başlamaktasınız. Öyle ise havuz temizliği adına gerekmekte olan ürünleri toplamaya başlamalı ve dökümünüzü hazır tutmanız gerekir. Öncelikli olarak sahip olduğunuz ekipmanları incelemeniz gerekir. Hala kullanılır olup olmadığını gözden geçiriniz. Yeni aletlere gereksiniminiz var ise o aletleri temin etmeniz gerekmektedir. Bunun peşi sıra ürünler kapsamında eksikleri kontrol etmeniz gerekmektedir.

Şayet yeni bir havuz kullanma halinde iseniz ne tür havuz temizleme ürünlerine gereksiniminiz olmasından dolayı tam olarak kesin olmanız gerekir. Bu husus adına Tema Havuz aracılığı ile sunulmakta olan aşağıda bulunan önerilere göz atabilmektesiniz.

Teleskopik Sap

Teleskopik sap havuzların temizliklerinin oldukça mühim ürünlerinden bir tanesi olmaktadır. Bunun nedeni teleskopik sapın ucuna arzu ettiğiniz her çeşit şeyi ilave edebilirsiniz. Yüzey sıyırıcı olarak kullanılmakta olan fırça, vakum başlığı ve kelepçe ve benzeri gibi her türlü şeyleri bu ekipmanın ucuna ilave edebilirsiniz.

Aynı zamanda anlaşılacağı gibi de teleskopik sap fazla değişik uzunlukta olabilir. Oldukça fonksiyonel olanı satın almayı arzu ediyorsanız 2.5 m uzunluklarında olan ve gerekli olunduğunda 4 m’ ye kadar uzanabilmekte olan teleskopik sapının seçimini yapabilirsiniz. Böylelikle havuzların duvarını ve tabanını pratik bir şekilde temizleyebilmektesiniz.

Havuz Kepçesi

Bu ürünü diğer şeylerden oldukça daha çok kullanımını sağlayacak olacağınızdan kesin olabilmektesiniz. Teleskopik sapa dayalı olan bir havuz kepçesi ya da yüze sıyırıcı, su üzerinde ve altında birikmekte olan kalıntıları toplamanıza izin verebilmektedir. İnce dal, sağ bağı, yaprak ve böcek ve benzeri gibi objeleri bir havuz kepçesi yardımı ile kolaylık ile toplayabilmektesiniz. Havuz temizliği adına bir havuz kepçesi tercih eder iken 2 değişik alternatifiniz olur. Düz bir havuz kepçesi ya da torbalı bir havuz kepçesi seçimini yapabilmektesiniz. Düz kepçe kullanımı sağlanması oldukça daha uygun olur. Bu sebep ile havuz içerisindeki pislikleri temizleyebilmek oldukça daha kolay olur. Her ne derece torbalı bir havuz kepçesi oldukça yararlı olsa dahi ıslandığı vakit pislikleri içerisinden çıkartmak oldukça eziyetli olabilir.

Havuz kepçesi satın alır iken hususiyet ile kullanırken sağlam olacakları seçmeniz gerekir. Nerede ise bütün şeylerde olması gibi oldukça uygun fiyatlı olan havuz kepçeleri sıklık ile kırılma eğilimlerine sahip olmaktadır. Bu sebep ile ilk baştan sağlam olan havuz kepçesi seçimi yapılmalı ve her iklim yeni bir havuz kepçesi alınmasına gerek duyulmamaktadır.

Havuz kepçesi ile hangi sıklıkla temizlik yapılması gerekir? Bu soru temizliğe başlanmadan ilk olarak problemleri durduracak mühim bir soru olmaktadır. Kalıntının havuz tabanına batmasını engellemek adına her gün kullanımı sağlanması oldukça daha uygun olabilir. Böylelikle vakumlama uygulamasının oldukça daha pratik gerçekleşmesini sağlayabilmektesiniz.

Havuz Fırçası

Teleskopik sapının uç kısmına havuz fırçasını takarak havuz duvarlarını ve tabanını pratik bir şekilde ovalayıp pisliğin meydandan yok olmasını sağlayabilmektesiniz. Bu prosedür hususiyet ile pislikler katmana dönmeden müdahale edilmesi gerekli olan husus olmaktadır. Şüphesiz havuz fırçası seçimi yapar iken oldukça doğru olanın seçimini yapmaya çalışınız. Doğru havuz fırçaları seçimini yapar iken kesinlik ile havuz yüzeylerinin hangi gereçten yapılmış olduğunu bilmek gerekir.

Havuzların yüzeyleri boyasız beton ile yapıldı ise bu halde gerek paslanmaz çelikten gerek ise naylon kıldan oluşmakta olan bir fırça kullanımını sağlamalısınız. Havuzların yüzeyleri püskürtme beton ile yapıldı ise bu halde paslanmaz çelik kıllarından oluşmakta olan bir fırça kullanımını sağlamalısınız. Havuzların yüzeyleri fiberglas ya da boyalı beton ile yapıldı ise bu halde yalnız naylon kıllı bir fırça kullanımı sağlamalısınız.

Aynı havuz kepçelerinde olduğu gibi havuz fırçaları için de sık kullanılmaya dayanabilen bir havuz fırçası seçmeniz gerekir. Böylelikle uygun fiyatlı fırçanın devamlı bozulmakta olan ürün niteliği ile uğraşılması durumunda kalınmaz. Havuz fırçalarının hangi sıklık ile kullanımı sağlanmalıdır? Hafta içerisinde en az 2 defa havuz duvarını, merdivenini ve köşe kısımlarını fırlamanız gerekmektedir. Gizlenmiş olan yosun oluşmalarını temizleyebilmek adına muhtemel olan bütün köşelere ulaşım sağlanıyor olmasından kesin olunuz. Fırçalama işlemi yosunları su içerisine itip yosunların klor ve başka dezenfektanlar aracılığı ile yok edilmelerini kolay bir hale getirmektedir.

Kullanımını sağladığınız havuzlarda oldukça mühim önemli yosun sorunları bulunuyor ise fırçalama işleminin yetecek bir işlem olmadığını bilmeniz gerekir. Bu hususta havuz yosununu meydandan yok etmek adına daha değişik çözümlerin kullanılmasını sağlamanız gerekmektedir.

Manuel Havuz Vakumu

Manuel havuz vakumu ile temizlik işlemini gerçekleştirmeyi arzu ediyor iseniz gereksinim duyacağınız öncelikli şey elbet teleskopik sap olmaktadır. Teleskopik sap hazır ise bir vakum hortumu, yağsız bir vakum plakası ve bir vakum başlığı temin edebilirsiniz. Havuz vakumunun hangi sıklık ile kullanımı sağlanmalıdır? Bu sorunun kesin bir yanıtı yoktur. Yalnız temizlik işlemi adına oldukça fazla kullanılması gerekli olan bir durum bulunmuyor ise havuz vakumunun kullanımını sağlamama seçimini yapmalısınız.

Bir havuzu oldukça fazla rüzgarlı ya da yağmurlu bir günden sonra temizleme işlemi yapmanız gerektiği vakit havuz vakumlarının kullanımını sağlama yollarına başvurabilirsiniz. Bunun nedeni havuz vakumları olmadan havuzun temizlik işlemini gerçekleştirmek son derece zor bir hal alabilir. Her ne derece manuel bir vakum kullanımı sağlamak her vakit oldukça daha kullanımlı olsa dahi çalışmalarınızı pratikleştirmek adına robotik bir vakuma para yatırmanız oldukça daha uygun olabilir.

Otomatik Havuz Temizleyicisi

Otomatik havuz temizleyicisi havuzların içerisini kendi başlarına temizleyecek bir fonksiyonelliğe sahip teknolojik bir araç olmaktadır. Otomatik havuz temizleyicisi her ne derece bütün temizlik çalışmalarını halledecek bir araç olamasa dahi havuzların tabanında birikmekte olan herhangi bir şeyi kendi başına temizleyecek bir araç olmaktadır.

Otomatik havuz temizleyicisinin tek bir dezavantajı ise fiyatıdır. Bu havuz temizleyicisi emiş ve basınç kapsamındaki bütün temizleyicilerden oldukça daha pahalı olmaktadır. Bu hususta ilave olarak bir şey ters gitmesi durumunda bu malzemelerin onarım fiyatları son derece yüksek olmaktadır. Otomatik havuz temizleyicisi satın almayı istemekte iseniz şirketin sunmuş olduğu garanti şartlarına fazla özen göstermeniz gerekmektedir.

Havuz Güvertesi Temizliği Nasıl Yapılır?

Havuz temizliği, temizlik çalışmasının yalnızca yarısı olmaktadır. Havuz kepçeleri, havuz fırçaları ve havuz vakumları ile temizlik çalışması son bulduktan sonra havuz güvertelerini ve havuz filtrelerini temizlemeyi düşünmeniz gerekir. Bu hususu gerçekleştirmez iseniz kullanımını sağladığınız havuz oldukça çok pislenmeye devam edebilir. Yalnızca su püskürtme ya da süpürme havuz güvertelerinin temizlik işlemi adına pek çok vakit yeterli olmaktadır. Yalnız havuz güvertelerini temiz tutabilmenin bir yolu yalnızca görünmekte olan kalıntının meydandan yok edilmesinden ibaret olmamaktadır. Temizlik işlemine ilave olarak kimi zaman dezenfekte de etmek gerekebilmektedir.

Havuz suyunu temiz tutabilmek adına havuzda dezenfektan kullanımı sağlasanız dahi bu kimyasallar vakit ile dağılmaktadır. Bu sebep ile düzgün olarak havuz kimyasalı ilave etmeye çalışmak gerekir. Havuzlardan çıkar iken güvertelere girmiş olduğunuz havuz suları güvertelerde kaldıktan sonra sterilize eden kimyasal dağılması yerine buharlaşmaktadır. Bu husus güvertelerin, yosun ve bakterinin çoğalması adına uygun ortam olmasını sağlar. Bu etmenler ayrıca güvertelerin kaygan olmalarına sebebiyet vereceğinden tehlikeli bir alan oluşturabilir.

Havuz güvertelerini temizleyebilmek ve dezenfekte edebilmek adına bir iki alternatifiniz bulunmaktadır. Genelde sıvı konsantresi olarak gelmekte olan hususi bir havuz güvertesi temizleyicisi temin edebilirsiniz. Bu duruma ilave olarak su içerisinde çözünür bir toz olan trisodyum fosfat kullanabilmektesiniz. Kullanımını sağladığınız temizlik çözümü ne olur ise olsun imal edicinin talimatına uymaya dikkat etmelisiniz. Bunun nedeni bu ürünleri ne ölçüde kullanımını sağlayacağınız ya da ne derece sıklık ile kullanımını sağlayacağınız havuz güvertesinin yapılmış olduğu ürüne dayalı olarak farklılık gösterebilir.

Kullanımını sağladığınız havuz güverteleri son derece büyük ise bütün güverteyi el ile temizlemek son derece eziyetli olabilmektedir. Havuz güvertesi temizliği gerçekleştirmek istemekte iseniz basınçlı bir yıkayıcı temin etmeyi düşünebilmektesiniz. Seçenek olarak bahçe hortumlarına yüksek basınçlı bir ağızlık temin edebilirsiniz.

Havuz Filtresi Temizliği Nasıl Yapılır?

Havuz temizleme işinde ana bir ilke bulunmaktadır. Havuz filtreleri ne derece pis ise ne yapar iseniz yapın sularınız pis olmaya devam etmektedir. Havuz fırçaları ve havuz vakumu ile ne derece uğraş verirseniz verin havuzları temiz tutmanız mümkün olmayacaktır.

Havuz filtrelerinin temizlik işlemi büsbütün filtre çeşidine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Havuz filtrelerinin çeşidine uygun olarak oldukça doğru bir filtre temizleyicisi temin edilmeli ve temin edilen temizleyiciyi devamlı olarak kullanmanız gerekmektedir. Bu işlemi gerçekleştirir iken herhangi bir pislik kalmamasına dikkat edilmelidir.

Havuz Seramik Nasıl Temizlenir?

Havuz seramiğini temizleme işlemine başlamadan ilk olarak bu işlem adına kullanılacak oldukça iyi ürünlerin ne olduğunu bilmek gerekmektedir. Havuz seramiğini, seramiklere olası bir hasar vermeden temizleme işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu hususun oldukça yüksek nedeni hasar görmüş olan seramiğin pislik toplama mevzusunda oldukça daha hızlı ve inatçı olmasıdır. Havuz seramiğini temizleme işlemi adına oldukça pratik alternatif kimyasallardan yararlanma olmaktadır. Bu kimyasallar değişik türlere sahip olmaktadır. Bu sebep ile havuz seramiğinde oluşan pislikleri düşünüp oldukça mütenasip temizlik ürününü temin etmeye çalışmanız gerekmektedir.

Havuz temizleme işleminde kullanılmakta olan kimyasallar oldukça fazla kuvvetli madde içermektedirler. Bu sebep ile temizlik işlemine başlamadan ilk olarak kesinlik ile koruyucu güvenlik ehemmiyetlerine tamı tamına uymak gerekmektedir. Havuz seramiğiniz adına oldukça mütenasip temizlik ürününü bulduktan sonra fırçalama uygulamasını yapmak adına el ile pratik bir şekilde tutabileceğiniz bir fırça temin etmelisiniz. Böylelikle havuz seramiğinin üstünde oluşmakta olan pislikleri basit bir şekilde sökerek yok edebilirsiniz.

 

 

Yeşil Havuz Nasıl Temizlenir?

Bütün havuz sahipleri bazı zamanlarda bu husus ile karşılaşabilmektedir. Masmavi görmeyi dilediği havuz suları bir anda yemyeşil bir durum alabilir. Bu durumda endişelenecek bir husus bulunmamaktadır. Küçük bir işlem ile suların bu kirli durumundan kısa zaman da kurtulmayı başarabilmektesiniz. Havuz suları ne sebep ile yeşil olmaktadır? Yeşil bir havuzun oldukça büyük nedeni yosunun havuzlarınızda söz sahipleri olamaya başlaması olmaktadır. Bu sebep ile yüzmeye başlamadan ilk olarak havuzları temizlemeniz gerekir. Yeşil havuz temizliği işleminde hususiyet ile özen göstermeniz gerekli 2 husus bulunur:

  • Havuzun filtre sistemi
  • Mütenasip kimyasallar

He ne derece küçük bir çalışma gibi görünse dahi mütenasip aşamaları izleyip havuzu temizleyerek havuzunuzu eski durumuna getirmeniz takribi 5 gün devam edebilecektir.

Yeşil Havuz Temizliği: Hazırlık Adımı

Bir kimyasal test kiti kullanıp problemin aşamasını belli duruma getirme yollarına gidebilirsiniz. İlk olarak havuz sularının klor düzeyini ve ph düzeyini kontrol etmeniz gerekmektedir. Bu neden ile klor düzeyi 1 ppm seviyesinin altına düşer ise havuzlarda yosunların oluşması ve havuz suyunun yeşile dönmesi mevzu bahis olmaktadır. Test neticesi elde edecek olduğunuz ph düzeyine göre onu 7.8 düzeyine getirmek adına azıcık asit ya da baz ilave etmeniz gerekir. Bu düzey havuzlarda yüzmek adına kabul edilir düzey olmamaktadır. Yalnız yosundan kurtulabilmek adına istenmesi gerekli olan oldukça uygun düzey olmaktadır.

Ph düzeyini dengede tutmak adına havuz pompalarını açıp kimyasalın havuzda dolaşmalarını sağlamanız gerekmektedir. Düzeyin hangi tarafa doğru yönelmesini istemekte iseniz ph düşürücü ya da ph arttırıcı kullanıp havuzlardaki ph düzeyini düzeltmeniz gerekir. Havuz filtresinde bulunmakta olan çubuk, yaprak ve bunlara benzeyen maddeleri temizlemeniz gerekmektedir. Bu duruma ilave olarak filtrelerin tıkanmalarına sebep olacak bütün kirleri meydandan kaldırmanız gerekir. Filtrelerin çalışıyor olduğundan kesin olabilmek adına filtreyi test etmelisiniz ve gerekir ise filtreyi kimyasalları ilave etmeden ilk olarak iş görür durumda bırakmanız gerekmektedir.

Her ne derece havuz tabanını görmek zor olsa dahi sulara kimyasal ilave etmeden ilk olarak havuzu ovalamak adına bir yosun fırçası kullanabilmektesiniz. Yosun genelde havuzların yüzeylerine yapışabilir. Bu sebep ile havuzların tabanını ve yanını ovalayıp yosunu parçalama yollarına gidebilmektesiniz.

Yeşil Havuz Temizliği: Klorlama

Havuz kloru yosunu hızlı bir biçimde meydandan yok eden ve havuzu sterilize etmekte olan bir etmen olmaktadır. Yalnız bu defa havuz klorunu şoklama prosedürü ile ilave etmeniz gerekir. Gerek yosunu gerek ise bakteriyi meydandan yok eden bir çözüm talep ediyorsanız şoklama adına oldukça az % 70 klor içermekte olan kimyasallar kullanmanız gerekir.

Havuzlarda büyük ölçüde yosun var ise yosunun geri gelmesini önlemek adına havuzlara bir kereden daha çok şoklama gerçekleştirmeniz gerekebilir. Şoklama uygulamasından sonra havuz suyunun pis ya da bulanık gözüktüğünün farkına varabilirsiniz. Su filtreden geçmeye başladığında temizlenecek olduğu için kaygı içerisine girmemelisiniz. Şoklama çalışması ile yosunu meydandan yok ettikten sonra düzgün olarak havuz filtrelerini temizleme işlemi gerçekleştirmelisiniz. Filtrelerde herhangi bir kirlilik olmamasına dikkat edilmeli ve böylelikle yosunun meydana çıkma ihtimalini düşürmeye çalışmanız gerekir.

Yeşil Havuz Temizliği: Son Aşama

Bir havuz fırçası kullanımını sağlayıp havuzların kenar ve tabanını yeniden temizleme işlemine başlayabilmektesiniz. Böylelikle gerçekleştirmiş olduğunuz ilk önceki uygulamaların değişikliklerini görebilmektesiniz. Kenarları ve tabanı ovalama uygulamasını son buldurduktan sonra temiz olduğundan net olana değin ölü yosunu ve başka kalıntıyı süpürmeye çalışmanız gerekir.

Havuzlarda şoklama uygulaması gerçekleştikten ve bütün pislikleri meydandan yok ettikten sonra havuzların rengine özen göstermeniz gerekmektedir. Havuz eskisi gibi sizleri yüzmek için davet edebilmektedir. Bu durum ile beraber, havuzların içerisine girmeden ilk olarak yosunun yeniden meydana gelip gelmediğinden net olmak adına havuz filtrelerinin bir zaman çalışmasına izin vermeniz gerekmektedir.

Bütün uygulamaları bitirdikten sonra havuzların yosundan kurtulmuş olduğunu ve eskisi gibi mavi bir renkte olduğunu görebilmektesiniz. Yalnız yüzmeye başlamadan ilk olarak kesinlik ile havuz sularını test edip kimyasal düzeyinin kullanımı sağlamak adına mütenasip olduğundan net olmanız gerekmektedir.

Diğer Yazılar

Yosun Önleyiciler Ne Sıklıkla Kullanılmalıdır?

Yüzme havuzların da oluşan ve de havuz sahiplerini korku kaplayan en önemli nedenleri ilk sırasında yosunlar gelmektedir. Yosun problemi genelde gerekli olan önlemler alındığı zaman ve havuz kimyasalları ile havuzun bakımı yapıldığı zaman meydana gelmemektedir. Fakat bakımı sürekli ertelenmiş havuzlar da yosunların oluşması son derece normal karşılanmaktadır. Yosunlar havuz da oluşmuş ise havuzu yosunlardan temizlemek […]

Spa İçin Isıtmalı Yatak Seçimi

SPA merkezi sağlık ve de güzellik için tercih edilmekte olan yerler arasındadır. Kullanılmak da olan ürünler ve inşası ile natürel bir görünüm içindedir. Doğal mineraller kullanılması ile de sağlık açısından kullanılan bir yer olmaktadır. Kişiler rahatlamak için ve de arınmak için SPA merkezleri hizmet sunmaktadır. SPA inşası için kullanılması gereken ürünler doğal ve de nitelikli […]

Sauna Aksesuarları Neye Göre Tercih Edilmelidir?

Sauna insanların sağlığı ve de aynı anda halsizliğin ortadan kaldırılması basamağında ne kadar iyi geldiğini tüm herkes bilir. Sauna adımında insanların istirahat etmek de ve de bazı rahatsızlıkları iyileştirilmesinde de fayda sağlayan bir faktördür. Bundan dolayıdır ki insanlar saunayı tercih ederken birkaç ayrıntıyı dikkat etmeleri gereklidir. Bu mevzuda ise sauna yapımın da inşa halinde katılmakta […]

Olimpik Havuz Nasıl İnşa Edilir?

Havuz inşa etmede yurdumuzda hizmet sunmakta olan birkaç başarılı şirket içerisinde gösterilmekte olan Tema Havuz firmamız edinmiş olduğu deneyim, uzmanlık ve senelerdir bu işi doğru bir biçimde gerçekleştiriyor olması bu hususun son derece en iyi göstergesi olmaktadır. Müşterilerinin memnuniyetlerini ön planda tutmamız firmamızın vizyonu olarak görülür. Şirketimiz aracılığı ile sunulan hizmet içerisinde havuz inşa etme, […]

Kış Bakım İlacı Ne İşe Yarar?

Havuz, genellikle şahsın hususiyet ile yaz günlerinde kişilerin yüzmek, güzel vakit geçirmek ve de sıcak havayı üzerlerinden atmak için kullandığı, çelikten ve de betonarmeden inşa edilmiş eğlence alanlarından birisidir. Ayrıca havuzlar şehri süsleyen çok ilgi çeken ve de arzu edilen unsurlar arasındadır. Havuz suyu kuyulardan, göllerden ve de belediye şebeke suyundan elde edilmektedir. Havuzlarda Kirlilikİçerikte […]

Havuz Yüzey Temizleyiciler Ne Sıklıkla Kullanılmalı?

Havuzların sıhhatli bir biçimde kalması adına havuz sularının dengede durması gerekmektedir. Bu husus adına da havuz suları içinde türlü işlemler gerçekleşmesi gerekmektedir. Bu işlemlerin önceliğinde havuz içerisinin temizlenmesi gelmektedir. Havuz içerisi temizlik sistemi türlü havuz ürünleri ile sağlanmaktadır. Olası bir noktaya havuz inşası adına gerekmekte olan bütün seçenekler düşünülmesinden sonra havuzların sıhhatli ve kullanımlı bir […]

Havuz Su Perdesi Ne İşe Yarar?

Bütün ülkede ve İstanbul’ da nitelikten taviz vermeyen müşteri memnuniyetlerini öncelikli olarak tutmakta olan inşa piyasasının son derece başarılı şirketlerinden bir tanesi olan Tema Havuz şirketi uzun seneler boyunca bu piyasa da bulunmakta olmaktadır. Şartsız müşterilerinin memnuniyetlerini her vakit ön planda tutup yapmış olduğu uzman uygulamaları ile çalışma yaşamında ehemmiyet kazanmakta olduğu bu sayede sauna, […]

Havuz PH Ayarı Nasıl Yapılmalıdır?

Eğer ki havuz mevzu ise en mühim olanı havuzda havuz kimyasalları ile temizlenmesi gerek olduğudur. Sistemli olarak havuzun temizliği ve de bakımı yapılması lazım.  Yapılmazsa eğer havuz sağlınızı tehdit edecek bir hale varır. Bu da son derece tehlikeli olmaya başlar. Hususi olarak ortak kullanım alanı olan havuzun hijyeni havuzun kullanımını sağlamakta olan kişilerin hasta olmaması […]

Havuz Parlatıcılar Nasıl Kullanılmalıdır?

Havuz inşası çok nitelikli ürünlerin kullanılması son derece önem arz etmektedir. Nitelikli ürünlerin kullanılan havuzlar hem uzun bir zaman boyunca dayanıklı olacak hem de siz değerli müşterilerimiz bir problem yaşamayacaksınızdır. Havuzların nitelikli ürünler kullanarak inşa edilmesinin yanı sıra son derece mühim olan bir diğer mevzu ise havuzun düzenli bakım ve de hijyenin sağlanmasıdır. Hijyen bir […]

Havuz Mozaikleri Nasıl Yerleştirilir?

Yaz sezonu ile birlikte havuz tatil noktalarının vazgeçilmeyen öğesi olmaktadır. Bu husustan ötürü insanları tesir altına almak adına havuzların temizlikleri, suların berraklığı kadar içerisinin ya da etrafının dekorasyonu da oldukça fazla mühim olan bir konu olmaktadır. Bu adımda www.temahavuz.com.tr firması gerekli olan hizmeti sağlamaktadır. Aynı zamanda ise site içinde havuz ile ilgili teknik bilgileri de […]