Otomatik Havuz Kapakları Çeşitleri ve Faydaları
Bize Ulaşın

Otomatik Havuz Kapakları Çeşitleri ve Faydaları

Otomatik yüzme havuzu kapaklarına yatırım yapılması havuzların kullanımını sağlamak için oldukça çok yararlı bir seçimlerden bir tanesi olmaktadır. Ehemmiyetli, huzurlu, havuzun temizliği, su da tasarruf edilmesi ve de enerjide verimlilik için otomatik havuz kapaklarını kullanmayı arzu edilmelidir. Bu avantajların tümü havuzun ömrünü uzatacak ve de tasarruf etmenize oldukça yardımcı olacaktır.

Otomatik havuz kapakları yalın bir kasnak prensibi ile çalışır. El ile işlem yapmanıza gerek kalmadan kolayca açılabilen ve de kapanabilen motorlu bir cihaza bağlı olan kapaklar genellik ile sentetik reçine ve de plastik bir kaplama malzemesinden oluşur.

Monte edilmesi havuzun bir ucunda büyük bir makaraya yer verilmesi ile gerçekleşir. Havuzun uzun kenarındaki iki düz yol mekanizmanın ipini ve de kasnaklarını barındırmaktadır. Kapak ip sarılır iken açılır gevşer iken de kapanır.

Otomatik kaplamayı böylesine alımlı yapan madde de kullanımı oldukça kolay olmasıdır. Yalnızca bir düğmeye basılarak ya da bir anahtarı döndürerek kapak geri çekilmekte ve kendi kendine toplanmaktadır. Özetle, siz istediğinizde görünür olması ya da yok olmasıdır. Kapaklar havuzun yüzeyi ile onun dışarısında kalan şeyler arasında bariyer görevi görmesidir.

Bu otomatik sistemlerden birisini yeni bir havuza ya da mevcut bir havuza eklemek büyük bir ilk ödeme gerektirir. Havuzun ölçülerine ve de havuzun biçimine bağlı olarak otomatik kapakların fiyatı farklılık göstermektedir. Serbest biçimdeki dizaynlar da ise bu fiyat daha fazla olabilmektedir.

Bundan dolayı da maliyet sizin için faydalı olmaktadır. Havuzu çok daha verimli kullanabileceğiniz için tasarruf etmeye gidebilmektesiniz. Bundan dolayı da uzun mühlet havuzunuzu daha çok kullanışlı olmasını sağlayabilmektesiniz

Otomatik Havuz Kapağının Faydası: Temiz Ve Çekici Havuz

Hiç kimse kirli bir havuz suyuna girmek ya da havuz temizliğine çok fazla zaman ayırmak istemez. Otomatik havuz kapakları havuzlara girebilecek bütün kir ve de kalıntılara engel olabilmesinden dolayı havuzlar daha temiz kalabilmektedir.

Havuzları kullanmaya başladığınız zaman kapak açık olacaktır bazı kirli maddeler girecektir. Fakat havuzunuz geride kalan vakitlerde kapalı olacağı için genel olarak temizliğe ayırmanız gerekli zaman daha çok azalacaktır.

Havuzunuzu günde iki saat açık tutmanız durumunda kaldığınızı düşündüğümüzde. Bu durumdan dolayı çeşitli kirler, yapraklar, küçük dallar, böcekler ve de daha başka kirletici maddeler bu zaman zarfında havuza girebilecektir.

Sonuçta havuzunuzu temizlemek için daha az bir vakit harcarsınız zira otomatik kapaklar yardımıyla geriye kalan zamanda bu tür unsurların havuzun suyuna girme gibi bir imkanı bulamazlar. Otomatik havuz temizleyicisine sahipseniz bunu çalıştırabilirsiniz ya da bir havuz ağı kullanarak temizliğini kısa zamanda gerçekleştirmiş olursunuz.

Bundan başka filtreleme döngüleri için daha az vakit anlamına gelebilmektedir. Her gün filtreleme için gerekli olmakta olan güç kullanımını daha az düzeye indirilmesini başarabilirsiniz. Mesela, pompayı sekiz saat çalışıyorsa otomatik kapaklar sayesinde bu çalışmayı dört saate düşürebilmektesiniz. Bundan dolayı hem enerjiden hem de enerjiden tasarruf etmiş olacaksınız ve de pompanız aşınmasına engel olmuş olacaksınız.

Benzeri bir şekilde, bir havuz kapağı ve ürettiği temiz su, filtrenin ömrünü daha fazla olmasını sağlamaktadır. Havuzda daha az kir olacağından filtre daha iyi çalışacaktır. Daha önemlisi filtre temizlemeleri arasındaki zaman eskisinden daha fazla uzun olabilecektir.

Her yapılan temizlik filtrenin bazı aşınmalarına neden olmaktadır. Bundan dolayı da daha düşük temizleme hızı sayesinde çok daha uzun bir filtre ömrüne sahip olabilmektesiniz. Daha az temizlik yaparak vakit ve de fazladan tasarruf edebilmektesiniz.

Otomatik Havuz Kapağının Faydası: Su Tasarrufu

Otomatik havuz kapakları, havuzlardaki su kaybının önüne geçebilmek için en kusursuz bir yol olmaktadır. Yapılan araştırmalara göre havuzdaki ve de SPA’ lardaki su kaybının %70’ni buharlaştırma oluşturmaktadır.

Havuz sularının düzeyi beklenmekte olan düzeyden düşük ise muhtemel nedeni gün içinde ortaya çıkmış buharlaşmadan başka hiçbir unsur olmamaktadır. Buharlaşmanın 3 ana sebebi vardır. Yüksek dış alan sıcaklıkları, nem eksiklikleri ve rüzgar ya da güneş gibi hususlara maruz kalmakta olan bu 3 ana etmeni oluşturmaktadır.

Bu hususları büsbütün kontrol edebilmek olanaksızdır. Bu durum ile beraber bir havuz örtüsü kullanımı doğanın oluşturmakta olduğu bu etmenleri dengede tutma mevzusunda sizlere destek olabilir. İşinize fayda sağlayacak bir havuz kapakları kullanımını sağlayarak bu mevzuda tesirli bir çözüm üretebilmektesiniz.

Bu bariyer, su üstünde aracısız güneş ışıklarından gelmekte olan ısıyı bloke edip buharlaşmaları yüksek miktarda azaltır. Havuz kapağı ayrıca havuz yüzeylerine vurmakta olan ve su kaybına neden olan rüzgar gibi hususları önlemektedir. Dışarıda olan hava hususiyet ile kuru olsa dahi bir havuz kapağı tesirlerini hafifletmeye destek olur.

Kusursuz bir biçimde takılmış bir havuz kapağı kullanımını sağlamak bu mevzularda yüksek bir fark yaratır. Gerçekleştirilen araştırmalar bir havuz kapağı kullanımının sağlandığı zaman su kayıplarının % 95 miktarında azaltacağını gösterir.

Otomatik Havuz Kapağının Faydaları: Enerji Verimliliği

Yaz döneminden çıkıp kış dönemine geçiş yapıldığında havuz sularını konforlu bir sıcaklıkta tutabilmek adına gazlı ısıtıcı ya da ısı pompaları çalıştırılması gerekir. Bu mevzu oldukça çok gaz ya da elektrik kullanmanıza sebep olacaktır.

Bu durum ile beraber, bir havuz örtüsü ayrıca tasarruf etmenize yardımcı olacak bir etken olarak yüzme sezonlarını uzatmak mevzusunda sizlere destek olacaktır. Dışarı soğuk iken havuz suyunu ısıtmak adına ayrıyeten enerji fiyatı ödemeyi istememekte iseniz havuz kapağı kullanımını sağlama yollarına gidebilmektesiniz. Böylelikle kullanmış olduğunuz ısıtıcı sayesinde imal edilen sıcaklıkların korunmasını sağlayabilmektesiniz.

Su buharlaşmaları, enerji kaybetmenin son derece yüksek sebeplerinden bir tanesidir. İlk önce belirtilmiş olduğu gibi, bir havuz kapağı buharlaşmaları mühim oranda azaltabilir. Yaz ikliminde bile belli coğrafi bölgede gece sıcaklık dramatik bir şekilde düşüş gösterir. Bu çeşit mevzularda güneş battığı zaman havuzların örtülmesini sağlayıp buharlaşmayı da oldukça aza indirip enerji fiyatını düşürmeyi başarabilmektesiniz.

Netice olarak, bir havuz kapağının kullanımını sağlamak ısıtma fiyatlarını takribi % 70 miktarında düşürebilir ve toplam elektrik fiyatlarında % 50’ ye kadar tasarruf etmelerinizi sağlar. Otomatik kapak, elektrikten tasarruf sağlayabilmeniz adına sizlere seçebileceğiniz bir yolu daha sunar. Havuzlarda bulunmakta olan havuz temizleyicileri ve filtre pompaları gibi ekipmanlar oldukça az bir zaman çalışacağı için bu durumdan tasarruf etmeyi sağlayabilirsiniz.

Otomatik Havuz Kapağının Faydaları: Ekstra Güvenlik

Güvenlik, evinde küçük çocukları olan havuz sahibi kişileri ve benzeri halde olmakta olan küçük çocukların yakın arkadaşları adına da bir kaygı kaynağı olmaktadır. Havuz alarmları, çitler ve kapı alarmları ve benzeri gibi etmenlere ilave olarak yüzme dersinin verilmesi ve kuvvetli havuz kaidelerinin uygulanmaları güvenliklere etki sağlar.

Yetişkin insanlar aracılığı ile yapılmakta olan gözetimler nerede ise seçeneksiz haldedir. Güvenlikleri yükseltmek adına kullanımını sağlayabileceğiniz oldukça iyi fiziki önlemlerden bir tanesi dayanıklı bir otomatik havuz kapağı olmaktadır. Bunun nedeni ise otomatik havuz kapağı kuvvetli ve sağlam olduğundan kişilerin, hususiyet ile çocukların ve evcil hayvanların havuzlara düşmelerini önlemek mevzusunda büyük ölçüde güvenlik sunar.

Hususiyet ile kış aylarında sıcaklık donma derecesinin altına düştüğü soğuk yerlerde havuz sahibi olan kişiler bir iki az boyunca havuzunu kapatmak zorunda kalır. Genellik ile otomatik kapaklar bu uygulama adına bir kış örtüsü olarak kullanabilir.

Bu durum ile beraber, havuz açık iken ve kullanımı sağlanır iken yaz ve ilkbahar dönemlerinde güvenlik adına havuz kapağından faydalanmak muhtemeldir. Bu hususa başvurulması halinde havuz kapağı sayesinde evinizin bahçesine giren ya da etrafa koşturan çocuklarınız ya da evcil hayvanınız var ise bunların güvenliklerini sağlamanız mümkün olmaktadır.

Evde çocuğu olan bireyler genel de havuz güvenliklerini sağlayabilmek adına yalnız bir tuş ile açılıp kapanabilen kapak modelinin seçimini yapabilirsiniz. Bu biçimde anahtarı her zaman yanınızda tutarak havuz kapağınızın kapalı ya da açık olduğunu devamlı olarak kontrol edebilme imkanına sahip olabilmektesiniz.

Otomatik havuz kapağının kuvveti değişik olabilir. Yalnız pek çoğu bir iki insanın ağırlıklarını kaldıracak kuvvete sahip olmaktadır. Bu duruma karşın, havuz kapağına çıkılmamalı ya da eğlenmek maksatlı oynamak için havuz kapaklarının kullanımını sağlamaya çalışmayınız.

Çocuklarınız var ise onlara havuz örtülerinin oynanmak için mütenasip bir alan olmadığını söyleyerek uyarıda bulunmalısınız. İlave olarak, bireylerin çocuklarına uyarıda bulunur iken havuz kapaklarının çocukların güvenlikleri için olduğunu da anlatması gerekir.

Otomatik Havuz Kapağının Faydaları: Hızlı Ve Kullanışlı Kullanım

Gözenekli ve sert havuz kapağı otomatik kapaklar gibi pek çok değişik avantaj sunar. Yalnız havuz kapaklarının açılmaları ve kapanmaları son derece güç olmaktadır. Havuz kapaklarını su üstünde döndürmeli ya da yaymalısınız, güverte bölümünün çevresine bağlanması ya da tutturulması gerekir. Havuzların kullanımını sağlamak adına kapakları çıkartmalı, bağlantıyı kesmeli ve de kapağı saklamanız gerekmektedir.

Otomatik havuz kapağına yatırım yapılması oldukça mühim hediyelerden bir tanesi oldukça açık olmaktadır. Kendilerinin depolama alanı bulunmaktadır ve bir dakika içinde açılarak kapanarak kullanma pratikliği sağlar. Böylelikle otomatik havuz kapaklarını arzu ettiğiniz vakit açıp kapatma imkanına sahip olabilirsiniz.

Bu pratikliğin oldukça düzgün kullanılmaya yol açacak olması akla gelmesi zor olmamaktadır. Herhangi bir alet gibi havuz kapağının kullanımını sağlamak oldukça çok karşılık gerektirmemektedir. Son derece mühim olanı havuzlardan uzak olmakta olan kapakların fonksiyonellik kapsamından problem yaratması kaçınılmaz olmaktadır.

Otomatik kapakların pratik kullanımının sağlanabilir olması kapağı her gün devamlı olarak kullanmak mevzusunda sizlere destek olabilir. Netice olarak, Otomatik kapaklar bir kapağın sağlayacağı yararları oldukça en yüksek seviyeye çıkarmaktadır.

Otomatik havuz kapakları türlü güvenlik ve bütçe sebepleri adına oldukça mantıklı olmaktadır. Yeni havuz ya da yenilenebilecek bir havuz adına otomatik havuz kapakları fiyatı çoğaltacak bir etmen olmaktadır. Seneler ilerledikçe sağlamış olduğu yararlar sayesinde otomatik havuz kapağı bakım maliyetini dengede tutma potansiyeline sahip olmaktadır.

Bu kuvvetli kapak, hususiyet ile çocuk ve evcil hayvanları her zaman takip edememenizden dolayı evlerde içiniz huzurlu bir biçimde hareket etmenizi sağlamanız için destek olacaktır. Güvenli bir koruma sağlamakta olan ve bir tuş ile kapağın kapanıp açılmasını sağlamakta olan bir teknoloji donatısı sağlamakta olduğu birçok değişik pratiklik yer almaktadır. Havuzların kapanmalarını sağlar iken ayrıca ısıtma fiyatlarından tasarruf edebilmektesiniz.

Dalış tahtası hakkında bilgi sahibi olmak ya da daha çok bilgiye gereksinim duyuyor iseniz anında irtibat formumuzu doldurarak, info@temahavuz.com.tr e-posta adresinden yazarak ya da 0 216 529 00 37 telefon numarasını arayarak firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.

 

 

 

Diğer Yazılar

Havuz Temizliğinde Nelere Dikkat Edilir?

Havuzların temizlenmesi havuzun sıhhatli bir şekilde kalması adına son derece mühim bir husus olmaktadır. Temizleme işlemi için de havuz sularının dengeli bir şekilde olması ve dengeli kalması gerekmektedir. Havuzları temizleme işlemi için suda havuz içerisinin temizlenmesi gibi bir takım işlemler gerçekleşmektedir. Havuz suyu ne derece hijyenik olur ise havuzların yüzeyi de o ölçüde temiz olmaktadır. […]

Havuz Sıcaklığı Ayarlanırken Nelere Dikkat Edilir?

Havuzlar yalnızca yaz döneminde olmamak ile beraber kış dönemlerinde de kullanımı sağlanabilen yalnız bu durum için havuz sıcaklığına özen ve dikkat gösterilmesi gerekli olan oyun merkezleri olmaktadır. Bu neden ile havuz hangi yöntem kullanımı sağlanarak ısıtılacağına da nasıl ısıtılacak olacağına da özen gösterilmesi gerekmektedir. Sıcaklık ayarları gerçekleşmesi gerekli olan havuz son derece daha fazla kapalı […]

Havuz Klorlarının Yararları Nelerdir?

Havuz yaz mevsiminin hiçbir biçimde göz ardı edilmeyen mekanları arasında olmaktadır. Tatil için nereye gidecek olur iseniz olun her yerde havuz yer almakta olmaktadır. Havuzu bulunmayan bir otel olması son derece zor olmaktadır. Yalnız havuz topluluk ve büyük kalabalıklar aracılığı ile fazla seçimi yapılan mekanlar olduklarından dolayı havuz pislenir ve peşi sıra bir takım sağlığı […]

Havuz Klorları Nasıl Kullanılmalıdır?

Havuzların klorları belirli bir ölçüde havuza aktarılır ve bu ölçü geçerek fazla aktarılırsa insan sağlığını bozabilmektedir. Bunun gibi havuz kimyasalları, havuza fazla atılırsa insan vücudunda zararları olmaktadır. Klor havuzun büyüklüğüne göre atılacak ölçüsü de değişmektedir. Örneğin 25 metrekare bir havuza göre yalnızca 1 kilogram klor yeterli olmaktadır. Ancak 100 metrekare bir havuzlar için 4 kilogram […]

Havuz Kimyasalları Kullanılmadığında Nelerle Karşılaşılır?

Havuzları temizleme kimyasalları havuzun temizlenmesi, hijyenik bir duruma gelmesini ve havuza toz girmesinin önlenmesi kapsamında mühim öğeler ile birlikte Sağlık Bakanlığı aracılığı ile belirlemiş olduğu kaidelere uyulması kapsamında da kullanımı sağlanması mecburi olan maddeler olmaktadır. Havuz kimyasalları aynı zamanda havuz içerisine toz girmesini de önlemek ile beraber alanın iyileşmesi, temizlik fiyatının azaltılması, ısıtma fiyatlarının düşürülmesi […]

Havuz Bakımı Nasıl Yapılır?

Hayat alanlarının oldukça fazlasına havuz projeleri ilave edilmektedir. Ayrıca büyük iş yerleri ve konaklama ortamları içerisinde fazla kaliteli havuzun projesi gerçekleşmektedir. Rahatlık ve lüks yaşam maksatları çerçevesinde birbirlerinden değişik hususiyetlerde ki havuz, mekanların içerisinde seçimi yapılmaktadır. Havuzların proje hususiyetleri içerisinde; süs havuzları, ısıtmalı kış havuzları, prefabrik dizayn havuzları ve benzerleri gibi hususiyetler bulunmaktadır. Havuzun dış […]

Antalya Havuz Yapımı

Havuz Arıtma Sistemleri ve Filtre Temizleyiciler

Havuz inşasına karar verdiğiniz andan itibaren ilk aşamasından son aşamasına kadar en ufak ayrıntıya dikkat edilmesi gerekmektedir. Havuzun nereye inşa edileceği, betonun nasıl döküleceği, izolasyonun nasıl yapılacağını, bordürlerin nasıl yerleşeceğini, ve son olarak ta filtre temizleyicilerin yerleştirilmesine itina ile belirlenen ve de yapılan şeyler olmaktadır. Havuz inşasının son aşamasında yer almakta olan filtre temizleyiciler büyük […]

Buhar Odası Ekipmanları Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yıllardan bu yana buhar ve de sauna banyoları terapötik banyo tecrübesini sağlamıştır. Şu an son yenilikler ile buhar banyosu ekipmanı, yüksek bir rahatlama ve de sağlık yararları sağlamak için aşamalı olarak geliştirilmektedir. Buhar sauna banyosu terlemeyi sağlar, kasların gevşemesine yardımcı olmaktadır ve de gençleşmeyi sağlamaktadır. Önceleri buhar banyosu ekipmanları yalnızca kaplıcalarda, otellerde ve de spor […]

Yüzme Havuzu Maliyeti Nedir?

Havuzları satın almak ya da havuz inşa ettirmek oldukça büyük bir karar olmaktadır. İlk olarak havuz fiyatını iyi bir şekilde hesaplamanız ve bütçelerinize uygun olarak hareket etmeniz gerekmektedir. Tema Havuz olarak maksadımız havuz adına ayırmış olduğunuz bütçe için uygun fiyat bilgileri ile sizlere destek olmaktayız. Bu hususta bulunmakta olan havuz fiyatlarının standart havuz olarak bilinmekte […]

Yüzme Havuzu Enerji Kontrolü Ve Doğru Ekipman Kullanımı

Yüzme havuzuna sahip olmak sağlık ve eğlence kapsamında oldukça mühim bir seçim olmaktadır. Bu duruma karşın enerji kontrolünü oldukça iyi bir biçimde gerçekleştirmek ve gelecek oldukça pahalı fiyatlı faturalardan kaçınılması gerekir. Yüzme havuzlarınız adına enerji elverişliliğini geliştirmek gerekir. İlk olarak kullanımını sağladığınız bulunmakta olan havuzdaki sistemi gözden geçirmelisiniz ve azıcık çaba sarf ederek mühim olanakları […]