Otomatik Havuz Kapakları Çeşitleri ve Faydaları
Bize Ulaşın

Otomatik Havuz Kapakları Çeşitleri ve Faydaları

Otomatik yüzme havuzu kapaklarına yatırım yapılması havuzların kullanımını sağlamak için oldukça çok yararlı bir seçimlerden bir tanesi olmaktadır. Ehemmiyetli, huzurlu, havuzun temizliği, su da tasarruf edilmesi ve de enerjide verimlilik için otomatik havuz kapaklarını kullanmayı arzu edilmelidir. Bu avantajların tümü havuzun ömrünü uzatacak ve de tasarruf etmenize oldukça yardımcı olacaktır.

Otomatik havuz kapakları yalın bir kasnak prensibi ile çalışır. El ile işlem yapmanıza gerek kalmadan kolayca açılabilen ve de kapanabilen motorlu bir cihaza bağlı olan kapaklar genellik ile sentetik reçine ve de plastik bir kaplama malzemesinden oluşur.

Monte edilmesi havuzun bir ucunda büyük bir makaraya yer verilmesi ile gerçekleşir. Havuzun uzun kenarındaki iki düz yol mekanizmanın ipini ve de kasnaklarını barındırmaktadır. Kapak ip sarılır iken açılır gevşer iken de kapanır.

Otomatik kaplamayı böylesine alımlı yapan madde de kullanımı oldukça kolay olmasıdır. Yalnızca bir düğmeye basılarak ya da bir anahtarı döndürerek kapak geri çekilmekte ve kendi kendine toplanmaktadır. Özetle, siz istediğinizde görünür olması ya da yok olmasıdır. Kapaklar havuzun yüzeyi ile onun dışarısında kalan şeyler arasında bariyer görevi görmesidir.

Bu otomatik sistemlerden birisini yeni bir havuza ya da mevcut bir havuza eklemek büyük bir ilk ödeme gerektirir. Havuzun ölçülerine ve de havuzun biçimine bağlı olarak otomatik kapakların fiyatı farklılık göstermektedir. Serbest biçimdeki dizaynlar da ise bu fiyat daha fazla olabilmektedir.

Bundan dolayı da maliyet sizin için faydalı olmaktadır. Havuzu çok daha verimli kullanabileceğiniz için tasarruf etmeye gidebilmektesiniz. Bundan dolayı da uzun mühlet havuzunuzu daha çok kullanışlı olmasını sağlayabilmektesiniz

Otomatik Havuz Kapağının Faydası: Temiz Ve Çekici Havuz

Hiç kimse kirli bir havuz suyuna girmek ya da havuz temizliğine çok fazla zaman ayırmak istemez. Otomatik havuz kapakları havuzlara girebilecek bütün kir ve de kalıntılara engel olabilmesinden dolayı havuzlar daha temiz kalabilmektedir.

Havuzları kullanmaya başladığınız zaman kapak açık olacaktır bazı kirli maddeler girecektir. Fakat havuzunuz geride kalan vakitlerde kapalı olacağı için genel olarak temizliğe ayırmanız gerekli zaman daha çok azalacaktır.

Havuzunuzu günde iki saat açık tutmanız durumunda kaldığınızı düşündüğümüzde. Bu durumdan dolayı çeşitli kirler, yapraklar, küçük dallar, böcekler ve de daha başka kirletici maddeler bu zaman zarfında havuza girebilecektir.

Sonuçta havuzunuzu temizlemek için daha az bir vakit harcarsınız zira otomatik kapaklar yardımıyla geriye kalan zamanda bu tür unsurların havuzun suyuna girme gibi bir imkanı bulamazlar. Otomatik havuz temizleyicisine sahipseniz bunu çalıştırabilirsiniz ya da bir havuz ağı kullanarak temizliğini kısa zamanda gerçekleştirmiş olursunuz.

Bundan başka filtreleme döngüleri için daha az vakit anlamına gelebilmektedir. Her gün filtreleme için gerekli olmakta olan güç kullanımını daha az düzeye indirilmesini başarabilirsiniz. Mesela, pompayı sekiz saat çalışıyorsa otomatik kapaklar sayesinde bu çalışmayı dört saate düşürebilmektesiniz. Bundan dolayı hem enerjiden hem de enerjiden tasarruf etmiş olacaksınız ve de pompanız aşınmasına engel olmuş olacaksınız.

Benzeri bir şekilde, bir havuz kapağı ve ürettiği temiz su, filtrenin ömrünü daha fazla olmasını sağlamaktadır. Havuzda daha az kir olacağından filtre daha iyi çalışacaktır. Daha önemlisi filtre temizlemeleri arasındaki zaman eskisinden daha fazla uzun olabilecektir.

Her yapılan temizlik filtrenin bazı aşınmalarına neden olmaktadır. Bundan dolayı da daha düşük temizleme hızı sayesinde çok daha uzun bir filtre ömrüne sahip olabilmektesiniz. Daha az temizlik yaparak vakit ve de fazladan tasarruf edebilmektesiniz.

Otomatik Havuz Kapağının Faydası: Su Tasarrufu

Otomatik havuz kapakları, havuzlardaki su kaybının önüne geçebilmek için en kusursuz bir yol olmaktadır. Yapılan araştırmalara göre havuzdaki ve de SPA’ lardaki su kaybının %70’ni buharlaştırma oluşturmaktadır.

Havuz sularının düzeyi beklenmekte olan düzeyden düşük ise muhtemel nedeni gün içinde ortaya çıkmış buharlaşmadan başka hiçbir unsur olmamaktadır. Buharlaşmanın 3 ana sebebi vardır. Yüksek dış alan sıcaklıkları, nem eksiklikleri ve rüzgar ya da güneş gibi hususlara maruz kalmakta olan bu 3 ana etmeni oluşturmaktadır.

Bu hususları büsbütün kontrol edebilmek olanaksızdır. Bu durum ile beraber bir havuz örtüsü kullanımı doğanın oluşturmakta olduğu bu etmenleri dengede tutma mevzusunda sizlere destek olabilir. İşinize fayda sağlayacak bir havuz kapakları kullanımını sağlayarak bu mevzuda tesirli bir çözüm üretebilmektesiniz.

Bu bariyer, su üstünde aracısız güneş ışıklarından gelmekte olan ısıyı bloke edip buharlaşmaları yüksek miktarda azaltır. Havuz kapağı ayrıca havuz yüzeylerine vurmakta olan ve su kaybına neden olan rüzgar gibi hususları önlemektedir. Dışarıda olan hava hususiyet ile kuru olsa dahi bir havuz kapağı tesirlerini hafifletmeye destek olur.

Kusursuz bir biçimde takılmış bir havuz kapağı kullanımını sağlamak bu mevzularda yüksek bir fark yaratır. Gerçekleştirilen araştırmalar bir havuz kapağı kullanımının sağlandığı zaman su kayıplarının % 95 miktarında azaltacağını gösterir.

Otomatik Havuz Kapağının Faydaları: Enerji Verimliliği

Yaz döneminden çıkıp kış dönemine geçiş yapıldığında havuz sularını konforlu bir sıcaklıkta tutabilmek adına gazlı ısıtıcı ya da ısı pompaları çalıştırılması gerekir. Bu mevzu oldukça çok gaz ya da elektrik kullanmanıza sebep olacaktır.

Bu durum ile beraber, bir havuz örtüsü ayrıca tasarruf etmenize yardımcı olacak bir etken olarak yüzme sezonlarını uzatmak mevzusunda sizlere destek olacaktır. Dışarı soğuk iken havuz suyunu ısıtmak adına ayrıyeten enerji fiyatı ödemeyi istememekte iseniz havuz kapağı kullanımını sağlama yollarına gidebilmektesiniz. Böylelikle kullanmış olduğunuz ısıtıcı sayesinde imal edilen sıcaklıkların korunmasını sağlayabilmektesiniz.

Su buharlaşmaları, enerji kaybetmenin son derece yüksek sebeplerinden bir tanesidir. İlk önce belirtilmiş olduğu gibi, bir havuz kapağı buharlaşmaları mühim oranda azaltabilir. Yaz ikliminde bile belli coğrafi bölgede gece sıcaklık dramatik bir şekilde düşüş gösterir. Bu çeşit mevzularda güneş battığı zaman havuzların örtülmesini sağlayıp buharlaşmayı da oldukça aza indirip enerji fiyatını düşürmeyi başarabilmektesiniz.

Netice olarak, bir havuz kapağının kullanımını sağlamak ısıtma fiyatlarını takribi % 70 miktarında düşürebilir ve toplam elektrik fiyatlarında % 50’ ye kadar tasarruf etmelerinizi sağlar. Otomatik kapak, elektrikten tasarruf sağlayabilmeniz adına sizlere seçebileceğiniz bir yolu daha sunar. Havuzlarda bulunmakta olan havuz temizleyicileri ve filtre pompaları gibi ekipmanlar oldukça az bir zaman çalışacağı için bu durumdan tasarruf etmeyi sağlayabilirsiniz.

Otomatik Havuz Kapağının Faydaları: Ekstra Güvenlik

Güvenlik, evinde küçük çocukları olan havuz sahibi kişileri ve benzeri halde olmakta olan küçük çocukların yakın arkadaşları adına da bir kaygı kaynağı olmaktadır. Havuz alarmları, çitler ve kapı alarmları ve benzeri gibi etmenlere ilave olarak yüzme dersinin verilmesi ve kuvvetli havuz kaidelerinin uygulanmaları güvenliklere etki sağlar.

Yetişkin insanlar aracılığı ile yapılmakta olan gözetimler nerede ise seçeneksiz haldedir. Güvenlikleri yükseltmek adına kullanımını sağlayabileceğiniz oldukça iyi fiziki önlemlerden bir tanesi dayanıklı bir otomatik havuz kapağı olmaktadır. Bunun nedeni ise otomatik havuz kapağı kuvvetli ve sağlam olduğundan kişilerin, hususiyet ile çocukların ve evcil hayvanların havuzlara düşmelerini önlemek mevzusunda büyük ölçüde güvenlik sunar.

Hususiyet ile kış aylarında sıcaklık donma derecesinin altına düştüğü soğuk yerlerde havuz sahibi olan kişiler bir iki az boyunca havuzunu kapatmak zorunda kalır. Genellik ile otomatik kapaklar bu uygulama adına bir kış örtüsü olarak kullanabilir.

Bu durum ile beraber, havuz açık iken ve kullanımı sağlanır iken yaz ve ilkbahar dönemlerinde güvenlik adına havuz kapağından faydalanmak muhtemeldir. Bu hususa başvurulması halinde havuz kapağı sayesinde evinizin bahçesine giren ya da etrafa koşturan çocuklarınız ya da evcil hayvanınız var ise bunların güvenliklerini sağlamanız mümkün olmaktadır.

Evde çocuğu olan bireyler genel de havuz güvenliklerini sağlayabilmek adına yalnız bir tuş ile açılıp kapanabilen kapak modelinin seçimini yapabilirsiniz. Bu biçimde anahtarı her zaman yanınızda tutarak havuz kapağınızın kapalı ya da açık olduğunu devamlı olarak kontrol edebilme imkanına sahip olabilmektesiniz.

Otomatik havuz kapağının kuvveti değişik olabilir. Yalnız pek çoğu bir iki insanın ağırlıklarını kaldıracak kuvvete sahip olmaktadır. Bu duruma karşın, havuz kapağına çıkılmamalı ya da eğlenmek maksatlı oynamak için havuz kapaklarının kullanımını sağlamaya çalışmayınız.

Çocuklarınız var ise onlara havuz örtülerinin oynanmak için mütenasip bir alan olmadığını söyleyerek uyarıda bulunmalısınız. İlave olarak, bireylerin çocuklarına uyarıda bulunur iken havuz kapaklarının çocukların güvenlikleri için olduğunu da anlatması gerekir.

Otomatik Havuz Kapağının Faydaları: Hızlı Ve Kullanışlı Kullanım

Gözenekli ve sert havuz kapağı otomatik kapaklar gibi pek çok değişik avantaj sunar. Yalnız havuz kapaklarının açılmaları ve kapanmaları son derece güç olmaktadır. Havuz kapaklarını su üstünde döndürmeli ya da yaymalısınız, güverte bölümünün çevresine bağlanması ya da tutturulması gerekir. Havuzların kullanımını sağlamak adına kapakları çıkartmalı, bağlantıyı kesmeli ve de kapağı saklamanız gerekmektedir.

Otomatik havuz kapağına yatırım yapılması oldukça mühim hediyelerden bir tanesi oldukça açık olmaktadır. Kendilerinin depolama alanı bulunmaktadır ve bir dakika içinde açılarak kapanarak kullanma pratikliği sağlar. Böylelikle otomatik havuz kapaklarını arzu ettiğiniz vakit açıp kapatma imkanına sahip olabilirsiniz.

Bu pratikliğin oldukça düzgün kullanılmaya yol açacak olması akla gelmesi zor olmamaktadır. Herhangi bir alet gibi havuz kapağının kullanımını sağlamak oldukça çok karşılık gerektirmemektedir. Son derece mühim olanı havuzlardan uzak olmakta olan kapakların fonksiyonellik kapsamından problem yaratması kaçınılmaz olmaktadır.

Otomatik kapakların pratik kullanımının sağlanabilir olması kapağı her gün devamlı olarak kullanmak mevzusunda sizlere destek olabilir. Netice olarak, Otomatik kapaklar bir kapağın sağlayacağı yararları oldukça en yüksek seviyeye çıkarmaktadır.

Otomatik havuz kapakları türlü güvenlik ve bütçe sebepleri adına oldukça mantıklı olmaktadır. Yeni havuz ya da yenilenebilecek bir havuz adına otomatik havuz kapakları fiyatı çoğaltacak bir etmen olmaktadır. Seneler ilerledikçe sağlamış olduğu yararlar sayesinde otomatik havuz kapağı bakım maliyetini dengede tutma potansiyeline sahip olmaktadır.

Bu kuvvetli kapak, hususiyet ile çocuk ve evcil hayvanları her zaman takip edememenizden dolayı evlerde içiniz huzurlu bir biçimde hareket etmenizi sağlamanız için destek olacaktır. Güvenli bir koruma sağlamakta olan ve bir tuş ile kapağın kapanıp açılmasını sağlamakta olan bir teknoloji donatısı sağlamakta olduğu birçok değişik pratiklik yer almaktadır. Havuzların kapanmalarını sağlar iken ayrıca ısıtma fiyatlarından tasarruf edebilmektesiniz.

Dalış tahtası hakkında bilgi sahibi olmak ya da daha çok bilgiye gereksinim duyuyor iseniz anında irtibat formumuzu doldurarak, info@temahavuz.com.tr e-posta adresinden yazarak ya da 0 216 529 00 37 telefon numarasını arayarak firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.

 

 

 

Diğer Yazılar

Yosun Önleyiciler Ne Sıklıkla Kullanılmalıdır?

Yüzme havuzların da oluşan ve de havuz sahiplerini korku kaplayan en önemli nedenleri ilk sırasında yosunlar gelmektedir. Yosun problemi genelde gerekli olan önlemler alındığı zaman ve havuz kimyasalları ile havuzun bakımı yapıldığı zaman meydana gelmemektedir. Fakat bakımı sürekli ertelenmiş havuzlar da yosunların oluşması son derece normal karşılanmaktadır. Yosunlar havuz da oluşmuş ise havuzu yosunlardan temizlemek […]

Spa İçin Isıtmalı Yatak Seçimi

SPA merkezi sağlık ve de güzellik için tercih edilmekte olan yerler arasındadır. Kullanılmak da olan ürünler ve inşası ile natürel bir görünüm içindedir. Doğal mineraller kullanılması ile de sağlık açısından kullanılan bir yer olmaktadır. Kişiler rahatlamak için ve de arınmak için SPA merkezleri hizmet sunmaktadır. SPA inşası için kullanılması gereken ürünler doğal ve de nitelikli […]

Sauna Aksesuarları Neye Göre Tercih Edilmelidir?

Sauna insanların sağlığı ve de aynı anda halsizliğin ortadan kaldırılması basamağında ne kadar iyi geldiğini tüm herkes bilir. Sauna adımında insanların istirahat etmek de ve de bazı rahatsızlıkları iyileştirilmesinde de fayda sağlayan bir faktördür. Bundan dolayıdır ki insanlar saunayı tercih ederken birkaç ayrıntıyı dikkat etmeleri gereklidir. Bu mevzuda ise sauna yapımın da inşa halinde katılmakta […]

Olimpik Havuz Nasıl İnşa Edilir?

Havuz inşa etmede yurdumuzda hizmet sunmakta olan birkaç başarılı şirket içerisinde gösterilmekte olan Tema Havuz firmamız edinmiş olduğu deneyim, uzmanlık ve senelerdir bu işi doğru bir biçimde gerçekleştiriyor olması bu hususun son derece en iyi göstergesi olmaktadır. Müşterilerinin memnuniyetlerini ön planda tutmamız firmamızın vizyonu olarak görülür. Şirketimiz aracılığı ile sunulan hizmet içerisinde havuz inşa etme, […]

Kış Bakım İlacı Ne İşe Yarar?

Havuz, genellikle şahsın hususiyet ile yaz günlerinde kişilerin yüzmek, güzel vakit geçirmek ve de sıcak havayı üzerlerinden atmak için kullandığı, çelikten ve de betonarmeden inşa edilmiş eğlence alanlarından birisidir. Ayrıca havuzlar şehri süsleyen çok ilgi çeken ve de arzu edilen unsurlar arasındadır. Havuz suyu kuyulardan, göllerden ve de belediye şebeke suyundan elde edilmektedir. Havuzlarda Kirlilikİçerikte […]

Havuz Yüzey Temizleyiciler Ne Sıklıkla Kullanılmalı?

Havuzların sıhhatli bir biçimde kalması adına havuz sularının dengede durması gerekmektedir. Bu husus adına da havuz suları içinde türlü işlemler gerçekleşmesi gerekmektedir. Bu işlemlerin önceliğinde havuz içerisinin temizlenmesi gelmektedir. Havuz içerisi temizlik sistemi türlü havuz ürünleri ile sağlanmaktadır. Olası bir noktaya havuz inşası adına gerekmekte olan bütün seçenekler düşünülmesinden sonra havuzların sıhhatli ve kullanımlı bir […]

Havuz Su Perdesi Ne İşe Yarar?

Bütün ülkede ve İstanbul’ da nitelikten taviz vermeyen müşteri memnuniyetlerini öncelikli olarak tutmakta olan inşa piyasasının son derece başarılı şirketlerinden bir tanesi olan Tema Havuz şirketi uzun seneler boyunca bu piyasa da bulunmakta olmaktadır. Şartsız müşterilerinin memnuniyetlerini her vakit ön planda tutup yapmış olduğu uzman uygulamaları ile çalışma yaşamında ehemmiyet kazanmakta olduğu bu sayede sauna, […]

Havuz PH Ayarı Nasıl Yapılmalıdır?

Eğer ki havuz mevzu ise en mühim olanı havuzda havuz kimyasalları ile temizlenmesi gerek olduğudur. Sistemli olarak havuzun temizliği ve de bakımı yapılması lazım.  Yapılmazsa eğer havuz sağlınızı tehdit edecek bir hale varır. Bu da son derece tehlikeli olmaya başlar. Hususi olarak ortak kullanım alanı olan havuzun hijyeni havuzun kullanımını sağlamakta olan kişilerin hasta olmaması […]

Havuz Parlatıcılar Nasıl Kullanılmalıdır?

Havuz inşası çok nitelikli ürünlerin kullanılması son derece önem arz etmektedir. Nitelikli ürünlerin kullanılan havuzlar hem uzun bir zaman boyunca dayanıklı olacak hem de siz değerli müşterilerimiz bir problem yaşamayacaksınızdır. Havuzların nitelikli ürünler kullanarak inşa edilmesinin yanı sıra son derece mühim olan bir diğer mevzu ise havuzun düzenli bakım ve de hijyenin sağlanmasıdır. Hijyen bir […]

Havuz Mozaikleri Nasıl Yerleştirilir?

Yaz sezonu ile birlikte havuz tatil noktalarının vazgeçilmeyen öğesi olmaktadır. Bu husustan ötürü insanları tesir altına almak adına havuzların temizlikleri, suların berraklığı kadar içerisinin ya da etrafının dekorasyonu da oldukça fazla mühim olan bir konu olmaktadır. Bu adımda www.temahavuz.com.tr firması gerekli olan hizmeti sağlamaktadır. Aynı zamanda ise site içinde havuz ile ilgili teknik bilgileri de […]