Panel Havuz

Havuzlar; zevkli zaman geçirmek ve bulunmakta olan ortam içindeki görünüm niteliğini yükseltmek adına son derece mühim bir husus olmaktadır. Pek çok türü yer almakta olan havuz inşa etme içinde olumlu hususiyetleri açısından son derece ilgi çekmekte olanlardan biri panel havuz olarak karşınıza çıkar. Panel havuz; hususi imal edilmiş levhaların yardımı ile duvar oluşturup hızlı ve dayanıklı bir biçimde havuz montajını gerçekleştiren havuz sistemlerine verilmekte olan ad olmaktadır.

Panel havuzlar, tercih edilen boyutlarda gerçekleşebilecek derecede özgür bir sistem olabilmesinin yanı sıra sıkıştırma kum yardımı ile sızdırmazlık güvencesi vermekte olması ile beraber son derece güvenli bir sistem olarak sunulur. Kullanma sahasını küçültmeden yüksek seviye mekanik ve teknolojik sistemler ile son yeniliklerin çerçevesinde uygulaması gerçekleşen panel havuzlar, LED ışıklandırma ve ısıtma değişiklikleri ile havuzların yaz aylarında ve kış aylarında kullanımının sağlanmasına imkan yaratır. Anti- bakteriyel taban kaplaması ile beraber etkinlik sahası içinde son derece ilgi ile karşılanmakta olan bu sistemler, işinde profesyonel çalışanlar aracılığı ile gerçekleşmekte olan kısa zamanlı montajı ile beraber vakit tasarrufu da sağlar.

Pratik monte etme ve hızlı teslim etme imkanları ile yüksek bir istek yaratan bu sistem müşterilerin memnun olması esas bir anlama içinde teslimat ardından gerekmekte olan denetlemeleri yapmakta, malzemelerin güvenliklerinin arkasında durması gerekmektedir. Bütün bu değişik ve olumlu hususiyetlerin sonrasında maliyetlerde büyük bir kapsamda olmaktadır. Havuzun kaç m2 bir ortam içine yerleştirilmesi talep edildiği, biçimi ve derinliğine dayalı olarak farklılaşmakta olan panel havuz maliyetleri son derece mütenasip ücretler sunar.

Havuz inşa etme adımlarının zorlu zamanlarından kurtulup hemen ilk olarak kusursuz neticeye erişmeyi tercih edenlerin desteğine koşmakta olan panel havuz sağlam bünyeleri sayesinde uzun ömürlü olmaktadır. Görsel dizaynları ile kusursuz manzaraları evlerinize kadar getirilmekte olan panel havuz ayrıca ekonomi arkadaşıdır.

Panel Havuz Nedir?

Sıkıştırmalı kum yardımı ile değişik olmasını göstermekte olan panel havuz nitelikli ürünlerden imal edilir ve uzun ömürlü olmaktadır. Bu havuz çeşitlerinin son derece ilgi çekici yanı ile hususi imalat avantajlarının olması olmaktadır. Panel havuz dizaynı insana hususi gerçekleşip uygulanabilmektedir. Kalıp, sıva ve yalıtım ve benzeri gibi zorlu adımlara ihtiyaç duyulmadan kurulumu gerçekleşir. Aynı zamanda panel havuz sadece bir kalıp içerisinde imal edilerek site ve iş yeri gibi benzer ortamlara kombine bir biçimde temin edilmektedir. Özgür bir şekilde tercih ettiğinizi sağlamakta olan panel havuz ile yaz aylarının zevkini doya doya çıkarabilmenin tadı sizlere ve sevdiğiniz kişilere kalmaktadır.

Panel Havuz Nasıl Yapılır?

Panel havuz inşası o an itibari ile havuz inşa ettirmenin hesaplı yolundan bir tanesi olmaktadır. Temel taşıyıcı sistem yani yan paneller çelik panelden oluşmasından dolayı panel havuz ismi ile anılmaktadır.

Panel havuz gerek üstten taşmalı gerek ise skimmer sistemli olmak üzere 2 tür sistemden gerçekleşebilir.

Üstten taşmalı havuzda zemin besi yerlerinden çıkmakta olan su, havuz çevresinde bulunmakta olan ızgaraların içinden taşıp denge depolarına gitmektedir. Denge deposundan da dezenfeksiyon ve filtreleme sistemleri desteği ile temizlenmekte olan pompa aracılığı ile tekrar havuzun zemin besi yerlerine yeniden havuza döndürülmektedir.

Skimmer sistemli havuzda ise havuz kenarında taşma ızgarası veya bir denge havuzu yer almamaktadır. Zeminden veya yan perdede bulunmakta olan besiden havuz içerisine girmekte olan havuz üst katında bulunan skimmer ismi verilmekte olan yüzey sıyırıcıdan emilip filtreleme ve dezenfeksiyon sistemine gitmektedir. Pompa desteği ile aracısız tekrar havuz içerisine döndürülmektedir.

Taban betonu üstüne kurulmakta olan çelik paneller ile havuz temel taşıyıcı sistemi monte edilmektedir. Oval veya dikdörtgen tiplerde her tür ve oranda yapımı gerçekleşmektedir.

Taban betonun atılmasının ardından çelik paneller 3 ile 4 gün içinde monte edilir. Bu uygulamanın hemen ardından liner kaplama çalışmalarına geçilmektedir. Panel havuzda yalnız liner kaplama uygulanmaktadır. Liner; yüzde yüz sızdırma yapmayan, büyük bir esnekliğe sahip olan, anti- bakteriyel bir ürün olmaktadır. Panel havuzda liner kaplama havuzların biçimine uygun olarak olduğu yerde uygulanmaktadır. Açık mavi, Adriyatik mavi, beyaz ve benzeri tek renkler olması gibi; su dalgası veya mozaik desen alternatifleri yer almaktadır.

Panel havuzda da oldukça fazla aksesuar türleri ve eğlenme sistemlerinin kullanımı sağlanabilir.

Panel havuzda da betonarme havuzda olduğu gibi, lamba- ışıklandırma ekipmanı, paslanmayan veya fiber basamaklar, kum filtreleme sistemleri, dezenfeksiyon sistemleri, karşı akıntı sistemi, su perdeleri, şelale, tramplen, havuz suyu ısıtıcıları, çocuklar adına kaydıraklar gibi sistemlerin kullanımı sağlanabilir. Aynı zamanda evlerinizde havuz makine daireleri adına ayıracak bir alanınız bulunmuyor ise bahçelerinize konabilecek tabana gömme hazır makine daire sistemi dahi yer almaktadır.

Panel Havuz Özellikleri Nelerdir?

 • Betonarme havuza göre oldukça daha çok sağlam olmaktadır.
 • Pratik ve hızlı montaja sahip olmaktadır.
 • Taban hareketlerinden tesir almaz.
 • Temizlenmesi son derece pratik olmaktadır.
 • Maliyetleri fazla mütenasip ve hesaplı olmaktadır.
 • % 100 sızdırma yapmama güvencesine sahip olmaktadır.
 • İnşa etmek içi ruhsat gerekliliği bulunmamaktadır.
 • Arzu ettiğiniz desen ve modeller de inşa ettirebilirsiniz.
 • Panel havuzların inşa edilmesinin inşa edildiği alanın ölçüsü alınıp mütenasip bir biçimde kazı uygulaması gerçekleşir.
 • Tabana beton atma uygulaması sonlandırılır.
 • Havuzun taşıyıcı iskeleti ve kurulması sabitlenmektedir.
 • Filtreleme ve ışıklandırma sistemi devreye sokulmaktadır.
 • Gerekmekte olan testler gerçekleşir.
 • Havuzu doldurma işlemi yapılır.
 • Makine dairesinin kurulum işlemi de yapıldıktan daha sonra çevre düzenleme uygulamasına geçilmektedir.

Panel Havuz Avantajları Nelerdir?

Kolaylığı son derece yüksek avantaj olarak sunulmakta olan panel havuzlar ayrıca uzun zaman sıva uygulamaları ile ekonomik ve hesaplı olmaktadır. Monte edilme işlemi son derece pratik olmaktadır. Tercih edilen biçimde ve ölçüde imal edilebildiği için düşlerinizin peşinden koşmanıza imkan sağlamaktadır. Sızdırma yapmayan hususiyeti ile havuz kullanma rahatlığını ve ömrünü yükseltir. Sene içinde ortaya çıkabilecek zemin altı hareketlenmesine karşıt nitelikli ürünü sayesinde dayanımlı olmaktadır. Monte edilme işlemi en fazla 7 gün sürmektedir ve bu zamanın peşi sıra havuz hızlı bir biçimde kullanım sağlanması adına açılmaktadır. Önemli bir inşa adımına sahip olmadığı için ruhsat gerekliliği bulunmamaktadır. Pompa, filtrasyon, filtreleme öğelerini gün içerisinde 1 saat çalıştırdığınız zaman duru ve hijyenik bir havuza sahip olacaksınız. Havuz inşasına karar verildikten daha sonra vakit kaybı yaşamadan çalışmalara başlanabilmektedir.

Neden Panel Havuz Tercih Etmelisiniz?

 • Öncelikli yatırım fiyatları başka havuz tekniklerine göre % 30 daha düşük olmaktadır.
 • Kimyasal harcama % 50 daha az olmaktadır.
 • Desen ve modelleri sebebi ile daha eğlenilebilecek bir bünye olmaktadır.
 • Bünyesi sebebi ile onarıma ihtiyaç duymaz. Çelik ürün liner yırtılsa dahi onarımı 15 dakika sürmektedir.
 • En son teknoloji malzemesi olmaktadır.

Panel Havuz Fiyatları

Panel havuz fiyatları tercih edilen model, havuz ölçüsü ve derinliğe uygun olarak değişiklik göstermektedir. Bu ayrıntıların yanında havuz inşa etme adımında kullanımı sağlanan ürünler, kaplama çeşidi ve niteliği, işçilik gibi etmenlerde panel havuz maliyetlerinde değişmeye sebep olabilmektedir. Bu nedenden dolayı sadece bir havuz maliyetinden söz etmek muhtemel olmamaktadır. Panel havuz maliyetleri ile ilgili ayrıntılı bilgi sahibi olmak adına irtibat numaramızdan firmamıza erişebilir, kafanıza takılmış olan bütün soruları sorup cevaplarını alabilmektesiniz. İdeal Havuz ailesi olarak sizlere ve sevdiğiniz kişilere son derece hızlı biçimde, mütenasip maliyetler ile havuz zevkine kavuşabilmeniz adına biz buradayız.

Panel havuz yaptırmak için web adresimizi ziyaret edebilir, firmamız ile irtibata geçip fiyatlandırma ile ilgili bilgi edinebilirsiniz. Hemen firmamızı arayarak siz değerli müşterilerimizde panel havuz ve aklınızda bulunan diğer havuz türlerine firmamız desteği ile kavuşabilirsiniz.

Diğer Yazılar

Sauna Aksesuarları Neye Göre Tercih Edilmelidir?

Sauna insanların sağlığı ve de aynı anda halsizliğin ortadan kaldırılması basamağında ne kadar iyi geldiğini tüm herkes bilir. Sauna adımında insanların istirahat etmek de ve de bazı rahatsızlıkları iyileştirilmesinde de fayda sağlayan bir faktördür. Bundan dolayıdır ki insanlar saunayı tercih ederken birkaç ayrıntıyı dikkat etmeleri gereklidir. Bu mevzuda ise sauna yapımın da inşa halinde katılmakta […]

Olimpik Havuz Nasıl İnşa Edilir?

Havuz inşa etmede yurdumuzda hizmet sunmakta olan birkaç başarılı şirket içerisinde gösterilmekte olan Tema Havuz firmamız edinmiş olduğu deneyim, uzmanlık ve senelerdir bu işi doğru bir biçimde gerçekleştiriyor olması bu hususun son derece en iyi göstergesi olmaktadır. Müşterilerinin memnuniyetlerini ön planda tutmamız firmamızın vizyonu olarak görülür. Şirketimiz aracılığı ile sunulan hizmet içerisinde havuz inşa etme, […]

Kış Bakım İlacı Ne İşe Yarar?

Havuz, genellikle şahsın hususiyet ile yaz günlerinde kişilerin yüzmek, güzel vakit geçirmek ve de sıcak havayı üzerlerinden atmak için kullandığı, çelikten ve de betonarmeden inşa edilmiş eğlence alanlarından birisidir. Ayrıca havuzlar şehri süsleyen çok ilgi çeken ve de arzu edilen unsurlar arasındadır. Havuz suyu kuyulardan, göllerden ve de belediye şebeke suyundan elde edilmektedir. Havuzlarda Kirlilikİçerikte […]

Havuz Yüzey Temizleyiciler Ne Sıklıkla Kullanılmalı?

Havuzların sıhhatli bir biçimde kalması adına havuz sularının dengede durması gerekmektedir. Bu husus adına da havuz suları içinde türlü işlemler gerçekleşmesi gerekmektedir. Bu işlemlerin önceliğinde havuz içerisinin temizlenmesi gelmektedir. Havuz içerisi temizlik sistemi türlü havuz ürünleri ile sağlanmaktadır. Olası bir noktaya havuz inşası adına gerekmekte olan bütün seçenekler düşünülmesinden sonra havuzların sıhhatli ve kullanımlı bir […]

Havuz Su Perdesi Ne İşe Yarar?

Bütün ülkede ve İstanbul’ da nitelikten taviz vermeyen müşteri memnuniyetlerini öncelikli olarak tutmakta olan inşa piyasasının son derece başarılı şirketlerinden bir tanesi olan Tema Havuz şirketi uzun seneler boyunca bu piyasa da bulunmakta olmaktadır. Şartsız müşterilerinin memnuniyetlerini her vakit ön planda tutup yapmış olduğu uzman uygulamaları ile çalışma yaşamında ehemmiyet kazanmakta olduğu bu sayede sauna, […]

Havuz PH Ayarı Nasıl Yapılmalıdır?

Eğer ki havuz mevzu ise en mühim olanı havuzda havuz kimyasalları ile temizlenmesi gerek olduğudur. Sistemli olarak havuzun temizliği ve de bakımı yapılması lazım.  Yapılmazsa eğer havuz sağlınızı tehdit edecek bir hale varır. Bu da son derece tehlikeli olmaya başlar. Hususi olarak ortak kullanım alanı olan havuzun hijyeni havuzun kullanımını sağlamakta olan kişilerin hasta olmaması […]

Havuz Parlatıcılar Nasıl Kullanılmalıdır?

Havuz inşası çok nitelikli ürünlerin kullanılması son derece önem arz etmektedir. Nitelikli ürünlerin kullanılan havuzlar hem uzun bir zaman boyunca dayanıklı olacak hem de siz değerli müşterilerimiz bir problem yaşamayacaksınızdır. Havuzların nitelikli ürünler kullanarak inşa edilmesinin yanı sıra son derece mühim olan bir diğer mevzu ise havuzun düzenli bakım ve de hijyenin sağlanmasıdır. Hijyen bir […]

Havuz Mozaikleri Nasıl Yerleştirilir?

Yaz sezonu ile birlikte havuz tatil noktalarının vazgeçilmeyen öğesi olmaktadır. Bu husustan ötürü insanları tesir altına almak adına havuzların temizlikleri, suların berraklığı kadar içerisinin ya da etrafının dekorasyonu da oldukça fazla mühim olan bir konu olmaktadır. Bu adımda www.temahavuz.com.tr firması gerekli olan hizmeti sağlamaktadır. Aynı zamanda ise site içinde havuz ile ilgili teknik bilgileri de […]

Havuz Isıtma Sistemleri Neye Göre Seçilmelidir?

Havuz ısıtması, yüzme mevsiminin zevkine devam etmenizi sağlayabilecek ve memnuniyetinizi hususi ölçü de üst seviyeye çıkaracak bir öğedir. Birçok bireyin ideal yüzme havuz sıcaklığı 25 ile 28 derce arasında olmalıdır. Havuz ısıtma sistemi olmadan, yaz günlerinde genel de gece süresince 22 derecenin altına düşer ise 18 ila 22 derecenin arasında kalmaktadır. Bu nedenden dolayı www.temahavuz.com.tr […]

Kastamonu Havuz Yapımı

Havuz Çökelticileri Ne İşe Yarar?

Hususi olarak yaz günlerinde havuzun kullanılmasında artış göstermektedir. Bu artış nedeni ile de havuzun temizliğine daha çok dikkat edilmesi gerekir. Kişisel kullanım sağlanmasında da toplu kullanımlarda da en mühim olanı havuzun temiz olmasıdır. Havuzlar inşa edildikten sonra havuz sahibinin sistemli olarak havuzlarını temizlemeleri gerekmektedir. Havuz bakımı kullanımı günlük, haftalık ve senelik olarak ayırabiliriz. Günlük olarak […]