Yüzme Havuzu Dalış Tahtaları, Türleri Ve Özellikleri
Bize Ulaşın

Yüzme Havuzu Dalış Tahtaları, Türleri Ve Özellikleri

Dalış tahtalarının kullanılması, dalış güvenliği, bahçe boyutu ve aile tepkisini oldukça üst seviyeye çıkartmanın yolunu bulup sonrasında yüzme havuzlarında bir dalış tahtasını bulundurmak için bir karar vermiş iseniz dalış tahtasının çeşitleri ve hususiyetleri ile ilgili bilgi sahibi olmaya başlayabilmektesiniz.

Dalış tahtasının çeşitlerini ve hususiyetlerini öğrenir iken satın alma kararını vermeden ilk olarak gereksiniminizi göz önünde tutmanız gerekmektedir. Böylelikle gereksiniminiz olmakta olan son derece mütenasip genel çözümü bulmayı başarabilirsiniz. Dalış tahtası genelde 3 değişik gurup içerisinde ele alınır.

Dalış tahtası değişik boyuta, biçime ve yay hususiyetlerine sahip olmaktadır. Aynı zamanda dalış tahtaları çeşitlerinin birbirlerinden değişik olduğunun bilinmesi oldukça mühim bir konudur. Bir dalış tahtası çeşidini başkasının yerine kullanmak maalesef muhtemel olmamaktadır. Bunun nedeni dalış tahtası kullanılan havuzların boyutları ve düzenlenmesi ile mütenasip olmayabilir.

Pek çok havuz kullanan kişi dalış tahtaları tipini havuz boyutuna mütenasip bir biçimde alternatif mevzusunda maharetli olmamaktadır. Bu sebep ile dalış tahtası içerisindeki esas fark mevzusunda bilgiye sahip olmanız gerekir. Nedeni ile dalış tahtalarını satın almaya karar vermeden ilk olarak tüm vakit havuz mevzusunda uzman seviyede bilgi sahibi olan bir kişiye danışılması gerekmektedir.

Havuz boyutuna ilave olarak dalış tahtalarının kullanımını sağlayacak insanları konuya dahil etmek gerekir. Örnek verir isek havuzlara ulaşımı olan bir takım çocuklar adına ayrıyeten sıçrama hususiyeti sağlamakta olan dalış tahtası ile standart olan tahtalar arsında bir tercih yapılması gerekecektir.

Elastik olmayan bir dalış tahtası hususiyet ile atletik ve uzun boylu yüzücü kişiler adına oldukça iyi bir alternatif olabilir. Oldukça uzun boylu ya da oldukça kuvvetli dalış becerisine sahip olan kişiler oldukça yükseğe ve oldukça ileri doğru sıçramak isteyecektir. Oldukça uzun bir sıçrama aralığına sahip olmakta olan insanların havuz zemini ile irtibata geçme imkanları son derece daha çoktur.

Havuzların kullanımını bilmekte olan bir uzman yüzücü ya da uzman havuz yardımcısı aile ve arkadaşlarınız adına oldukça uygun düzenlemeyi gerçekleştirebilme mevzusunda sizlere destek olacaktır. Böylelikle dalış tahtalarını güvenilir bir biçimde kullanımını sağlama olanağına sahip olabilmektesiniz.

Dalış Tahtası Seçenekleri

Mesken havuzu adına bulunan 3 tür dalış tahtaları ve platformu vardır. İlk olarak dalış tahtasının 3 değişik bileşenden ortaya çıkmış olduğu bilinmesi gerekir. Bu bileşenler yatay bir tahta ve tahtaların yerleştirilmiş olduğu zeminler olmaktadır.

Bu 2 bileşenlerin bilincinde olunması mühim olmaktadır. Bunun nedeni ise tüm bileşen elde edilebilecek son malzemeye değişik bir hususiyet kazandırır. Netice olarak, yalnız yatay tahtalarının kendilerini değil de ayrıca zeminini de düşünülmek gerekir. İkisi de bir araya gelerek fonksiyonellik gösterip değişik düzeylerde sıçrama ve kullanma olanağı sunar.

Dalış tahtası, şahsi elastiklik düzeyleri ve sıçrama olanakları sunar. Bu sebep ile platform sert ve sabit ya da sıçramayı arttıracak elastik mekanizmaya sahip olabilir.

Türlü dalış tahtası ve stant çiftinden gelecek sıçrama düzeylerinin anlaşılıyor olması için dalış panosu imal edicileri bu mevzuda malzeme hususiyetlerde değişik değişik açıklamada bulunabilir. İster iseniz bu mevzuda ayrıntılı bilgiyi havuzları inşa edecek olan kişilerden sahip olma yoluna gidebilmektesiniz.

Dalış Platformları

Bir dalış platformu gerçekte fazla insanın dalış tahtaları nakşettiği, havuz suyuna girebilmek adına değişik bir atlama rampalarını temsil eder. Bu unsur, Sert bir stant üstünde durmakta olan sert ve elastik olmayan bir tahtayı temsil eder. Dalış platformu hakkında oldukça mühim mesele nerede ise yaya sahip olmaması olmaktadır.

Bu sebep ile pek çoğu bu platformları dalış olanağı kapsamından oldukça güvenilir bir seçenek olarak görür. Bunun oldukça yüksek nedeni ise yüzücüye oldukça daha çok kuvvet ile oldukça uzağa sıçrama olanağı sunuyor olmasından mavera olması olmaktadır. Böylelikle dalış platformu onun havuz duvarlarına ya da zeminine çarpma ihtimalini azaltır.

Bu hususiyet bir platform ünitelerini oldukça güvenilir dalış alternatifi gerçekleştirmektedir. Bir platform geniş ve derin olmakta olan bir takım havuzlar adına mütenasip olsa da bir dalış tahtasını yerleştirebilmek adına gereken belli bir boyut ve düzenleme olanaklarından muhtaç olması unutulmaması gerekir.

Klasik dalış platformuna seçenek olarak kullanılmakta olan ekipman atlama kayası olmaktadır. Atlama kayası türlü biçim ve boyutta gelir. Pek çok havuz yardımcıları atlama kayasını doğal taş kullanıp oluşturur. Ayrıca doğal kayaları imitasyon etmekte olan kişinin yapmış olduğu ürünler ile gerçekleştirilmiş atlama kayası da bulunur.

Pratik fonksiyonelliklerin yanı sıra atlama kayası hususiyet ile kaya şelaleleri ya da tropikal başka unsurların kullanmış olduğu doğal konseptteki havuz adına dekoratif bir çözüm halinde olmaktadır. Aynı dalış platformu gibi atlama kayası da havuzlara atlamak adına kullanımı sağlanır iken dalış yapabilmek adına güvenilir olabilmekten uzak olmaktadır.

Dalış Tahtaları

Genellik ile dalış tahtaları ifadesi sert bir stant üstünde elastik bir tahta ifadesine gelir. Elastik tahtalar, karma malzemeler ya da fiberglas ile kaplanan ve kaymalara karşıt sağlam bir zemin ile dokulu alüminyum ya da ahşap olabilir.

Sert stant oldukça sabit olmakta ve yayı bulunmamaktadır. Bunun ile beraber sabit bir dalış platformlarında değişik olup elastik tahta dalış yapmayı dileyen yüzücü adına az bir ölçüde kaldırma kuvveti sunar.

Azıcık sıçrama olanağının eğlenceli olabileceğini düşünmekte iseniz seçeneklerinizi bu tarafta kullanabilmektesiniz. Bunun ile beraber ilave eden sıçrama hususiyeti ailelerin gereksinimlerini göz önünde tutarak seçimini yapmanız gerekir. Yaylı bir dalış tahtasının kullanımı sağlanması halinde güvenilir bir dalış mevzusunda bütün aile şahıslarının bilgi sahibi olmaları gerekir.

Esnek Dalış Ve Atlama Tahtaları

Bitiş olarak elastik bir stant üstüne monte edilmiş elastik bir tahta alternatifi vardır. Bu birleşim de atlama tahtalarını oluşturur. Atlama tahtalarının stantlarında yaylanma oluşması adına güçlü çelik yay kullanılır. Stant, bir kullanıcı kişiyi oldukça çok kaldırmak adına elastik tahta ile beraber görev gösterir.

Yüzücünün oldukça kuvvetli bir hız ile son derece ileri gitmesini sağlayabildiği için bu tür tahta oldukça tecrübeli yüzücüler için mütenasip olmaktadır. Atlama sistemlerinin monte edilmesi esnasında havuzların geniş ve kuvvetli dalışı güvenilir bir biçimde karşılayacak olmasına özen gösterilmesi gerekmektedir.

Bir atlama tahtası kullanımını seçecek olur iseniz havuzun kullanımını sağlayacak insanların güvenilir bir dalış mevzusunda bilgi sahibi olmaları da oldukça mühim bir husus olmaktadır. Aykırı vaziyetlerde kullanıcı olan kişilerin havuzları güvenilir bir biçimde kullanılması muhtemel olmamakta ve türlü zarar görmeler mevzu bahis olur.

Her vakit ilk olarak güvenlik düşünülmesi gerekmektedir. Bu hususa karşın tarzı göz önünde tutma yoluna gidecek iseniz bahçelerinize oldukça pratik uyum gösterecek olan envanterin dalış tahtaları olabileceğini unutmamanız gerekmektedir. Dalış tahtaları bahçelerinizde kullanmış olduğunuz dekor ve mobilyaya pratik bir şekilde uyum sağlar. Bir takım çağcıl dalış tahtaları modelinde klasik dalış tahtasından oldukça değişik olmakta olan ve sportiflik uyandırmakta olan yeni ürünler ve renkler kullanılır.

Aynı zamanda atlama kayasını göz ardı da etmemeniz gerekmektedir. Dalış platformu tartışmasız bir şekilde son derece güvenilir tercih olmaktadır. Bu hususun nedeni bahçelerinize mütenasip olma mevzusunda problemsiz olması ve havuz kullanılmasını pratikleştirir iken ayrıca dalış mevzusunda risk verici hareketin önüne geçebilmektedir.

Dalış tahtası ya da dalış platformu havuz kullanımını sağlamada oldukça eğlenceli bir zaman geçirebilmeyi sağlar. Yalnız her vakit ilk öncelik güvenlik ve son derece iyi bir monte etme işlemi olması gerekmektedir. Havuz inşa ediciniz ile dalış tahtaları ya da dalış platformları mevzusunda görüşür iken aile bireylerinizin gereksinimleri ve bütçeleriniz adına son derece mütenasip bir alternatifi bulmanız gerekir.

Dalış tahtası hakkında daha çok bilgi sahibi olmaya gereksinim duyuyor iseniz anında iletişim formunu doldurup ya da web sitemizde bulunmakta olan iletişim bölümünden telefon numaramızı çevirerek firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.

Diğer Yazılar

Havuz Temizliğinde Nelere Dikkat Edilir?

Havuzların temizlenmesi havuzun sıhhatli bir şekilde kalması adına son derece mühim bir husus olmaktadır. Temizleme işlemi için de havuz sularının dengeli bir şekilde olması ve dengeli kalması gerekmektedir. Havuzları temizleme işlemi için suda havuz içerisinin temizlenmesi gibi bir takım işlemler gerçekleşmektedir. Havuz suyu ne derece hijyenik olur ise havuzların yüzeyi de o ölçüde temiz olmaktadır. […]

Havuz Sıcaklığı Ayarlanırken Nelere Dikkat Edilir?

Havuzlar yalnızca yaz döneminde olmamak ile beraber kış dönemlerinde de kullanımı sağlanabilen yalnız bu durum için havuz sıcaklığına özen ve dikkat gösterilmesi gerekli olan oyun merkezleri olmaktadır. Bu neden ile havuz hangi yöntem kullanımı sağlanarak ısıtılacağına da nasıl ısıtılacak olacağına da özen gösterilmesi gerekmektedir. Sıcaklık ayarları gerçekleşmesi gerekli olan havuz son derece daha fazla kapalı […]

Havuz Klorlarının Yararları Nelerdir?

Havuz yaz mevsiminin hiçbir biçimde göz ardı edilmeyen mekanları arasında olmaktadır. Tatil için nereye gidecek olur iseniz olun her yerde havuz yer almakta olmaktadır. Havuzu bulunmayan bir otel olması son derece zor olmaktadır. Yalnız havuz topluluk ve büyük kalabalıklar aracılığı ile fazla seçimi yapılan mekanlar olduklarından dolayı havuz pislenir ve peşi sıra bir takım sağlığı […]

Havuz Klorları Nasıl Kullanılmalıdır?

Havuzların klorları belirli bir ölçüde havuza aktarılır ve bu ölçü geçerek fazla aktarılırsa insan sağlığını bozabilmektedir. Bunun gibi havuz kimyasalları, havuza fazla atılırsa insan vücudunda zararları olmaktadır. Klor havuzun büyüklüğüne göre atılacak ölçüsü de değişmektedir. Örneğin 25 metrekare bir havuza göre yalnızca 1 kilogram klor yeterli olmaktadır. Ancak 100 metrekare bir havuzlar için 4 kilogram […]

Havuz Kimyasalları Kullanılmadığında Nelerle Karşılaşılır?

Havuzları temizleme kimyasalları havuzun temizlenmesi, hijyenik bir duruma gelmesini ve havuza toz girmesinin önlenmesi kapsamında mühim öğeler ile birlikte Sağlık Bakanlığı aracılığı ile belirlemiş olduğu kaidelere uyulması kapsamında da kullanımı sağlanması mecburi olan maddeler olmaktadır. Havuz kimyasalları aynı zamanda havuz içerisine toz girmesini de önlemek ile beraber alanın iyileşmesi, temizlik fiyatının azaltılması, ısıtma fiyatlarının düşürülmesi […]

Havuz Bakımı Nasıl Yapılır?

Hayat alanlarının oldukça fazlasına havuz projeleri ilave edilmektedir. Ayrıca büyük iş yerleri ve konaklama ortamları içerisinde fazla kaliteli havuzun projesi gerçekleşmektedir. Rahatlık ve lüks yaşam maksatları çerçevesinde birbirlerinden değişik hususiyetlerde ki havuz, mekanların içerisinde seçimi yapılmaktadır. Havuzların proje hususiyetleri içerisinde; süs havuzları, ısıtmalı kış havuzları, prefabrik dizayn havuzları ve benzerleri gibi hususiyetler bulunmaktadır. Havuzun dış […]

Antalya Havuz Yapımı

Havuz Arıtma Sistemleri ve Filtre Temizleyiciler

Havuz inşasına karar verdiğiniz andan itibaren ilk aşamasından son aşamasına kadar en ufak ayrıntıya dikkat edilmesi gerekmektedir. Havuzun nereye inşa edileceği, betonun nasıl döküleceği, izolasyonun nasıl yapılacağını, bordürlerin nasıl yerleşeceğini, ve son olarak ta filtre temizleyicilerin yerleştirilmesine itina ile belirlenen ve de yapılan şeyler olmaktadır. Havuz inşasının son aşamasında yer almakta olan filtre temizleyiciler büyük […]

Buhar Odası Ekipmanları Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yıllardan bu yana buhar ve de sauna banyoları terapötik banyo tecrübesini sağlamıştır. Şu an son yenilikler ile buhar banyosu ekipmanı, yüksek bir rahatlama ve de sağlık yararları sağlamak için aşamalı olarak geliştirilmektedir. Buhar sauna banyosu terlemeyi sağlar, kasların gevşemesine yardımcı olmaktadır ve de gençleşmeyi sağlamaktadır. Önceleri buhar banyosu ekipmanları yalnızca kaplıcalarda, otellerde ve de spor […]

Yüzme Havuzu Maliyeti Nedir?

Havuzları satın almak ya da havuz inşa ettirmek oldukça büyük bir karar olmaktadır. İlk olarak havuz fiyatını iyi bir şekilde hesaplamanız ve bütçelerinize uygun olarak hareket etmeniz gerekmektedir. Tema Havuz olarak maksadımız havuz adına ayırmış olduğunuz bütçe için uygun fiyat bilgileri ile sizlere destek olmaktayız. Bu hususta bulunmakta olan havuz fiyatlarının standart havuz olarak bilinmekte […]

Yüzme Havuzu Enerji Kontrolü Ve Doğru Ekipman Kullanımı

Yüzme havuzuna sahip olmak sağlık ve eğlence kapsamında oldukça mühim bir seçim olmaktadır. Bu duruma karşın enerji kontrolünü oldukça iyi bir biçimde gerçekleştirmek ve gelecek oldukça pahalı fiyatlı faturalardan kaçınılması gerekir. Yüzme havuzlarınız adına enerji elverişliliğini geliştirmek gerekir. İlk olarak kullanımını sağladığınız bulunmakta olan havuzdaki sistemi gözden geçirmelisiniz ve azıcık çaba sarf ederek mühim olanakları […]