Yüzme Havuzu Dalış Tahtaları, Türleri Ve Özellikleri
Bize Ulaşın

Yüzme Havuzu Dalış Tahtaları, Türleri Ve Özellikleri

Dalış tahtalarının kullanılması, dalış güvenliği, bahçe boyutu ve aile tepkisini oldukça üst seviyeye çıkartmanın yolunu bulup sonrasında yüzme havuzlarında bir dalış tahtasını bulundurmak için bir karar vermiş iseniz dalış tahtasının çeşitleri ve hususiyetleri ile ilgili bilgi sahibi olmaya başlayabilmektesiniz.

Dalış tahtasının çeşitlerini ve hususiyetlerini öğrenir iken satın alma kararını vermeden ilk olarak gereksiniminizi göz önünde tutmanız gerekmektedir. Böylelikle gereksiniminiz olmakta olan son derece mütenasip genel çözümü bulmayı başarabilirsiniz. Dalış tahtası genelde 3 değişik gurup içerisinde ele alınır.

Dalış tahtası değişik boyuta, biçime ve yay hususiyetlerine sahip olmaktadır. Aynı zamanda dalış tahtaları çeşitlerinin birbirlerinden değişik olduğunun bilinmesi oldukça mühim bir konudur. Bir dalış tahtası çeşidini başkasının yerine kullanmak maalesef muhtemel olmamaktadır. Bunun nedeni dalış tahtası kullanılan havuzların boyutları ve düzenlenmesi ile mütenasip olmayabilir.

Pek çok havuz kullanan kişi dalış tahtaları tipini havuz boyutuna mütenasip bir biçimde alternatif mevzusunda maharetli olmamaktadır. Bu sebep ile dalış tahtası içerisindeki esas fark mevzusunda bilgiye sahip olmanız gerekir. Nedeni ile dalış tahtalarını satın almaya karar vermeden ilk olarak tüm vakit havuz mevzusunda uzman seviyede bilgi sahibi olan bir kişiye danışılması gerekmektedir.

Havuz boyutuna ilave olarak dalış tahtalarının kullanımını sağlayacak insanları konuya dahil etmek gerekir. Örnek verir isek havuzlara ulaşımı olan bir takım çocuklar adına ayrıyeten sıçrama hususiyeti sağlamakta olan dalış tahtası ile standart olan tahtalar arsında bir tercih yapılması gerekecektir.

Elastik olmayan bir dalış tahtası hususiyet ile atletik ve uzun boylu yüzücü kişiler adına oldukça iyi bir alternatif olabilir. Oldukça uzun boylu ya da oldukça kuvvetli dalış becerisine sahip olan kişiler oldukça yükseğe ve oldukça ileri doğru sıçramak isteyecektir. Oldukça uzun bir sıçrama aralığına sahip olmakta olan insanların havuz zemini ile irtibata geçme imkanları son derece daha çoktur.

Havuzların kullanımını bilmekte olan bir uzman yüzücü ya da uzman havuz yardımcısı aile ve arkadaşlarınız adına oldukça uygun düzenlemeyi gerçekleştirebilme mevzusunda sizlere destek olacaktır. Böylelikle dalış tahtalarını güvenilir bir biçimde kullanımını sağlama olanağına sahip olabilmektesiniz.

Dalış Tahtası Seçenekleri

Mesken havuzu adına bulunan 3 tür dalış tahtaları ve platformu vardır. İlk olarak dalış tahtasının 3 değişik bileşenden ortaya çıkmış olduğu bilinmesi gerekir. Bu bileşenler yatay bir tahta ve tahtaların yerleştirilmiş olduğu zeminler olmaktadır.

Bu 2 bileşenlerin bilincinde olunması mühim olmaktadır. Bunun nedeni ise tüm bileşen elde edilebilecek son malzemeye değişik bir hususiyet kazandırır. Netice olarak, yalnız yatay tahtalarının kendilerini değil de ayrıca zeminini de düşünülmek gerekir. İkisi de bir araya gelerek fonksiyonellik gösterip değişik düzeylerde sıçrama ve kullanma olanağı sunar.

Dalış tahtası, şahsi elastiklik düzeyleri ve sıçrama olanakları sunar. Bu sebep ile platform sert ve sabit ya da sıçramayı arttıracak elastik mekanizmaya sahip olabilir.

Türlü dalış tahtası ve stant çiftinden gelecek sıçrama düzeylerinin anlaşılıyor olması için dalış panosu imal edicileri bu mevzuda malzeme hususiyetlerde değişik değişik açıklamada bulunabilir. İster iseniz bu mevzuda ayrıntılı bilgiyi havuzları inşa edecek olan kişilerden sahip olma yoluna gidebilmektesiniz.

Dalış Platformları

Bir dalış platformu gerçekte fazla insanın dalış tahtaları nakşettiği, havuz suyuna girebilmek adına değişik bir atlama rampalarını temsil eder. Bu unsur, Sert bir stant üstünde durmakta olan sert ve elastik olmayan bir tahtayı temsil eder. Dalış platformu hakkında oldukça mühim mesele nerede ise yaya sahip olmaması olmaktadır.

Bu sebep ile pek çoğu bu platformları dalış olanağı kapsamından oldukça güvenilir bir seçenek olarak görür. Bunun oldukça yüksek nedeni ise yüzücüye oldukça daha çok kuvvet ile oldukça uzağa sıçrama olanağı sunuyor olmasından mavera olması olmaktadır. Böylelikle dalış platformu onun havuz duvarlarına ya da zeminine çarpma ihtimalini azaltır.

Bu hususiyet bir platform ünitelerini oldukça güvenilir dalış alternatifi gerçekleştirmektedir. Bir platform geniş ve derin olmakta olan bir takım havuzlar adına mütenasip olsa da bir dalış tahtasını yerleştirebilmek adına gereken belli bir boyut ve düzenleme olanaklarından muhtaç olması unutulmaması gerekir.

Klasik dalış platformuna seçenek olarak kullanılmakta olan ekipman atlama kayası olmaktadır. Atlama kayası türlü biçim ve boyutta gelir. Pek çok havuz yardımcıları atlama kayasını doğal taş kullanıp oluşturur. Ayrıca doğal kayaları imitasyon etmekte olan kişinin yapmış olduğu ürünler ile gerçekleştirilmiş atlama kayası da bulunur.

Pratik fonksiyonelliklerin yanı sıra atlama kayası hususiyet ile kaya şelaleleri ya da tropikal başka unsurların kullanmış olduğu doğal konseptteki havuz adına dekoratif bir çözüm halinde olmaktadır. Aynı dalış platformu gibi atlama kayası da havuzlara atlamak adına kullanımı sağlanır iken dalış yapabilmek adına güvenilir olabilmekten uzak olmaktadır.

Dalış Tahtaları

Genellik ile dalış tahtaları ifadesi sert bir stant üstünde elastik bir tahta ifadesine gelir. Elastik tahtalar, karma malzemeler ya da fiberglas ile kaplanan ve kaymalara karşıt sağlam bir zemin ile dokulu alüminyum ya da ahşap olabilir.

Sert stant oldukça sabit olmakta ve yayı bulunmamaktadır. Bunun ile beraber sabit bir dalış platformlarında değişik olup elastik tahta dalış yapmayı dileyen yüzücü adına az bir ölçüde kaldırma kuvveti sunar.

Azıcık sıçrama olanağının eğlenceli olabileceğini düşünmekte iseniz seçeneklerinizi bu tarafta kullanabilmektesiniz. Bunun ile beraber ilave eden sıçrama hususiyeti ailelerin gereksinimlerini göz önünde tutarak seçimini yapmanız gerekir. Yaylı bir dalış tahtasının kullanımı sağlanması halinde güvenilir bir dalış mevzusunda bütün aile şahıslarının bilgi sahibi olmaları gerekir.

Esnek Dalış Ve Atlama Tahtaları

Bitiş olarak elastik bir stant üstüne monte edilmiş elastik bir tahta alternatifi vardır. Bu birleşim de atlama tahtalarını oluşturur. Atlama tahtalarının stantlarında yaylanma oluşması adına güçlü çelik yay kullanılır. Stant, bir kullanıcı kişiyi oldukça çok kaldırmak adına elastik tahta ile beraber görev gösterir.

Yüzücünün oldukça kuvvetli bir hız ile son derece ileri gitmesini sağlayabildiği için bu tür tahta oldukça tecrübeli yüzücüler için mütenasip olmaktadır. Atlama sistemlerinin monte edilmesi esnasında havuzların geniş ve kuvvetli dalışı güvenilir bir biçimde karşılayacak olmasına özen gösterilmesi gerekmektedir.

Bir atlama tahtası kullanımını seçecek olur iseniz havuzun kullanımını sağlayacak insanların güvenilir bir dalış mevzusunda bilgi sahibi olmaları da oldukça mühim bir husus olmaktadır. Aykırı vaziyetlerde kullanıcı olan kişilerin havuzları güvenilir bir biçimde kullanılması muhtemel olmamakta ve türlü zarar görmeler mevzu bahis olur.

Her vakit ilk olarak güvenlik düşünülmesi gerekmektedir. Bu hususa karşın tarzı göz önünde tutma yoluna gidecek iseniz bahçelerinize oldukça pratik uyum gösterecek olan envanterin dalış tahtaları olabileceğini unutmamanız gerekmektedir. Dalış tahtaları bahçelerinizde kullanmış olduğunuz dekor ve mobilyaya pratik bir şekilde uyum sağlar. Bir takım çağcıl dalış tahtaları modelinde klasik dalış tahtasından oldukça değişik olmakta olan ve sportiflik uyandırmakta olan yeni ürünler ve renkler kullanılır.

Aynı zamanda atlama kayasını göz ardı da etmemeniz gerekmektedir. Dalış platformu tartışmasız bir şekilde son derece güvenilir tercih olmaktadır. Bu hususun nedeni bahçelerinize mütenasip olma mevzusunda problemsiz olması ve havuz kullanılmasını pratikleştirir iken ayrıca dalış mevzusunda risk verici hareketin önüne geçebilmektedir.

Dalış tahtası ya da dalış platformu havuz kullanımını sağlamada oldukça eğlenceli bir zaman geçirebilmeyi sağlar. Yalnız her vakit ilk öncelik güvenlik ve son derece iyi bir monte etme işlemi olması gerekmektedir. Havuz inşa ediciniz ile dalış tahtaları ya da dalış platformları mevzusunda görüşür iken aile bireylerinizin gereksinimleri ve bütçeleriniz adına son derece mütenasip bir alternatifi bulmanız gerekir.

Dalış tahtası hakkında daha çok bilgi sahibi olmaya gereksinim duyuyor iseniz anında iletişim formunu doldurup ya da web sitemizde bulunmakta olan iletişim bölümünden telefon numaramızı çevirerek firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.

Diğer Yazılar

Yosun Önleyiciler Ne Sıklıkla Kullanılmalıdır?

Yüzme havuzların da oluşan ve de havuz sahiplerini korku kaplayan en önemli nedenleri ilk sırasında yosunlar gelmektedir. Yosun problemi genelde gerekli olan önlemler alındığı zaman ve havuz kimyasalları ile havuzun bakımı yapıldığı zaman meydana gelmemektedir. Fakat bakımı sürekli ertelenmiş havuzlar da yosunların oluşması son derece normal karşılanmaktadır. Yosunlar havuz da oluşmuş ise havuzu yosunlardan temizlemek […]

Spa İçin Isıtmalı Yatak Seçimi

SPA merkezi sağlık ve de güzellik için tercih edilmekte olan yerler arasındadır. Kullanılmak da olan ürünler ve inşası ile natürel bir görünüm içindedir. Doğal mineraller kullanılması ile de sağlık açısından kullanılan bir yer olmaktadır. Kişiler rahatlamak için ve de arınmak için SPA merkezleri hizmet sunmaktadır. SPA inşası için kullanılması gereken ürünler doğal ve de nitelikli […]

Sauna Aksesuarları Neye Göre Tercih Edilmelidir?

Sauna insanların sağlığı ve de aynı anda halsizliğin ortadan kaldırılması basamağında ne kadar iyi geldiğini tüm herkes bilir. Sauna adımında insanların istirahat etmek de ve de bazı rahatsızlıkları iyileştirilmesinde de fayda sağlayan bir faktördür. Bundan dolayıdır ki insanlar saunayı tercih ederken birkaç ayrıntıyı dikkat etmeleri gereklidir. Bu mevzuda ise sauna yapımın da inşa halinde katılmakta […]

Olimpik Havuz Nasıl İnşa Edilir?

Havuz inşa etmede yurdumuzda hizmet sunmakta olan birkaç başarılı şirket içerisinde gösterilmekte olan Tema Havuz firmamız edinmiş olduğu deneyim, uzmanlık ve senelerdir bu işi doğru bir biçimde gerçekleştiriyor olması bu hususun son derece en iyi göstergesi olmaktadır. Müşterilerinin memnuniyetlerini ön planda tutmamız firmamızın vizyonu olarak görülür. Şirketimiz aracılığı ile sunulan hizmet içerisinde havuz inşa etme, […]

Kış Bakım İlacı Ne İşe Yarar?

Havuz, genellikle şahsın hususiyet ile yaz günlerinde kişilerin yüzmek, güzel vakit geçirmek ve de sıcak havayı üzerlerinden atmak için kullandığı, çelikten ve de betonarmeden inşa edilmiş eğlence alanlarından birisidir. Ayrıca havuzlar şehri süsleyen çok ilgi çeken ve de arzu edilen unsurlar arasındadır. Havuz suyu kuyulardan, göllerden ve de belediye şebeke suyundan elde edilmektedir. Havuzlarda Kirlilikİçerikte […]

Havuz Yüzey Temizleyiciler Ne Sıklıkla Kullanılmalı?

Havuzların sıhhatli bir biçimde kalması adına havuz sularının dengede durması gerekmektedir. Bu husus adına da havuz suları içinde türlü işlemler gerçekleşmesi gerekmektedir. Bu işlemlerin önceliğinde havuz içerisinin temizlenmesi gelmektedir. Havuz içerisi temizlik sistemi türlü havuz ürünleri ile sağlanmaktadır. Olası bir noktaya havuz inşası adına gerekmekte olan bütün seçenekler düşünülmesinden sonra havuzların sıhhatli ve kullanımlı bir […]

Havuz Su Perdesi Ne İşe Yarar?

Bütün ülkede ve İstanbul’ da nitelikten taviz vermeyen müşteri memnuniyetlerini öncelikli olarak tutmakta olan inşa piyasasının son derece başarılı şirketlerinden bir tanesi olan Tema Havuz şirketi uzun seneler boyunca bu piyasa da bulunmakta olmaktadır. Şartsız müşterilerinin memnuniyetlerini her vakit ön planda tutup yapmış olduğu uzman uygulamaları ile çalışma yaşamında ehemmiyet kazanmakta olduğu bu sayede sauna, […]

Havuz PH Ayarı Nasıl Yapılmalıdır?

Eğer ki havuz mevzu ise en mühim olanı havuzda havuz kimyasalları ile temizlenmesi gerek olduğudur. Sistemli olarak havuzun temizliği ve de bakımı yapılması lazım.  Yapılmazsa eğer havuz sağlınızı tehdit edecek bir hale varır. Bu da son derece tehlikeli olmaya başlar. Hususi olarak ortak kullanım alanı olan havuzun hijyeni havuzun kullanımını sağlamakta olan kişilerin hasta olmaması […]

Havuz Parlatıcılar Nasıl Kullanılmalıdır?

Havuz inşası çok nitelikli ürünlerin kullanılması son derece önem arz etmektedir. Nitelikli ürünlerin kullanılan havuzlar hem uzun bir zaman boyunca dayanıklı olacak hem de siz değerli müşterilerimiz bir problem yaşamayacaksınızdır. Havuzların nitelikli ürünler kullanarak inşa edilmesinin yanı sıra son derece mühim olan bir diğer mevzu ise havuzun düzenli bakım ve de hijyenin sağlanmasıdır. Hijyen bir […]

Havuz Mozaikleri Nasıl Yerleştirilir?

Yaz sezonu ile birlikte havuz tatil noktalarının vazgeçilmeyen öğesi olmaktadır. Bu husustan ötürü insanları tesir altına almak adına havuzların temizlikleri, suların berraklığı kadar içerisinin ya da etrafının dekorasyonu da oldukça fazla mühim olan bir konu olmaktadır. Bu adımda www.temahavuz.com.tr firması gerekli olan hizmeti sağlamaktadır. Aynı zamanda ise site içinde havuz ile ilgili teknik bilgileri de […]