Havuz Yapımı

Günümüzde inşa edilen büyük siteler, lüks yaşam için oluşturulan villalar, turizm amaçlı kurulan oteller, termal turizm için kurulan tesislerin en önemli parçalarından biri olan havuzlardır. Firmamız, müşterilerimizin isteğine bağlı her türlü havuzu profesyonel ekibimiz ve kaliteli malzemelerden oluşan ekipman ile gerçekleştirmektedir. Havuz yapımı iç mekan kapalı havuzlar ve dış mekan açık havuzlar şeklinde yapılmaktadır. Havuz yapımında kullanılan malzemelerin kalitesi, havuz inşasında önemli bir faktördür. Havuzlarda sızma, çatlama, dökülme olmaması için kaliteli malzeme büyük önem taşır.

Havuz Nasıl Yapılır?

Havuzun önce betonarme iskeletinin yapılması, sonra havuz içi izolasyonu yapılması, cam mozaik kaplaması ve mekanik tesisatı oluşturma ile son bulmaktadır. Havuz yapımına başlamadan önce yapılacak yerin fizibilite etüdünün yapılması gerekmektedir. Daha sonra kaba inşaatının yapılması, sıva ve şap uygulaması ile iskeleti oluşturulur. Seramik, mozaik cam ve tesisat işlemleri ile tamamlanmış olur. Profesyonel ekibimiz yukarıda saymış olduğumuz işlemleri bir sanat eseri icra ediyor gibi büyük bir hassasiyetle yapmaktadırlar. Havuz yapımının en önemli aşaması ise havuz izolasyonunun çok iyi yapılmasıdır. Çünkü sızma ve kaçak gibi unsurlar buradan kaynaklanmaktadır.

Havuz Yapımında Kullanılan Malzemeler

Sızdırmazlık, lineer maddesi polimer esaslı olduğu için su geçirmez. Sağlık, polimer esaslı olması yüzeyinde bakteri oluşmasını engeller. Su basıncına karşı mukavemet, su basıncına karşı malzemenin de basıncı oluşturmasıdır. Havuz taşıyıcı sistemi ile uygunluk, betonarme sistemine direkt uygulanır ve elastiktir. Betonarmede çatlaklık oluşması dahilinde dahi su sızdırmaz özelliği mevcuttur. Havuz temeli açıldıktan sonra gerekli hafriyat dökülerek silindir ile sıkıştırma yapılır. Su tutucular tel uygulamaları ve kalıp aşamasından sonra beton dökülür. Şap atılarak tesviye sağlanır. Çimento ve demir kalitesi birinci sınıf olması gerekmektedir.

Havuz İmalatı

Hayal ettiğiniz havuzu sizler için özel olarak üretiyoruz. Müşteri memnuniyetine yönelik projeler yürüten, alanında uzman ekiplerden meydana gelen firmamız havuz imalatı hizmeti ile hem dış mekan hem de iç mekanlar için çalışmalar yürütüyor. Havuz yapım sürecinde kullanılan malzemenin niteliği çok önemlidir. Sizler için havuz imalatımızda tüm iklim şartları ve hava olaylarına karşı dayanıklı malzemeler kullanıyoruz. Ayrıca kullandığımız malzemelerin tamamı uluslararası kalite standartlarında üretiliyor.

Havuz yapımı profesyonellik ve tecrübe istediği için güçlü referanslarımızla sizlerin de tüm havuz projelerinde yer alıyoruz. Firmamız havuz filitrasyonundan havuz dezenfeksiyon sistemlerine kadar birçok konuda çalışma yürütüyor. Sizlerin ihtiyacı olan havuzu kısa süre içinde ekibimizle tamamlıyor ve sizlere teslim ediyoruz.