Hazır Havuz Yapımı

Hazır havuz yapımı, bir havuz sahibi olabilmenin en hızlı yoludur. Sizler de bahçenizde bir havuz sahibi olmak istiyorsanız çok yüksek bütçeler ayırmanıza gerek yok. Betonarme havuzlarla karşılaştırdığınızda yarı yarıya kadar uygun fiyatlı olabilen hazır havuzlar kolayca kurulabilen ürünlerdir. Hazır havuzları istediğiniz ölçüde üretim yapılmaktadır.

Hazır havuzların üretimi atölye ortamında yapılır. Fabrikasyon olarak üretilen bu ürünlerin sahada montaj işlemi gerçekleştirilir. Bu işlemde de beton zemin uygulaması ve hafriyat işlemleri yapılmaktadır. 3-4 gün içinde kurulumu tamamlanan havuzunuzun keyfini çıkarmaya hemen başlayabilirsiniz. Tabii bu süre içinde 9-10 gün kadar da beton zemin uygulaması sonrası beklemeniz gerekiyor.

Prefabrik havuz olarak da bilinen hazır havuzlarda çelik paneller ana taşıyıcı malzemelerdir. Bu ürünler korozyona karşı anti korozyon ve lak şeklinde çift katman koruma sağlayacak şekilde üretilir. Anti bakteriyel malzemelerden üretilen havuzlarınız çok uygun fiyatlarla istediğiniz yere kurulmaktadır. Farklı ölçü seçenekleriyle yapabileceğiniz havuzlarınız yetişkinde standart 1.50 cm, çocuklarda 60 cm olmakla birlikte farklı derinliklerde de üretilebilmektedir.

Hazır Havuz Teknik Özellikleri

Hazır havuz yapımı sürecinde ana taşıyıcı malzemenin yüksek koruma özelliği sayesinde çelik paneller olduğunu belirttik. Korozyona karşı dayanıklı olan paneller toprak altında en yüksek mukavemet sağlayacak ana taşıyıcı görevi görür.

Ana taşıyıcı malzemelerin üzerine kaplama olarak liner kaplama uygulanmaktadır. Bu kaplama malzemesi %100 sızdırmazlık garantisi olan bir üründür. Ayrıca yüksek esnekliğiyle işlevsel çözümler sunar. Havuzlar için çok önemli olan anti bakteriyel özelliği bulunan bir malzemedir.

Hazır havuz siparişlerinizde havuzunuz üretim alanında tek parça olarak imal edilmektedir. Havuzunuzda açık mavi, beyaz, Adriyatik mavi gibi farklı renk seçenekleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca alt desen olarak mermer ya da mozaik gibi seçenekleri değerlendirmeniz mümkündür. Hazır havuzlarda siparişlerinizi istediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz.

Hazır Havuz Nasıl Yapılır?

Hazır havuz yapımı siparişiniz üzerine hazırlanır. Yapılan keşif çalışmasından sonra istediğiniz büyüklükte bir havuz için üretim alanında çalışmalar yapılır. Daha sonra hazırlanan hazır havuz montajı birkaç gün içinde havuzun yer alacağı alanda yapılır. Ardından beton dökme işlemleri yapılır. 10 gün kadar sonra havuzunuzu doldurarak yüzmeye başlayabilirsiniz.